Tournament Results
Ridgeway Winter Classic

February 10, 2001

Choose a section to see the complete tournament charts.                

K/1 SECTION
PRIMARY SECTION
ELEMENTARY SECTION
RESERVE SECTION
CHAMPIONSHIP SECTION

CHESS CHALLENGE
 
Championship Top Team Manhattan Center
    Click on photo for printable enlargement
   

Back to
results menu


RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- K/1 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 5 1 KAPLAN, AUSTIN HEAT 1 U UNR 4.00 10.00 8.50 10.00 16.00 8 2 COREDERO, STEVEN STAL K U UNR 3.00 10.00 9.00 9.00 13.00 10 3 GILRUTH, KIRI ROAR K U UNR 3.00 9.50 8.00 8.00 13.00 12 4 GERSHENOV, BENJAMIN SOLO 1 U UNR 3.00 9.50 7.50 8.00 13.00 11 5 GOPAL, PRAJIT FIEL 1 U UNR 3.00 8.00 8.00 6.00 9.00 20 6 MEDELIUS, JACK RIDG 1 U UNR 2.50 7.00 6.00 7.00 11.00 3 7 MILLS, JONATHAN GCDS K U UNR 2.00 8.00 4.00 6.00 10.00 4 8 MAYOPOULOS, KATIE HARR K U UNR 2.00 8.00 3.50 4.00 9.00 16 9 NAKAMURA, MIHO IMMA 1 U UNR 2.00 7.50 3.50 3.50 9.00 6 10 FASELT, ROBBIE BRON 1 U UNR 2.00 7.00 4.00 5.50 9.00 1 11 RUPPEL, WILL BRON 1 U UNR 2.00 7.00 4.00 4.00 10.00 9 12 ASOKAN, TARA DWEB 1 U UNR 1.50 8.00 5.00 5.00 8.00 13 13 LAM, JESSICA POST 1 U UNR 1.50 8.00 4.00 3.00 7.00 14 14 ARMENTANO, CHRISTOPHER BRON 1 U UNR 1.50 6.50 3.50 3.50 4.00 19 15 CHHABRA, ISHA POST 1 U UNR 1.50 6.00 4.00 3.50 8.00 17 16 QUISTORFF, STEVEN VIRG 1 U UNR 1.50 6.00 3.50 3.00 8.00 18 17 SULLIVAN, HUGH BRON U UNR 1.00 7.50 5.00 3.00 6.00 15 18 TORRES, LOUIS PS3X K U UNR 0.00 7.00 5.00 0.00 4.00 2 19 RECOUPERO, JOHN PIUS K U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 7 19 DOYLE, ALEXANDER IONG 1 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- K/1 Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 BRONXVILLE ELEMENTARY BRON 6.50 28.00 16.50 16.00 29.00 2 POST ROAD ELEMENTARY POST 3.00 14.00 8.00 6.50 15.00
RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 20 1 BEN-AMI, DANIEL QUAK 4 M E 0615 4.00 10.00 8.00 10.00 16.00 35 2 ZHOU, FENGYEE P24X 2 U UNR 4.00 9.00 7.00 10.00 16.00 15 3 TAYLOR, MALCOLM PIUS 2 M E 0692 4.00 7.00 7.00 10.00 16.00 38 4 DE GUIA, KEVIN CONR 2 U UNR 3.50 9.00 7.50 9.00 14.00 16 5 HALLER, GREGORY PIUS 3 M E 0686 3.00 11.00 10.00 9.00 13.00 6 6 WRIGHT, JAKE PARK 1 E 0801 3.00 11.00 9.00 9.00 13.00 9 7 CIVETTA, PATRICK PIUS 2 M E 0782 3.00 10.50 9.50 8.50 12.00 4 8 PACCHIANA, OLIVER GLEN E 0911 3.00 10.00 9.00 6.00 13.00 5 9 HAYWARD, JOHN RESU 3 M E 0858 3.00 10.00 8.50 8.00 12.00 