OCTOBER HUNTER TOURNAMENT -- CHAMPIONSHIP   

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

 14    1 HAN, ANDREW            HUNT 4  M  D 1252  4.00  7.50  7.50 10.00 21.50 16.00  0.00
 13    2 ZAMPAGLIONE, GERARDO   COLL 7     D 1257  4.00  7.50  6.50 10.00 22.50 16.00  0.00
  1    3 STUMP, GALEN           PS6  5     D 1378  3.00 11.00  9.00  8.00 26.00 13.00  0.00
  7    4 WANG, EIGEN            HILD 5     D 1315  3.00 10.50  8.50  9.00 27.50 13.00  0.00
 11    5 ATHAYDE, RHYS          P183 5     D 1275  3.00  9.50  8.00  9.00 24.50 13.00  0.00
  2    6 CHENFELD, LEN          HUNT 6  M  D 1377  3.00  9.00  7.00  7.00 24.00 13.00  0.00
 12    7 KOREN, TAMIR           HUNT 3  M  D 1263  3.00  7.00  6.50  6.00 18.50 13.00  0.00
 18    8 OSTROVSKIY, ALEKSANDR AP193 1  M  E 1182  3.00  6.50  6.00  6.00 20.00 13.00  0.00
  3    9 MORAN, JAKE            P116 5     D 1373  3.00  6.00  6.00  6.00 16.00 10.00  0.00
 22   10 GRAY, KHADEEJAH        HUNT 8     E 1114  2.50  8.00  7.00  5.50 19.50 11.00  0.00
  5   11 GINZBERG, JOSHUA       DALT 5  M  D 1331  2.50  7.50  6.50  4.50 15.50 11.00  0.00
  8   12 ASCHERMAN, JONATHAN    RAMA 5     D 1312  2.50  5.50  5.50  5.50 14.50 11.00  0.00
 15   13 CHIANG, MICHAEL        QUAK 3     D 1237  2.00  9.50  6.00  7.00 23.00 10.00  0.00
 20   14 KOBAYASHI, SOMA        RYE  5     E 1141  2.00  9.50  5.50  5.00 23.50 10.00  0.00
  4   15 HAVELES, HARRY P       COLL 7  M  D 1373  2.00  9.50  5.00  7.00 23.50 10.00  0.00
  6   16 SPITZER, JACOB         QUAK 3     D 1321  2.00  8.50  4.50  7.00 20.50 10.00  0.00
 17   17 ASCHERMAN, BENJAMIN    RAMA 6  M  D 1202  2.00  7.50  4.00  6.00 21.00 10.00  0.00
 25   18 SHERMAN, ADAM          WAGN 9     E 1085  2.00  7.50  4.00  5.00 22.00 10.00  0.00
 10   19 KOGAN, DAVID           HUNT 3     D 1296  2.00  7.00  4.00  5.00 18.00 10.00  0.00
 24   20 SHAO, JAMES            STBE 2     E 1103  2.00  6.50  3.00  5.00 17.00 10.00  0.00
 33   21 EDDY, JOSEPH           MS54 6  M  U UNR   1.50  9.50  5.50  4.50 20.50  8.00  0.00
 23   22 LARSON, ANDERS         TRIN 2     E 1109  1.50  9.00  6.00  4.50 21.00  8.00  0.00
 26   23 LIAO, ERIC             IRON 1     E 1063  1.50  7.50  4.50  2.50 19.50  8.00  0.00
 27   24 GUHA, RISHAB           WORC 5     E 1055  1.50  7.00  3.00  2.50 17.50  8.00  0.00
 32   25 ROZMON, LEVY                      U UNR   1.50  5.50  3.00  2.50 11.50  8.00  0.00
 16   26 KAPLAN, COURTNEY       SCAR 7     D 1235  1.50  5.00  2.50  3.00 12.00  6.00  0.00
 19   27 WEBER, HARRIS          HMAN 4  M  E 1171  1.50  4.50  2.50  2.50 11.50  8.00  0.00
 30   28 BERNSTEIN, LILY        P239 7  F  E 1021  1.00 10.50  6.50  4.00 24.00  7.00  0.00
  9   29 ASCHERMAN, JEREMY      RAMA 8     D 1305  1.00  8.50  6.00  2.00 17.50  7.00  0.00
 31   30 FREEMAN, ERIC          DALT 5  M  E 1000  1.00  7.00  4.00  2.00 17.00  3.00  0.00
 29   31 FILIPPATOS, THEA       HUNT 6  F  E 1027  1.00  7.00  4.00  1.00 18.00  3.00  0.00
 28   32 SELTZER, GORDON        WORC 5     E 1040  0.00  9.00  5.00  0.00 20.00  4.00  0.00
 21   33 LITVAK, EVE            ICA  4     E 1121  0.00  7.50  5.00  0.00 17.50  4.00  0.00