GREENBURGH SCHOLASTIC -- ELEMENTARY     

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

  9    1 KOBAYASHI, SOMA        RYE  4     E 0852  4.00  8.50  7.50 10.00 23.50 16.00  0.00
  3    2 BREIDENBACH, NATHAN    WAMP 5     E 1012  4.00  8.50  7.00 10.00 26.00 16.00  0.00
  8    3 ROYYURU, ADITYA        LAKW 4     E 0873  3.50  9.50  7.50  8.50 25.50 14.00  0.00
  1    4 SELTZER, GORDON        WSOR 4     E 1139  3.00 11.00  9.50  8.00 28.50 13.00  0.00
  7    5 MORGAN, MALIK          LINC 4  M  E 0877  3.00 11.00  9.00  9.00 28.00 13.00  0.00
 12    6 TALESNIK, PETER        LINC 5  M  E 0768  3.00 10.50  8.50  9.00 24.50 13.00  0.00
  6    7 RAO, SHRINIDHI         PHAW 4     E 0900  3.00 10.00  9.00  9.00 26.00 13.00  0.00
 16    8 GETSELEVICH, STEVEN    EDGE 5     E 0719  3.00  9.00  8.00  8.00 25.00 13.00  0.00
  4    9 MIAO, CHRISTOPHER      GCDS 3  M  E 0978  3.00  8.50  7.00  7.00 22.50 13.00  0.00
  5   10 BASULJEVIC, ARUN       MAHE 1     E 0948  3.00  8.00  7.00  8.00 22.00 13.00  0.00
 15   11 LEVINE-WEINBERG, ETHAN ARDM 5  M  E 0721  3.00  8.00  7.00  7.00 22.00 13.00  0.00
 20   11 ROSENFELD, JASON       HARR 5     E 0585  3.00  8.00  7.00  7.00 22.00 13.00  0.00
 19   13 BERGER, MICHAEL        ASHA 5     E 0669  3.00  8.00  6.00  6.00 20.00 13.00  0.00
 21   14 YOMANS, DESHAWN        P291       E 0539  2.50  8.50  7.50  7.50 20.50 11.00  0.00
 13   15 DI SAPIO, BENJAMIN     HAMI 4     E 0762  2.50  6.00  5.00  5.00 17.00 11.00  0.00
 42   16 DAVIS, DOMINIC         P291       U UNR   2.00 11.00  6.00  7.00 28.00 10.00  0.00
 35   17 SELTER, EITAN          ASHA 5     U UNR   2.00 11.00  5.50  7.00 27.00 10.00  0.00
 17   18 FORMAN, YAKIR          ICA        E 0706  2.00 10.00  5.00  6.00 23.00 10.00  0.00
 14   19 BAKROW, JAMIE          GCDS 4  M  E 0739  2.00  9.50  5.00  6.00 21.50 10.00  0.00
  2   20 ROSENSTEIN, GILBERT    WAMP 4     E 1098  2.00  9.00  4.50  5.00 25.50 10.00  0.00
 41   21 YELLIN, NATAN          ASHA 5     U UNR   2.00  8.00  4.00  4.00 18.00 10.00  0.00
 34   22 BLOOM, JOSH            DOWS 5     U UNR   2.00  8.00  4.00  3.00 18.00 10.00  0.00
 30   23 NGUYEN, BAO            P291       U UNR   2.00  8.00  3.50  4.00 19.50 10.00  0.00
 29   24 BENCOSME, ULISES       P291       U UNR   2.00  7.00  4.00  4.00 18.00 10.00  0.00
 11   25 EVERETT, ETHAN         SOLO 4     E 0828  2.00  6.00  3.00  6.00 17.00 10.00  0.00
 40   26 CHIANG, MICHAEL        QUAK 2     U UNR   2.00  6.00  3.00  6.00 16.00 10.00  0.00
 27   27 MELENDEZ, VICTOR       P291       U UNR   2.00  6.00  3.00  3.00 14.00 10.00  0.00
 32   28 MARCH, JEFFREY         WAMP 4     U UNR   2.00  5.50  2.50  4.00 15.00 10.00  0.00
 25   29 HOFF, ANDREW           HARR 5     E 0419  1.50  9.50  5.50  4.00 20.00  8.00  0.00
 22   30 MIZUNA, YOTA           DOWS 4     E 0492  1.50  8.50  4.50  4.50 19.50  8.00  0.00
 10   31 LYNCH, CHARLES         HARR 4  M  E 0842  1.50  7.50  5.50  5.00 20.00  8.00  0.00
 23   32 MIZUNO, TAKU           DOWS 4     E 0469  1.50  7.00  4.00  4.00 18.00  8.00  0.00
 36   33 CHESIR, GLEN           ASHA 5     U UNR   1.50  4.50  2.50  2.50 13.50  8.00  0.00
 31   34 CARTER, NICK           DUND 5     U UNR   1.00  9.50  5.50  2.00 19.00  7.00  0.00
 38   35 FUCHS, AJ              ASHA       U UNR   1.00  9.00  6.00  3.00 20.00  7.00  0.00
 37   36 CHA, HO JAE            IONG 4     U UNR   1.00  8.50  5.50  3.00 19.50  7.00  0.00
 24   37 REISS, CHARLIE         FOX  5  M  E 0451  1.00  7.50  5.50  3.00 17.50  7.00  0.00
 26   38 JOHNSON, XAVIER        RJ   5  M  E 0372  1.00  7.00  4.00  2.00 17.00  7.00  0.00
 28   39 MILLEN, MICHAEL        ASHA 4     U UNR   1.00  6.00  3.00  1.00 14.00  7.00  0.00
 43   40 CHAITOVSKY, MORDECHAI  ASHA 4     U UNR   1.00  5.50  3.00  1.00 13.50  7.00  0.00
 39   41 KIGLER, AARON          ASHA 4     U UNR   1.00  4.50  2.50  1.00 12.00  7.00  0.00
 33   42 KANN, JOSHUA           ASHA 4     U UNR   0.00  6.50  4.50  0.00 17.00  4.00  0.00
 18   43 LEVINE-WEINBERG, MARK  ARDM 5  M  E 0700  0.00  6.50  4.50  0.00 13.50  4.00  0.00
 44   44 RIMBERG, ZACK          ASHA 5     U UNR   0.00  6.50  4.50  0.00 12.50  4.00  0.00
                    GREENBURGH SCHOLASTIC -- ELEMENTARY     

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4


     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       


       1    PS 291                     P291     8.50  34.50  21.00  22.50  86.00  41.00   0.00
       2    A.S.H.A.R.                 ASHA     8.50  31.50  18.00  19.50  78.50  41.00   0.00
       3    WAMPUS SCHOOL              WAMP     8.00  23.00  14.00  19.00  66.50  36.00   0.00
       4    HARRISON AVE               HARR     6.00  25.00  18.00  16.00  62.00  29.00   0.00
       5    LINCOLN ELEMENTARY         LINC     6.00  21.50  17.50  18.00  52.50  26.00   0.00
       6    DOWS LANE ELEMENTARY SCHO  DOWS     5.00  23.50  12.50  11.50  55.50  26.00   0.00
       7    GREENWICH COUNTRY DAY SCH  GCDS     5.00  18.00  12.00  13.00  44.00  23.00   0.00
       8    ARDSLEY MIDDLE SCHOOL      ARDM     3.00  14.50  11.50   7.00  35.50  17.00   0.00