COLUMBUS SCHOLASTIC -- RESERVE        

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

  1    1 DE GUIA, KEVIN         CONR 4     E 1084  4.00 11.50  9.00 10.00 29.50 16.00  0.00
  5    2 IZAZAGA, FRANCO        IYMS 6  M  E 1033  4.00  9.50  7.50 10.00 27.00 16.00  0.00
  2    3 KAPLAN, COURTNEY       SCAR 6     E 1063  4.00  9.00  7.50 10.00 24.50 16.00  0.00
 62    4 FELICIANO, FELIX       JH45 7     U UNR   3.00 11.50 10.00  9.00 26.50 13.00  0.00
 11    5 GONZALES, SALVADOR     PS15 7  M  E 0951  3.00 11.00  9.00  8.00 28.00 13.00  0.00
 66    6 WOLPER, JONATHAN       FEST 7     U UNR   3.00 10.00  9.00  9.00 26.00 13.00  0.00
 10    7 AZCONA, JUAN           JH45       E 0958  3.00  9.50  8.00  8.00 24.50 13.00  0.00
  9    8 POSNER, EVAN           TDON 7  M  E 0971  3.00  9.50  7.50  8.00 26.00 13.00  0.00
 22    9 KONKOWSKI, ANTHONY     PS37 6  M  E 0805  3.00  9.50  7.50  7.00 21.50 13.00  0.00
 16   10 DELACRUZ, MANUEL       PS15 7  M  E 0902  3.00  9.00  8.00  7.00 25.00 13.00  0.00
 17   11 ABRAHAM, ANDREW        IYMS 7     E 0897  3.00  9.00  8.00  6.00 23.00 13.00  0.00
 27   12 RIVERA, DAVID          PS3X       E 0781  3.00  9.00  7.00  6.00 23.00 13.00  0.00
 41   13 QUINTANA, JOMAR        PS15       E 0419  3.00  8.00  7.00  6.00 19.00 13.00  0.00
 25   14 TORRES, ANDRES         PS3X 7     E 0800  3.00  8.00  6.50  7.00 22.00 12.00  0.00
 26   15 PETERS, TERRENCE       PS15 6  M  E 0789  3.00  7.50  6.00  7.00 20.00 13.00  0.00
 13   16 TOBAR, ERNESTO         JH45 7     E 0926  3.00  7.00  6.00  6.00 22.00 13.00  0.00
 19   17 FUSCO, PHILLIP         IONG 7     E 0861  2.50 11.00  9.00  6.50 26.00 11.00  0.00
 67   18 JAVIER, ANTHONY        PS15       U UNR   2.50 10.00  8.50  8.00 22.50 11.00  0.00
  7   19 D'ATTILO, THOMAS       CONR 5     E 0991  2.50  9.00  7.50  7.00 22.00 11.00  0.00
 44   20 MESA, STEVEN           JH45 6     E 0356  2.50  8.50  8.50  7.50 21.50 11.00  0.00
  4   21 SANCHEZ, GABRIEL       CONR 5     E 1047  2.50  8.00  7.00  4.50 23.00 11.00  0.00
  6   22 CARVALHO, SARAH        CONR 4     E 1015  2.50  7.50  7.00  5.00 20.50 11.00  0.00
 34   23 ROSA, GILBERT          PS3X 8     E 0675  2.50  7.00  6.00  6.00 16.00 11.00  0.00
  3   24 KAPLAN, AUSTIN         HEAT 3     E 1059  2.50  6.50  6.50  6.50 15.50  8.00  0.00
 12   25 BLOCH, JAMES           IONG 4     E 0938  2.00 10.50  6.00  6.00 26.00  9.00  0.00
 14   26 ROBERTS, JAMES         PS3X 8  M  E 0925  2.00 10.50  5.00  6.00 24.00 10.00  0.00
 31   27 LEVINE-WEINBERG, ETHAN ARDM 5  M  E 0721  2.00 10.00  5.00  6.00 24.00 10.00  0.00
 21   28 MENDOZA, ERIC          IYMS 7     E 0846  2.00 10.00  5.00  5.00 25.00 10.00  0.00
  8   29 AVILA, ALEXANDRA       CONR 4     E 0980  2.00 10.00  5.00  5.00 24.00 10.00  0.00
 29   30 DELGADO, AMANDA        PS15 5  F  E 0749  2.00  9.50  6.00  6.00 23.00 10.00  0.00
 20   31 ARCHIE, ROLAND         CONR 4     E 0854  2.00  9.50  5.50  4.00 24.00 10.00  0.00
 32   32 PETRICCIONE, TOMMY     IONG 5     E 0707  2.00  9.00  5.00  5.00 22.00 10.00  0.00
 43   33 TIRADO, CHRISTOPHER    JH45 8     E 0366  2.00  8.00  4.50  4.00 21.50 10.00  0.00
 33   34 HUDSON, RYAN           RESU 5  M  E 0678  2.00  8.00  4.00  6.00 18.00 10.00  0.00
 15   35 BRONSON, NICHOLAS      OSB  5     E 0917  2.00  8.00  4.00  5.00 22.00 10.00  0.00
 37   36 ARIAS, MARC            IYMS 7     E 0601  2.00  8.00  4.00  5.00 18.00 10.00  0.00
 61   37 YANH, BUNTHAN          JH45 8     U UNR   2.00  7.50  4.00  5.00 20.50 10.00  0.00
 47   38 HUGER, GEESHA          PS3X 9     E 0273  2.00  7.50  3.50  7.00 18.50 10.00  0.00
 49   39 CORTEZ, XAVIER         JH45 7     E 0206  2.00  7.50  3.50  4.00 19.00 10.00  0.00