19 10 LEVINE-WEINBERG, MARK HIGH 3 M E 0640 3.00 9.00 7.00 8.00 13.00 17 11 MORRICE, ZACHARY HIGH 3 M E 0646 3.00 9.00 7.00 7.00 13.00 37 11 D'ATTILO, THOMAS CONR 3 U UNR 3.00 9.00 7.00 7.00 13.00 45 13 EISLAND, JAKE DOWS 2 U UNR 3.00 8.50 7.00 8.00 13.00 21 14 PETRICCIONE, TOMMY IONG 3 E 0580 3.00 8.50 7.00 6.00 13.00 50 15 CARVALHO, SARAH CONR 2 U UNR 3.00 8.00 8.00 9.00 13.00 7 16 LEVINE-WEINBERG, ETHAN HIGH 3 M E 0801 3.00 8.00 7.00 7.00 13.00 12 16 TALESNIK, PETER LINC M E 0731 3.00 8.00 7.00 7.00 13.00 14 18 MC MAHON, JOSEPH PIUS 2 E 0700 2.50 10.50 8.50 7.50 11.00 49 19 APPEL, WESLEY EDGM 2 U UNR 2.00 11.00 5.00 5.00 10.00 56 20 MC CULLOUGH, SHANNON CONR 2 U UNR 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 8 21 CABRERA, SAMANTHA CONR 3 F E 0789 2.00 10.00 5.00 6.00 10.00 58 22 EVERETT, ETHAN SOLO 2 U UNR 2.00 9.00 5.00 7.00 10.00 51 23 GRIGGS, REMY E BRON 3 M U UNR 2.00 9.00 5.00 5.00 10.00 1 24 BENSON, MATTHEW ROAR 3 M E 1051 2.00 9.00 4.50 4.00 10.00 53 25 LYNCH, CHARLES HARR 2 M U UNR 2.00 9.00 4.00 7.00 10.00 2 26 MAYOPOULOS, GUS HARR 3 M E 0997 2.00 9.00 4.00 3.00 10.00 10 27 COOPER, ALEXANDER QUAK 3 E 0744 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 24 28 DUNN, COLLEEN CONR 3 E 0307 2.00 8.00 4.00 3.00 10.00 43 29 AVILA, ALEXANDRA CONR 2 U UNR 2.00 7.50 4.00 7.00 10.00 41 30 EVANGELISTA, SARA M CONR 2 U UNR 2.00 7.50 4.00 5.00 10.00 22 31 MORGAN, MALIK LINC 2 M E 0577 2.00 7.50 4.00 3.00 10.00 61 32 KRONTHAL, TAYLOR HARR 2 U UNR 2.00 7.00 3.00 6.00 10.00 29 33 ROCKHOLET, THOMAS 3 U UNR 2.00 7.00 3.00 4.00 10.00 30 34 CANTOR, SCOTT DAVI 3 U UNR 2.00 6.50 3.00 4.00 10.00 23 35 JOHNSON, XAVIER HIGH 3 M E 0331 2.00 6.50 2.50 4.00 7.00 13 36 DELPRIORI, JESSE HARR 2 M E 0703 2.00 5.00 3.00 3.00 10.00 11 37 MILLS, BILLY GCDS 2 M E 0737 2.00 4.50 2.50 4.00 7.00 59 38 KENTROS, PETER QUAK 3 U UNR 1.50 7.00 4.00 3.50 8.00 25 39 KOCHAV, ETHAN QUAK 3 U UNR 1.50 6.00 3.00 4.00 6.00 52 40 PIANCA, MARK THER 2 U UNR 1.50 6.00 2.50 2.00 8.00 60 41 KURAHASHI-SOFUE, SARAH WHIT 2 U UNR 1.50 2.50 0.50 3.50 5.00 28 42 KURAHASHI-SOFUE, JAY WHIT 2 U UNR 1.50 1.50 0.50 2.50 5.00 27 43 LEBRON, ROSELYN PS3X U UNR 1.00 9.00 6.00 2.00 7.00 42 44 PARIKH, YASHEEL QUAK 3 U UNR 1.00 8.50 5.50 3.00 7.00 40 45 WEISS, MICHAEL WHIT 2 U UNR 1.00 7.50 4.50 4.00 7.00 39 46 EDELSON, MARK THER 3 U UNR 1.00 7.50 4.50 3.00 7.00 48 47 BLOCH, JAMES IONG 2 U UNR 1.00 7.00 5.00 4.00 7.00 26 48 ANSELMI, NICHOLAS RIDG 3 U UNR 1.00 7.00 5.00 1.50 6.00 