COLUMBUS SCHOLASTIC -- ELEMENTARY     

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

  2    1 BREIDENBACH, NATHAN    WAMP 5     E 1012  4.00 11.50  9.00 10.00 29.50 16.00  0.00
  1    2 SELTZER, GORDON        WSOR 4     E 1139  4.00 11.00  9.00 10.00 28.00 16.00  0.00
  3    3 BASULJEVIC, ARUN       MAHE 1     E 0948  3.00 11.00  9.00  9.00 28.00 13.00  0.00
  4    4 MORGAN, MALIK          LINC 4  M  E 0877  3.00 10.50  8.50  8.00 27.50 13.00  0.00
 17    5 KURIAN, JUSTIN         CONR 4     E 0636  3.00 10.00  9.00  9.00 26.00 13.00  0.00
 23    6 ZAGROBA, SARA          CONR 4     E 0514  3.00  9.00  8.00  6.00 22.00 13.00  0.00
 12    7 JOHN, GINA             CONR 4     E 0755  3.00  9.00  7.00  8.00 25.00 13.00  0.00
 13    8 CANDIDO, ANDRE         CONR 5  M  E 0704  3.00  8.50  7.50  7.00 22.50 13.00  0.00
 16    9 DUNN, COLLEEN          CONR 5     E 0688  3.00  8.00  7.50  7.00 21.00 13.00  0.00
  5   10 ROYYURU, ADITYA        LAKW 4     E 0873  3.00  7.50  7.00  8.00 19.50 13.00  0.00
 25   11 ARICA, FRANCISCO       CONR 5     E 0488  3.00  7.50  6.50  6.00 19.00 13.00  0.00
  8   12 EVERETT, ETHAN         SOLO 4     E 0828  3.00  7.50  6.00  7.00 20.00 13.00  0.00
  6   13 KOBAYASHI, SOMA        RYE  4     E 0852  2.50  9.50  8.50  7.50 24.00 11.00  0.00
  7   14 ABATE, JESSICA         CONR       E 0833  2.50  8.50  7.50  7.50 24.50 11.00  0.00
 22   15 ZAGROBA, JOHNATHAN     IONG 4     E 0514  2.50  6.50  6.00  6.50 17.50 11.00  0.00
 11   16 TALESNIK, PETER        LINC 5  M  E 0768  2.50  6.00  5.00  5.00 15.50 11.00  0.00
 32   17 BLOOM, JOSH            DOWS 5     U UNR   2.00 10.50  5.50  6.00 26.00 10.00  0.00
 14   18 DUIGNAN, LARRY         IONG 4     E 0700  2.00 10.00  5.00  4.00 25.00 10.00  0.00
 21   19 YOUMAN, DASHAWN        P291       E 0539  2.00  9.00  5.50  7.00 23.00 10.00  0.00
  9   20 KELLER, JOSEPH         DOWS 4     E 0802  2.00  8.50  5.50  6.00 21.50 10.00  0.00
 19   21 DALAVA, LAURA          CONR 3     E 0580  2.00  8.50  4.00  6.00 17.00 10.00  0.00
 34   22 DAVIS, DOMINIC         P291       U UNR   2.00  8.00  4.50  5.00 20.50 10.00  0.00
 24   23 PETRICCIONE, TIMMY     IONG 3     E 0495  2.00  7.00  4.00  4.00 18.00 10.00  0.00
 15   24 MC CULLOUGH, SHANNON   CONR 4     E 0693  2.00  7.00  3.00  5.00 19.00 10.00  0.00
 28   25 FULLER, WARD           LINC       E 0393  2.00  6.00  3.00  3.00 17.00  6.00  0.00
 20   26 CRISCO, KENNETH        IONG 4     E 0575  2.00  5.50  3.00  4.00 14.50  6.00  0.00
 39   27 MELENDEZ, VICTOR       P291       U UNR   2.00  5.50  2.50  3.00 12.50 10.00  0.00
 29   28 WILLIS, ANDREW         DWEB 5     U UNR   1.50  8.00  5.00  4.00 15.50  8.00  0.00
 35   29 CHA, HO JAE            IONG 4     U UNR   1.50  7.00  4.00  3.50 15.50  8.00  0.00
 10   30 SEGALL, PETER          DWEB 5  M  E 0794  1.50  5.50  3.00  3.50 14.50  8.00  0.00
 18   31 ROSENFELD, JASON       HARR 5     E 0585  1.00  9.00  6.00  4.00 20.50  7.00  0.00
 38   32 ROHOR, CHRISTIAN       PS15 6     U UNR   1.00  8.50  5.50  2.00 19.50  7.00  0.00
 31   33 RUSSEL, ROY            PS3X       U UNR   1.00  8.00  5.00  3.00 20.00  7.00  0.00
 27   34 HOFF, ANDREW           HARR 5     E 0419  1.00  8.00  5.00  3.00 19.00  7.00  0.00
 36   35 BENCOSME, ULISES       P291       U UNR   1.00  6.50  4.00  2.00 14.50  7.00  0.00
 30   36 SAUNDERS, CORNELIUS    MILT 5     U UNR   1.00  4.50  1.50  4.00 12.00  5.00  0.00
 26   37 ROY, RENITHA           CONR 4     E 0458  0.50  7.00  4.00  0.50 17.00  5.00  0.00
 37   38 AZUAJE, ALEJANDRO      IONG 4     U UNR   0.50  7.00  4.00  0.50 14.50  5.00  0.00
 40   39 BOYER, BRANDON         DWEB 4     U UNR   0.50  5.00  2.50  0.50 12.00  5.00  0.00
 41   40 PETIX, JONATHAN        IONG 4     U UNR   0.50  4.50  2.50  0.50 12.50  5.00  0.00
 33   41 ROSARIO, ROBERT        MS15       U UNR   0.00  7.50  5.50  0.00 16.50  4.00  0.00
 
    COLUMBUS SCHOLASTIC -- ELEMENTARY     

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4


     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       


       1    COLUMBUS ELEMENTARY        CONR    12.00 36.50  31.50  30.00  95.50  52.00   0.00
       2    IONA GRAMMAR               IONG     8.50 29.00  18.00  18.50  75.00  37.00   0.00
       3    LINCOLN ELEMENTARY         LINC     7.50 22.50  16.50  16.00  60.00  30.00   0.00
       4    PS 291                     P291     7.00 29.00  16.50  17.00  70.50  37.00   0.00
       5    DOWS LANE ELEMENTARY SCHO  DOWS     4.00 19.00  11.00  12.00  47.50  20.00   0.00
       6    DANIEL WEBSTER             DWEB     3.50 18.50  10.50   8.00  42.00  21.00   0.00
       7    HARRISON AVE               HARR     2.00 17.00  11.00   7.00  39.50  14.00   0.00