WARD SCHOLASTIC -- PRIMARY        

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

  4    1 HEDLEY, CHRISTOPHER    GCDS 2     E 0848  4.00 10.00  8.50 10.00 26.00 16.00  0.00
  2    2 LYNCH, JACOB           WARD 3     E 0899  3.50  9.50  8.50  9.50 26.50 14.00  0.00
  3    3 DAY, JEROME C          GCDS 3     E 0884  3.50  8.00  7.00  9.50 21.50 14.00  0.00
  1    4 THOMAS, ROBIN          CONR       E 0918  3.00 11.00  9.50  8.00 27.00 13.00  0.00
  8    5 PEREZ, BRANCHY         P291       E 0795  3.00  9.50  8.50  8.00 26.50 13.00  0.00
 22    6 ZIGMONT, ANDREW        CONR       E 0418  3.00  8.50  7.00  7.00 22.00 13.00  0.00
 13    7 ETZEL, DYLAN           DOWS 2     E 0667  3.00  8.00  7.00  7.00 21.00 13.00  0.00
 10    8 PURCELL, BRANDON       QUAK 2     E 0709  3.00  7.50  6.50  7.00 18.50 13.00  0.00
  5    9 BRONSON, DYLAN         OSB  1     E 0839  2.50 11.00  9.00  7.50 25.50 11.00  0.00
  9   10 GLICK, COLIN           GCDS 2     E 0775  2.50 10.00  8.00  7.00 25.50 11.00  0.00
 14   11 ERSKINE, HALEY         ROX  3     E 0650  2.50  6.50  6.50  6.50 18.50 11.00  0.00
 25   12 JOHN, JASON            CONR 2     E 0243  2.50  6.50  6.50  6.00 18.00 11.00  0.00
 11   13 BACTAT, ALEXANDER      FRIE 2     E 0701  2.00 10.00  5.00  6.00 25.50 10.00  0.00
 16   14 MACK, LANCE            COMA 2     E 0564  2.00  8.50  5.00  7.00 23.50 10.00  0.00
 31   15 KRAWCZYK, NIR          DOWS 2     U UNR   2.00  7.50  4.00  5.00 21.00 10.00  0.00
 15   16 SANCHEZ, ROBERTO       CONR       E 0627  2.00  7.50  4.00  5.00 17.00 10.00  0.00
 12   17 OPPONG, KELVIN         P291       E 0686  2.00  7.50  4.00  4.00 19.50  6.00  0.00
  7   18 REIS, ALEXANDER        SOLO 3     E 0804  2.00  7.00  3.50  6.00 18.00 10.00  0.00
 27   19 RODRIGUEZ, HECTOR      PS3X 3     E 0100  2.00  6.00  3.50  4.00 15.00  6.00  0.00
  6   20 HIRSCHFELD, BEN        HILL 3     E 0813  2.00  5.50  2.50  4.00 13.00 10.00  0.00
 21   21 PERIGINE, DOMINIC      CONR 2     E 0465  2.00  5.00  2.50  3.00 12.50 10.00  0.00
 20   22 TORRES, LUIS           PS3X 2     E 0472  1.50  9.00  5.00  3.50 19.50  8.00  0.00
 26   23 DORFMAN, ANDREW        WARD 2     E 0227  1.50  6.00  3.00  2.50 14.50  8.00  0.00
 17   24 MAGANA, KRISTINA       CONR       E 0556  1.00  9.50  6.00  3.00 23.50  7.00  0.00
 24   25 KURIAN, ASHLEY         CONR 2     E 0359  1.00  8.50  5.50  3.00 20.00  7.00  0.00
 18   26 SELTZER, JACQUELINE    WORC 2     E 0519  1.00  7.00  4.00  3.00 17.00  6.00  0.00
 23   27 MELENDEZ, JOEL         P291       E 0379  1.00  6.00  4.00  1.00 15.00  3.00  0.00
 29   28 SANCHEZ, SCARLETT      P291       U UNR   1.00  6.00  3.00  2.00 13.00  7.00  0.00
 19   29 DIAMOND, MAX           WARD 2     E 0488  1.00  6.00  2.50  1.00 16.00  7.00  0.00
 32   30 DELEON, LEONEL         P291       U UNR   0.00  7.50  5.50  0.00 16.50  4.00  0.00
 30   31 SMITH, EDWARD          GCDS 2     U UNR   0.00  7.00  4.50  0.00 15.50  4.00  0.00
 28   32 COLANANGELO, MICHAEL   DWEB 3     U UNR   0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00

                       WARD SCHOLASTIC -- PRIMARY        

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4

     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       

       1    COLUMBUS ELEMENTARY        CONR    10.50  33.50  27.00  26.00  84.00  47.00   0.00
       2    GREENWICH COUNTRY DAY SCH  GCDS    10.00  35.00  28.00  26.50  88.50  45.00   0.00
       3    PS 291                     P291     7.00  29.00  19.50  15.00  74.00  29.00   0.00
       4    WARD SCHOOL                WARD     6.00  21.50  14.00  13.00  57.00  29.00   0.00
       5    DOWS LANE ELEMENTARY SCHO  DOWS     5.00  15.50  11.00  12.00  42.00  23.00   0.00
       6    PS 3 BRONX                 PS3X     3.50  15.00   8.50   7.50  34.50  14.00   0.00