32 49 KELLER, JOSEPH DOWS 2 U UNR 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 36 50 BRITTAN, CARLIE THER 2 U UNR 1.00 6.50 3.50 2.50 6.00 34 51 WEISS, OREN WARD 3 U UNR 1.00 6.00 4.00 3.00 7.00 33 52 EVANGELISTA, SAMANTA CONR 2 U UNR 1.00 5.00 3.00 2.50 6.00 46 53 ROY, RUSSELL PS3X 3 U UNR 1.00 5.00 3.00 1.00 7.00 57 54 ZEITEL, CHARLOTTE RIDG 3 U UNR 1.00 5.00 3.00 0.00 3.00 55 55 ANGIOLILLO, JOHN IONG 3 U UNR 0.50 6.50 4.50 1.50 5.00 54 56 ACOSTA, JASMINE PS3X U UNR 0.50 6.00 4.00 1.50 5.00 31 57 HODGES, SAMUEL RIDG 3 U UNR 0.00 10.00 6.00 0.00 4.00 44 58 CRISCO, KENNETH IONG 2 U UNR 0.00 6.50 4.50 0.00 4.00 3 59 SELTZER, GORDON WSOR 2 E 0953 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 18 59 CRUZ, STEVEN LINC 3 M E 0643 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 47 59 JONES, KHALIL WARD 2 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- PRIMARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 ST. PIUS PIUS 12.50 39.00 35.00 35.00 52.00 2 COLUMBUS ELEMENTARY CONR 11.50 36.00 27.50 32.00 50.00 3 HIGHVIEW ELEMENTARY SCHOO HIGH 11.00 32.50 23.50 26.00 46.00 4 QUAKER RIDGE SCHOOL QUAK 9.00 31.00 19.00 22.50 40.00 5 HARRISON AVE HARR 8.00 30.00 14.00 19.00 40.00 6 LINCOLN ELEMENTARY LINC 5.00 15.50 11.00 10.00 23.00 7 IONA GRAMMAR IONG 4.50 28.50 21.00 11.50 29.00 8 DOWS LANE ELEMENTARY SCHO DOWS 4.00 15.50 11.00 9.00 20.00 9 WHITBY SCHOOL WHIT 4.00 11.50 5.50 10.00 17.00 10 ST THERESA THER 3.50 20.00 10.50 7.50 21.00 11 PS 3 BRONX PS3X 2.50 20.00 13.00 4.50 19.00 12 RIDGEWAY ELEMENTARY SCHOO RIDG 2.00 22.00 14.00 1.50 13.00 13 WARD SCHOOL WARD 1.00 6.00 4.00 3.00 7.00
RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- ELEMENTARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 8 1 DUERNBERGER, JOHN CONR 5 M E 0537 4.00 9.50 9.00 10.00 16.00 4 2 NEAL, CHRISTOPHER A CONR 4 M E 0663 4.00 8.00 7.00 10.00 16.00 9 3 LEBRON, HARMARY PS3X E 0222 3.50 9.00 7.00 8.00 14.00 21 4 GUEVARA, MICHAEL CONR 5 U UNR 3.00 11.00 9.00 9.00 13.00 1 5 IZAZAGA, FRANCO CONR 4 M E 0796 3.00 10.50 9.00 9.00 13.00 5 6 MAHER, EDWARD BRON 5 M E 0578 3.00 9.50 8.00 8.00 13.00 12 7 KAPLAN, COURTNEY HEAT 4 U UNR 3.00 9.50 7.50 8.00 13.00 29 8 FUSCO, PHILLIP IONG 5 U UNR 3.00 8.00 7.50 7.00 13.00 7 9 POSNER, EVAN CONR 5 M E 0539 3.00 8.00 6.00 7.00 13.00 25 10 EDELSON, STEVEN THER 5 U UNR 3.00 6.00 5.50 6.00 13.00 6 11 THOMAS, JAMES IONG 5 M E 0560 2.50 10.00 8.50 6.00 11.00 28 12 BEIRNE, AODHAN IONG 5 U UNR 2.50 8.50 8.00 