DANIEL WEBSTER TOURNAMENT -- 2-5 UNRATED    

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

  3    1 YORKE, JEFFREY         DWEB 3     U UNR   4.00 10.50  8.50 10.00 28.00 16.00  0.00
 30    2 YASPAN, MATTHEW        HEAT 3     U UNR   4.00 10.00  8.50 10.00 25.00 16.00  0.00
 33    3 KABESSA, NIR           MIDS 2     U UNR   3.50  7.50  6.50  8.00 19.00 14.00  0.00
 19    4 SPENCER, DENNIS        WARD       U UNR   3.00 10.50  8.50  8.00 26.00 13.00  0.00
 32    5 LEHMAN, BENJAMIN       DWEB 3     U UNR   3.00 10.00  9.00  9.00 26.00 13.00  0.00
 47    6 CHEN, GONG             CONR       U UNR   3.00 10.00  8.00  9.00 27.00 13.00  0.00
 23    7 DIAMOND, MAX           WARD 2     U UNR   3.00  9.50  8.00  8.00 26.50 13.00  0.00
 34    8 GALAGANO, JONATHAN T   IONG 4     U UNR   3.00  8.00  7.00  7.00 22.50 13.00  0.00
 36    9 GARCIA, LYNES          PS32       U UNR   3.00  7.50  7.00  7.00 18.50 13.00  0.00
 45   10 CARTHY, THERESA        PIUS 4     U UNR   3.00  7.00  7.00  7.00 20.00  9.00  0.00
 31   11 BARNUM, KEVIN          DUND 3     U UNR   3.00  6.50  6.00  6.00 17.00 13.00  0.00
 44   12 GUO, ANDREW            FOX  3     U UNR   3.00  5.50  5.00  7.00 18.00 13.00  0.00
 41   13 KILEY, JOHN            COTT 4     U UNR   2.50  8.00  7.00  6.00 20.50 11.00  0.00
  1   14 MATTHEWS, OMARI        PS32       U UNR   2.50  8.00  7.00  6.00 18.00 10.00  0.00
 35   15 HOGANS, ALIJA          PS32 4     U UNR   2.50  7.00  7.00  6.50 17.50 11.00  0.00
 29   16 YETERIAN, EMILY        CONR 4     U UNR   2.50  7.00  6.00  7.00 19.50 11.00  0.00
 48   17 EICHLER, STEPHANIE     DAVI 3     U UNR   2.50  6.00  6.00  4.50 16.00 11.00  0.00
  7   18 GEORGE, CYREL          DWEB 3     U UNR   2.00 12.00  6.00  7.00 29.00 10.00  0.00
 26   19 ACOSTA, JESUS          PS32 5     U UNR   2.00 10.00  5.00  5.00 23.00 10.00  0.00
 24   20 GIASANTE, ALISHA       DWEB 3     U UNR   2.00  9.50  5.50  5.00 22.50 10.00  0.00
 37   21 JONES, MICHAEL         DWEB 3     U UNR   2.00  9.50  5.00  7.00 24.00 10.00  0.00
 22   22 OLIVER, DAQUAN         DWEB 5     U UNR   2.00  8.50  5.00  5.00 20.50 10.00  0.00
 39   23 THOMAS, CORY           PS32 4     U UNR   2.00  8.50  4.50  4.00 20.00 10.00  0.00
 49   24 RICHARDSON, MALCOLM    PS32       U UNR   2.00  7.50  3.00  5.50 17.00  9.00  0.00
 27   25 SCHWALBENBERG, MATTHEW IONG       U UNR   2.00  7.00  3.50  6.00 18.50 10.00  0.00
 43   26 HENDERSON, DANIEL      MAMA 3     U UNR   2.00  6.00  3.00  4.00 17.00 10.00  0.00
 38   27 CAMPO, ALEXANDER       LINC 3     U UNR   2.00  5.50  2.50  4.00 13.50 10.00  0.00
 50   28 NAZARIO, MICHAEL       WARD 2     U UNR   2.00  5.00  2.50  4.50 13.00  9.00  0.00
 42   29 NAWY, ZACHARY          WARD 2     U UNR   2.00  5.00  2.50  3.50 12.00  9.00  0.00
