Tournament Results
HUNTER SCHOLASTIC #103

February 13, 2000

 

Choose a section to see the complete tournament charts.
The color highlighting indicates Trophy winners.

NOVICE K/1 SECTION
NOVICE 2/3 SECTION
PRIMARY SECTION
RESERVE SECTION
CHAMPIONSHIP SECTION

Back to
results menu



                    FEB. HUNTER TOURNAMENT -- NOVICE K/1     

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr    Tie1  Tie2  Tie3  Tie4
                                                          Sol   MMed  Cum   Kash

  7    1 WILLIAMS, JONATHAN     HUNT 1     U UNR   4.00  10.50  8.50 10.00 16.00
 12    2 GEISLER, JOSHUA        RAMA 1  M  U UNR   4.00   6.50  6.00 10.00 16.00
  5    3 WEBER, HARRIS          HMAN K  M  U UNR   3.50  10.00  8.50  9.00 14.00
 13    4 KELMAN, JACOB          P183 1  M  U UNR   3.50  10.00  8.00  9.00 14.00
 30    5 MOORE, MAX             DALT K  M  U UNR   3.00   8.00  7.00  8.00 13.00
 24    6 MARKS, BEN             HMAN       U UNR   3.00   7.50  7.00  7.00 13.00
  4    7 STANLEY, CHRISTOPHER   RIPP 1  M  U UNR   2.50   9.00  7.50  7.50 11.00
 21    8 LUBIN, ERIC            HMAN 1  M  U UNR   2.50   8.50  8.00  5.00 11.00
  2    9 WHITE, KRISTIN         HUNT 1  F  U UNR   2.50   8.50  7.00  6.00 11.00
 25   10 VALVO, DANTE           DALT K  F  U UNR   2.50   7.00  7.00  6.00 11.00 
  3   11 COOPERSTONE, ALEX      BICU 1  M  U UNR   2.00  11.50  6.50  7.00 10.00
 15   12 STEIN, ALEX            RAMA 1  M  U UNR   2.00  10.00  5.00  6.50  9.00
 27   13 ALEJANDRO, NICHOLAS    CS70 1  M  U UNR   2.00   8.50  4.50  5.00 10.00
 20   14 TURNER, SAM            HMAN 1  M  U UNR   2.00   8.00  3.50  5.00 10.00
 29   15 BOLNICK, BEN           RAMA 1     U UNR   2.00   7.50  4.50  4.00  6.00
 22   16 BRIGHT, BREANNA        CS70       U UNR   2.00   5.00  2.50  4.50  9.00
 23   17 ALEXANDER, DANIEL      HMAN       U UNR   2.00   4.50  2.50  6.00  9.00
 19   18 CONNOLLY, JUSTIN       RIVD 1  M  U UNR   1.50   9.00  5.50  3.50  8.00
 18   19 SCHUMACHER, GRIFFIN    RIVD       U UNR   1.50   7.50  5.00  3.50  8.00
  9   20 LIPPIN, ERIC           HUNT PK M  U UNR   1.50   7.00  4.00  3.50  8.00
 17   21 BEDDALL, THOMAS        HUNT K     U UNR   1.50   6.50  3.50  3.50  5.00
  1   22 HABERMAN, EVAN         HUNT K  M  U UNR   1.50   6.00  3.00  2.50  8.00
 28   23 KOREN, TAMIR           ACOR PK M  U UNR   1.50   5.00  3.00  2.50  8.00
 16   24 HAN, ANDREW            HUNT    M  U UNR   1.00   8.00  5.50  3.00  7.00
  6   25 DHODAPKAR, RAHUL       P183 1  M  U UNR   1.00   7.00  4.50  3.00  7.00
  8   26 MOSCHETTI, PAUL        HUNT K  M  U UNR   1.00   7.00  4.00  2.50  6.00
 26   27 JENKINS, GRETA         HUNT K     U UNR   1.00   7.00  3.00  1.00  3.00
 11   28 HANS, DYLAN                 1  M  U UNR   0.50   8.00  5.00  0.50  5.00
 10   29 KARP, JUSTIN           HMAN PK    U UNR   0.00   7.50  5.00  0.00  4.00
 14   30 SWETT, NICHOLAS B      HUNT 1  M  U UNR   0.00   0.00  0.00  0.00  0.00