6.00 11.00 31 13 ACQUAYE, JOSHUA PS3X U UNR 2.50 8.50 7.00 5.00 11.00 30 14 GRANT, MATTHEW IONG 4 U UNR 2.50 6.50 6.00 6.00 11.00 36 15 MBA-JONAS, RICHARD PS32 5 U UNR 2.00 11.50 6.00 7.00 10.00 33 16 MESA, MAUREEN PS32 U UNR 2.00 9.00 5.00 6.00 10.00 2 17 SCHWARTZ, JAMIE GLEN 5 E 0731 2.00 9.00 4.50 5.00 10.00 18 18 SANTIAGO, RALPH PS3X U UNR 2.00 8.00 4.50 5.00 10.00 38 19 YOUNG, CHRISTOPHER T IONG 5 U UNR 2.00 8.00 4.00 6.00 10.00 26 20 FITZGERALD, ERIN THER 5 U UNR 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 23 21 LIN, TONY EDGM 5 U UNR 2.00 8.00 3.00 4.00 10.00 22 22 HUGAR, GEORGE PS3X U UNR 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 3 23 GOFMAN, DAVID 4 E 0700 2.00 7.00 4.00 4.00 6.00 34 24 DELANEY, SEAMUS PHAW 5 U UNR 2.00 6.00 2.50 4.00 10.00 24 25 PARKER, NICHOLAS RESU 5 U UNR 1.50 8.00 5.00 3.50 8.00 37 26 MESA, STEVEN PS32 4 U UNR 1.50 6.50 4.00 3.50 8.00 20 27 LOWENSTEIN, JEFF COMA U UNR 1.50 6.50 3.50 2.00 8.00 32 28 ZARAKAS, NICHOLAS THER U UNR 1.50 6.00 3.50 5.00 8.00 17 29 PIANCA, PAUL THER 5 U UNR 1.50 5.50 3.50 2.00 8.00 39 30 HEICHMAN, DAN QUAK 4 U UNR 1.50 5.50 3.00 3.50 6.00 35 31 GRIFFITHS, HARLEY IONG 4 U UNR 1.50 4.00 2.00 2.00 4.00 15 32 MORALES, MEGAN PS3X U UNR 1.00 10.00 6.00 4.00 7.00 14 33 FLORES, LUIS PS3X U UNR 1.00 7.50 4.50 3.00 7.00 27 34 ABBOTT, JOHN PS32 U UNR 1.00 7.00 3.00 1.00 3.00 19 35 TORRES, STEPHANIE PS3X U UNR 1.00 6.50 4.50 1.50 6.00 13 36 FLORES, SHWAN PS3X U UNR 1.00 6.50 4.00 2.50 6.00 11 37 RIVERA, IVAN PS3X U UNR 0.50 9.00 6.50 2.00 5.00 10 38 RIVERA, DAVID PS3X U UNR 0.50 9.00 6.00 1.00 5.00 16 39 CORTEZ, JUAN PS3X U UNR 0.50 5.50 4.00 2.00 5.00 RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- ELEMENTARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 COLUMBUS ELEMENTARY CONR 14.00 39.00 34.00 38.00 58.00 2 IONA GRAMMAR IONG 10.50 33.00 30.00 25.00 46.00 3 PS 3 BRONX PS3X 10.00 33.00 22.00 23.00 45.00 4 ST THERESA THER 8.00 25.50 16.50 18.00 39.00 5 PS 32 PS32 6.50 34.00 18.00 17.50 31.00
RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- RESERVE Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 3 1 SOKOL, GREGORY BICU 5 M E 0977 4.00 10.00 8.00 10.00 16.00 5 2 HAYWARD, GEORGE RESU 6 M E 0860 4.00 9.00 7.00 10.00 16.00 11 3 CONTRACT, MATTHEW ARDM 6 M E 0731 4.00 8.50 7.50 10.00 16.00 9 4 JOHNSON, DANIEL LEON 6 M E 0747 3.00 11.00 9.00 9.00 13.00 1 5 WRIGHT, ZACHARY PARK 4 M E 0983 3.00 11.00 9.00 8.00 13.00 7 6 DEMASI, MARC ANTHONY CONR 5 M