 23   40 DUERNBERGER, JOHN      IYMS 7  M  E 0802  2.00  7.00  4.00  6.00 18.00 10.00  0.00
 40   41 DIPAOLA, ALEX          IONG 7     E 0516  2.00  6.00  3.00  4.00 13.00 10.00  0.00
 57   42 PENA, JORGE            PS3X       U UNR   2.00  6.00  3.00  3.00 14.00 10.00  0.00
 58   43 BAEZ, JULIO            PS15       U UNR   2.00  5.00  3.00  5.00 14.00 10.00  0.00
 35   44 FISCHER, BRANDON       CRIT 7     E 0632  2.00  5.00  3.00  5.00 13.00 10.00  0.00
 52   45 KORNFELD, CYRUS        IONG       U UNR   2.00  5.00  1.00  2.00 13.00  6.00  0.00
 50   46 HUGER, GEORGE          PS3X       E 0100  2.00  4.50  2.50  3.00 13.50 10.00  0.00
 28   47 NEAL, CHRISTOPHER A    CONR 6  M  E 0752  1.50  9.00  6.00  4.00 21.50  8.00  0.00
 24   48 ZIGMONT, MATTHEW       CONR 6     E 0802  1.50  9.00  6.00  2.50 21.50  8.00  0.00
 45   49 STEWART, CLARANCE A    IONG 6     E 0326  1.50  7.00  4.50  4.50 15.00  6.00  0.00
 53   50 GRAY, CJ               IONG       U UNR   1.50  5.50  2.50  3.00 13.50  6.00  0.00
 51   51 BOYER, ROBERT          NRHS 12    U UNR   1.50  4.50  1.50  3.50  9.50  7.00  0.00
 18   52 YOUNG, CHRISTOPHER T   IONG 7     E 0888  1.50  4.00  1.50  2.50 11.00  6.00  0.00
 36   53 HOPKINS-POWERS, JOSEPH IONG 7     E 0629  1.00  9.00  6.00  4.00 18.00  7.00  0.00
 46   54 GALVEZ, MATTHEW        IONG 7     E 0303  1.00  8.00  5.00  4.00 22.00  7.00  0.00
 39   55 ROBERTS, FRANKIE       PS3X 8     E 0541  1.00  8.00  5.00  4.00 18.00  7.00  0.00
 42   56 AVILA, ROGER           JH45 7     E 0414  1.00  7.00  5.00  4.00 16.00  7.00  0.00
 38   57 MATZA, JASON           HEAT 6     E 0584  1.00  7.00  5.00  3.00 15.00  7.00  0.00
 55   58 SANTOS, FRANCISCO      JH45 7     U UNR   1.00  7.00  4.50  3.00 15.50  7.00  0.00
 64   59 MENDEZ, ROMAN          JH45 7     U UNR   1.00  6.50  4.50  3.00 17.00  7.00  0.00
 54   60 MILLER, ALEX           CRIT 7  M  U UNR   1.00  6.50  4.00  3.00 15.00  3.00  0.00
 59   61 DELORBE, ANGEL         JH45       U UNR   1.00  5.50  2.50  1.00 12.50  7.00  0.00
 60   62 DAMIANO, MARCO         IONG 6     U UNR   1.00  5.00  3.00  1.00 11.00  7.00  0.00
 30   63 KOCHAV, ETHAN          QUAK 5     E 0735  1.00  4.50  2.00  2.00 14.00  6.00  0.00
 56   64 ORTIZ, ROBERT          JH45 8     U UNR   1.00  4.00  2.00  2.00 11.00  7.00  0.00
 63   65 OSTORVA, HECTOR        JH45 7     U UNR   0.00  8.00  5.50  0.00 18.50  4.00  0.00
 65   66 JULJEVIC, EMINA        JH45 8     U UNR   0.00  7.50  5.50  0.00 16.00  4.00  0.00
 68   67 NHIL, VANESSA          JH45 6     U UNR   0.00  6.00  4.00  0.00 11.00  4.00  0.00
 69   68 LANE, DARREN           CRIT       U UNR   0.00  5.00  3.00  0.00 12.00  4.00  0.00
 48   69 GRANT, MATTHEW         IONG 6     E 0226  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00

    COLUMBUS SCHOLASTIC -- RESERVE        

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4


     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       


       1    PS/MS 15                   PS15    12.00 35.50  30.00  28.00  92.00  52.00   0.00
       2    JUNIOR HIGH SCHOOL 45      JH45    11.50 36.50  32.50  30.50  94.50  50.00   0.00
       3    COLUMBUS ELEMENTARY        CONR    11.50 36.00  30.50  26.50  95.00  49.00   0.00
       4    ISAAC YOUNG MIDDLE SCHOOL  IYMS    11.00 36.50  24.50  26.00  93.00  49.00   0.00
       5    PS 3 BRONX                 PS3X    10.50 34.50  24.50  25.00  85.00  46.00   0.00
       6    IONA GRAMMAR               IONG     8.50 36.50  23.00  21.50  87.00  40.00   0.00
       7    HEATHCOTE ELEMENTARY SCHO  HEAT     3.50 13.50  11.50   9.50  30.50  15.00   0.00
       8    HC CRITTENDEN              CRIT     3.00 16.50  10.00   8.00  40.00  17.00   0.00