 13   30 VERNI, PAUL            DWEB 2     U UNR   1.50  9.50  7.00  5.00 21.50  8.00  0.00
  6   31 PERRIN, ESTELLE        DWEB       U UNR   1.50  8.50  4.50  2.00 18.50  8.00  0.00
 16   32 JACOBS, ANNE           DWEB 4     U UNR   1.50  8.00  5.50  2.50 16.50  8.00  0.00
 40   33 HOBSON, THOMAS         DWEB 2     U UNR   1.50  7.50  5.00  5.00 20.00  8.00  0.00
 46   34 CRUZ, CASSIDY          DWEB 2     U UNR   1.50  6.50  3.50  3.50 16.50  8.00  0.00
 25   35 THONDIAMTHADATH, JESSINDAVI 3     U UNR   1.50  4.50  2.50  3.00 12.50  8.00  0.00
 18   36 AYALA, LACHELLE        PS32       U UNR   1.00 10.00  7.00  4.00 23.50  7.00  0.00
  5   37 APOTHEKAR, HUDSON      DWEB 3     U UNR   1.00  9.50  6.50  3.50 22.00  6.00  0.00
  9   38 SIESFELD, LEAH         DWEB 2     U UNR   1.00  8.50  5.50  2.00 20.00  7.00  0.00
 17   39 FELIU, GREGORY         WARD 2     U UNR   1.00  8.50  5.00  3.00 22.00  6.00  0.00
 15   40 OSEI-OWUSU, JONATHAN   DWEB 2     U UNR   1.00  8.00  5.50  3.00 20.00  6.00  0.00
 21   41 FIVIS, AMY             DWEB 2     U UNR   1.00  6.50  4.00  3.50 16.50  5.00  0.00
  2   42 LORENZO, JOSEPH        PS32       U UNR   1.00  6.00  4.00  2.00 15.00  7.00  0.00
 20   43 GUZMAN, JOSE           DWEB 3     U UNR   0.50  8.00  5.00  1.00 16.00  5.00  0.00
 12   44 PRINZ, DANIEL          DWEB 2     U UNR   0.50  7.50  4.50  0.50 16.50  5.00  0.00
  4   45 SAVASKAN, DEVIN        WARD 2     U UNR   0.50  6.50  4.50  1.00 16.50  5.00  0.00
  8   46 CORNELIUS, ASHLEY      DWEB 3     U UNR   0.50  3.50  0.00  2.00  8.00  2.00  0.00
 51   47 WILLIAMS, CORNELIUS    PS32       U UNR   0.50  1.50  0.00  1.50  2.50  1.00  0.00
 28   48 PETIX, JONATHAN        IONG 4     U UNR   0.50  0.00  0.00  1.50  0.00  0.00  0.00
 10   49 TERRANOVA, BRENDON     DWEB 2     U UNR   0.00  8.50  6.00  0.00 18.00  4.00  0.00
 11   50 YOUNG, PATRICK         IONG       U UNR   0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00
 14   50 MACALINTAL, THERESE    DWEB 2     U UNR   0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00
 
 
                  DANIEL WEBSTER TOURNAMENT -- ELEMENTARY     

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4

     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       

       1    COLUMBUS ELEMENTARY        CONR    12.50  35.00  31.50  34.50  91.00  49.00   0.00
       2    IONA GRAMMAR               IONG     9.00  25.00  18.00  17.50  64.00  40.00   0.00
       3    LINCOLN ELEMENTARY         LINC     6.00  18.00  16.00  16.00  48.50  26.00   0.00
       4    WARD SCHOOL                WARD     4.00  14.50  10.00   8.00  34.00  20.00   0.00
       5    DANIEL WEBSTER             DWEB     3.50  26.00  16.00  11.00  60.00  23.00   0.00