E 0838 3.00 10.00 9.00 9.00 13.00 17 7 PINERO, CODY JH45 6 M E 0692 3.00 9.00 8.00 8.00 13.00 19 8 NELSON, JAMES IONG 6 M E 0631 3.00 9.00 7.00 7.00 13.00 14 9 GRANT, ROLAND IONG 8 M E 0708 3.00 7.00 6.00 8.00 13.00 16 9 BREFKA, PAUL GCDS 4 M E 0702 3.00 7.00 6.00 8.00 13.00 15 11 WILSON, JOSHUA LINC 6 M E 0704 3.00 7.00 6.00 6.00 13.00 4 12 RUSH, DAVID QUAK 4 M E 0872 3.00 4.00 4.00 6.00 13.00 27 13 GALVAN, NESTOR PS3X 7 M E 0451 2.50 9.50 8.50 6.00 11.00 2 14 EGAN, DANIEL IONG 7 M E 0981 2.50 7.50 6.50 5.00 11.00 25 15 GALVAN, DAVID PS3X E 0521 2.00 10.00 5.00 5.00 10.00 41 15 FITZGERALD, COLIN THER 8 U UNR 2.00 10.00 5.00 5.00 10.00 38 17 RODRIGUEZ, FRANKY PS3 8 U UNR 2.00 9.50 5.50 5.00 10.00 10 18 LEWIS, ADAM DOWS 4 M E 0737 2.00 9.00 5.00 7.00 10.00 26 19 TORRES, ANDRES PS3X 5 E 0502 2.00 9.00 5.00 5.00 10.00 28 19 ROBERTS, JAMES PS3X 6 M E 0450 2.00 9.00 5.00 5.00 10.00 23 21 JAHJAGA, BARDH JH45 6 E 0544 2.00 8.50 4.50 6.00 10.00 22 22 DE VEAU, CHARLES IONG 6 M E 0553 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 24 22 AGRONIN, ASRIEL TDON 4 M E 0529 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 43 22 ERSKINE, ANDREW ROX 4 U UNR 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 18 25 CRUZ, PEDRO LINC 6 M E 0635 2.00 8.00 3.00 5.00 10.00 21 25 SOUEDE, MOLLY WPMS 7 F E 0555 2.00 8.00 3.00 5.00 10.00 42 27 BARDEN, JUSTIN THER 7 U UNR 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 8 28 FISCH, DAVID QUAK 4 E 0811 2.00 5.50 2.00 3.00 10.00 20 29 ASOKAN, ASHWIN LEON 6 M E 0620 2.00 5.00 3.00 4.00 10.00 34 30 RODRIGUEZ, RICARDO M254 6 U UNR 1.00 11.00 7.00 3.00 7.00 29 31 TORRES, ANA PS3X 7 E 0300 1.00 10.00 7.00 4.00 7.00 32 32 FRANCO, JUAN M254 6 U UNR 1.00 8.50 5.50 4.00 7.00 36 33 LEAL, GABRIEL M254 7 U UNR 1.00 8.00 5.00 4.00 7.00 35 34 SANCHEZ, LUIS M254 7 U UNR 1.00 7.00 4.00 4.00 7.00 37 35 CARUSO, VINCENT THER 8 U UNR 1.00 7.00 4.00 2.00 7.00 6 36 COOPERSTONE, ALEXANDER BICU 2 E 0839 1.00 6.50 4.00 2.00 7.00 44 37 HOUGH, TEDDY THER 7 U UNR 1.00 6.00 4.00 2.00 7.00 40 38 TIRADO, CHRISTOPHER JH45 U UNR 1.00 6.00 4.00 1.00 7.00 39 39 MARTINEZ, MIGUEL D M254 8 U UNR 1.00 6.00 3.00 1.00 7.00 33 40 NEGRON, DEMI JH45 6 U UNR 0.00 7.00 5.00 0.00 4.00 30 41 LEBRON, AMARYLIS PS3X U UNR 0.00 6.00 4.00 0.00 4.00 31 42 ROBERTS, FRANKIE U UNR 0.00 6.00 3.00 0.00 4.00 12 43 MC LEAN, RYAN ORCH 5 M E 0724 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 13 43 GRANT, MIKHAEL LINC 6 M E 0715 