LINCOLN SCHOLASTIC -- ELEMENTARY     

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

 26    1 CHIANG, MICHAEL        QUAK 2     U UNR   4.00  9.50  7.50 10.00 25.00 16.00  0.00
  1    2 SELTZER, GORDON        WSOR 4     E 1139  4.00  8.50  8.00 10.00 23.50 16.00  0.00
  2    3 ROSENSTEIN, GILBERT    WAMP 4     E 1098  3.00 12.00 10.00  9.00 28.00 13.00  0.00
  5    4 BASULJEVIC, ARUN       MAHE 1     E 0948  3.00  9.00  8.00  8.00 24.00 13.00  0.00
  4    5 BREIDENBACH, NATHAN    WAMP 5     E 1012  3.00  8.50  8.00  8.00 21.00 13.00  0.00
  8    6 ROYYURU, ADITYA        LAKW 4     E 0873  3.00  8.00  8.00  8.00 20.00 13.00  0.00
 12    7 LEVINE-WEINBERG, ETHAN ARDM 5  M  E 0721  3.00  8.00  7.00  7.00 23.00 13.00  0.00
 30    8 ORTIZ, TIFFANY         PS3        U UNR   3.00  8.00  7.00  7.00 22.00 13.00  0.00
 28    9 PURCELL, BRANDON       QUAK 2     U UNR   2.50  8.50  7.50  7.00 24.00 11.00  0.00
 10   10 KELLER, JOSEPH         DOWS 4     E 0802  2.00 11.00  5.00  6.00 26.00 10.00  0.00
 11   11 TALESNIK, PETER        LINC 5  M  E 0768  2.00 10.00  5.00  5.00 24.00 10.00  0.00
  9   12 WEISS, ZANDER          WAMP 4     E 0830  2.00  8.50  4.00  5.00 22.50 10.00  0.00
  6   13 MORGAN, MALIK          LINC 4  M  E 0877  2.00  8.50  4.00  5.00 20.00 10.00  0.00
 27   14 CHA, HO JAE            IONG 4     U UNR   2.00  8.00  4.50  5.00 18.00 10.00  0.00
 22   15 PETRICCIONE, TIMMY     IONG 3     E 0495  2.00  7.50  4.00  5.00 22.00 10.00  0.00
 17   16 CLAPP, NOEL            IONG 4  M  E 0577  2.00  7.00  3.50  5.00 18.50 10.00  0.00
 18   17 CRISCO, KENNETH        IONG 4     E 0575  2.00  6.50  3.00  3.00 15.50 10.00  0.00
 16   18 CASTANO, SIMON                    E 0587  2.00  5.50  2.00  3.00 16.50 10.00  0.00
 25   19 PEROTTA, GREG          IONG       U UNR   2.00  5.00  3.00  4.00 14.00 10.00  0.00
 13   20 LEVINE-WEINBERG, MARK  ARDM 5  M  E 0700  1.50  8.00  5.50  5.00 19.50  8.00  0.00
 31   21 KARPOV, IVAN                      U UNR   1.50  3.50  1.50  2.50 10.00  6.00  0.00
 19   22 CRUZ, STEVEN           LINC 5  M  E 0553  1.00 10.00  7.00  3.00 22.00  7.00  0.00
 24   23 FULLER, WARD           LINC       E 0393  1.00  8.50  5.50  4.00 19.00  7.00  0.00
 32   24 BADMOS, MERCY          PS3        U UNR   1.00  7.00  4.00  3.00 18.00  3.00  0.00
 23   25 PHILLIPS, ANDREW       IONG 4     E 0485  1.00  5.00  3.00  2.00 12.00  7.00  0.00
 15   26 HUDSON, RYAN           RESU 5  M  E 0678  0.50  8.50  4.50  0.50 18.50  5.00  0.00
 21   27 ANTUNEZ, LOUIS         LINC 5  M  E 0511  0.50  6.50  4.50  0.50 13.50  5.00  0.00
 14   28 DE OLIVEIRA, MICHAEL   LINC 4  M  E 0689  0.00  7.50  4.50  0.00 16.50  4.00  0.00

                      LINCOLN SCHOLASTIC -- ELEMENTARY     

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4

     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       

       1    WAMPUS SCHOOL              WAMP     8.00  29.00  22.00  22.00  71.50  36.00   0.00
       2    IONA GRAMMAR               IONG     8.00  29.00  15.00  18.00  74.00  40.00   0.00
       3    QUAKER RIDGE SCHOOL        QUAK     6.50  18.00  15.00  17.00  49.00  27.00   0.00
       4    LINCOLN ELEMENTARY         LINC     6.00  37.00  21.50  17.00  85.00  34.00   0.00
       5    ARDSLEY MIDDLE SCHOOL      ARDM     4.50  16.00  12.50  12.00  42.50  21.00   0.00
       6    PS #3                      PS3      4.00  15.00  11.00  10.00  40.00  16.00   0.00