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- RESERVE Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 IONA GRAMMAR IONG 10.50 31.50 23.50 25.00 47.00 2 PS 3 BRONX PS3X 8.50 37.50 23.50 21.00 41.00 3 JUNIOR HIGH SCHOOL 45 JH45 6.00 30.50 21.50 15.00 34.00 4 ST THERESA THER 6.00 29.00 16.00 12.00 34.00 5 BICULTURAL DAY SCHOOL BICU 5.00 16.50 12.00 12.00 23.00 6 ALBERT LEONARD MIDDLE SCH LEON 5.00 16.00 12.00 13.00 23.00 7 LINCOLN ELEMENTARY LINC 5.00 15.00 9.00 11.00 23.00 8 QUAKER RIDGE SCHOOL QUAK 5.00 9.50 6.00 9.00 23.00 9 MS 254 M254 4.00 34.50 21.50 15.00 28.00
RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 6 1 FERNANDEZ, GREGORY MANC E 1046 4.00 10.00 8.00 10.00 16.00 22 2 YALE, SIMON MANC 12 U UNR 3.50 9.50 8.50 9.00 14.00 4 3 NAKAMURA, NAO DOWS 5 E 1095 3.50 9.50 7.50 9.00 14.00 1 4 PRESSMAN, LEIF WPMS 6 M E 1162 3.00 8.50 7.50 9.00 13.00 17 5 TUCK, CRYSTAL JH45 6 E 0723 3.00 8.00 8.00 7.00 9.00 9 6 LOSPOTO, FRANKIE JH45 6 M E 0884 3.00 7.00 6.50 6.00 13.00 23 7 CRITELLI, JAMES ROYL 4 U UNR 3.00 5.50 4.50 7.00 13.00 18 8 VAZQUEZ, PETER JH45 8 M E 0723 2.50 7.50 6.50 5.00 11.00 2 9 ORTIZ, RAFAEL MANC 11 M E 1121 2.00 10.00 4.50 6.00 10.00 7 10 CASINELLI, MICHAEL WPHS 10 M E 1014 2.00 9.50 4.00 5.00 10.00 10 11 GITTLEMAN, TIELER RIPP E 0871 2.00 9.00 5.50 7.00 10.00 19 12 GHARBARAH, NAVINDRA JH45 8 E 0716 2.00 9.00 4.00 5.00 10.00 15 13 HOLLAHAN, ROBERT WPMS 8 M E 0745 2.00 8.00 4.00 6.00 10.00 16 14 STODDART, ANTHONY JH45 6 M E 0730 2.00 7.00 3.00 3.00 10.00 14 15 SAHEDEO, DHANWANDAI JH45 6 F E 0747 2.00 5.00 2.50 4.00 10.00 13 16 HALL, FREDDIE RIPP 2 E 0759 1.50 9.00 6.00 4.00 8.00 8 17 GRULLON, LUIS JH45 8 M E 0889 1.00 9.50 6.00 4.00 7.00 11 18 WEBB, JOSEPH RIPP 2 E 0866 1.00 8.50 5.50 2.00 7.00 12 19 SAHEDEO, TULSIDAI JH45 6 F E 0820 1.00 8.00 5.00 4.00 7.00 3 20 ESSES, JOSHUA ROX 4 M E 1109 1.00 6.00 4.00 0.00 3.00 20 21 CAMPBELL, MICHAEL JH45 8 E 0617 1.00 5.50 3.50 1.00 3.00 24 22 RIVAS, DANIEL MANC U UNR 1.00 5.50 2.50 1.00 7.00 21 23 CASINELLI, JENNIFER WPMS 8 F E 0606 1.00 5.00 2.00 2.00 3.00 5 24 MC LEAN, ANDREW SWHS 9 M E 1052 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY WINTER CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 MANHATTAN CENTER MANC 10.50 35.00 23.50 26.00 47.00 2 JUNIOR HIGH SCHOOL 45 JH45 10.50 31.50 25.00 23.00 43.00 3 WHITE PLAINS MIDDLE SCHOO WPMS 6.00 21.50 13.50 17.00 26.00 4 RIPPOWAM-CISQUA RIPP 4.50 26.50 17.00 13.00 25.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map