FEB. HUNTER TOURNAMENT -- NOVICE 2/3 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 3 1 LEVINE, GABRIEL HUNT E 0825 4.00 8.50 8.00 10.00 16.00 6 2 FREEMAN, ERIC DALT 1 M E 0644 3.00 9.00 8.00 8.00 13.00 4 3 DAVENPORT, JACOB RAMA 3 E 0730 3.00 8.50 7.50 9.00 13.00 20 4 LABOURETTE, ERIC DALT 1 M U UNR 3.00 6.50 5.50 7.00 13.00 5 5 ZERVOUDAKIS, LAURA DALT 2 F E 0693 3.00 6.00 5.00 6.00 13.00 18 6 KELMAN, ELIZABETH P183 3 F U UNR 2.50 7.00 6.50 6.00 11.00 12 7 GINZBERG, JOSHUA DALT 1 M U UNR 2.00 10.50 5.00 6.00 10.00 11 8 HAKANOGLU, AVIVA DALT 2 U UNR 2.00 9.00 5.00 7.00 10.00 14 9 ROSENFIELD, SAM HUNT 2 M U UNR 2.00 9.00 4.50 6.00 10.00 16 10 MARK, JACOB STEV U UNR 2.00 7.50 4.50 5.00 6.00 7 11 BHISE, DEVIKA BREA 3 F E 0631 2.00 7.50 3.50 4.00 10.00 9 12 REDEL-TRAUB, GABRIEL SHAL 2 M E 0567 1.50 8.50 5.50 3.50 8.00 8 13 GREGORY, ANDREW DALT 2 M E 0592 1.50 6.00 3.50 2.50 8.00 10 14 DAVIDSON, JAKE DALT 2 M E 0499 1.50 4.50 2.50 2.50 6.00 15 15 LOLOS, DAMIEN HUNT 3 U UNR 1.00 9.00 6.00 3.00 7.00 13 16 RUSSELL, JAZMYN J HUNT F U UNR 1.00 8.50 5.50 3.00 7.00 19 17 FILIPPATOS, THEA HUNT 2 F U UNR 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 17 18 SIMON, OLIVER DALT 2 M U UNR 0.50 8.50 4.50 1.00 5.00 2 19 VURAL, COREY HUNT 1 E 0827 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
FEB. HUNTER TOURNAMENT -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 7 1 KAUSIK, VENKAT PS6 3 E 0870 4.00 8.50 7.50 10.00 16.00 3 2 PARRINO, MARC P116 2 M E 0919 3.50 10.00 8.00 9.50 14.00 5 3 MALKANI, KABIR QUAK 1 M E 0884 3.50 8.50 7.50 9.50 14.00 2 4 LIEBESKIND, LEO HUNT 1 M E 0999 3.00 11.00 9.00 8.00 13.00 20 5 PAULINO, LUIS CS70 3 M E 0709 3.00 9.00 7.50 6.00 13.00 17 6 LARSON, HARRY DALT 2 M E 0743 3.00 7.50 6.50 7.00 13.00 24 7 PARRILLA, MEDINA CS70 3 E 0657 3.00 6.00 6.00 6.00 9.00 16 8 FOSTER, JAVARI CS70 3 E 0760 3.00 5.50 5.50 6.00 13.00 1 9 LUPATKIN, JASON HUNT 3 M E 1006 2.50 10.00 8.00 7.50 11.00 10 10 SUGINO, CHRISTOPHER HUNT 1 M E 0828 2.50 9.50 9.00 7.50 11.00 22 11 BRIGHAM, ATTICUS PS41 3 E 0670 2.50 8.50 7.00 6.50 10.00 4 12 BRAUNSTEIN, SETH COLG 3 E 0885 2.50 8.00 7.50 5.00 11.00 9 13 HUTTON, JACK BRON 3 M E 0841 2.00 10.50 5.50 7.00 10.00 11 14 ADAMOPOULOS, KONSTANTINPS6 2 M E 0825 2.00 10.00 5.00 6.00 10.00 13 15 MATSUZAKI, SHO HUNT 2 E 0783 2.00 9.50 4.50 6.00 10.00 35 16 NAGANATH, ADITYA BUCK 1 U UNR 2.00 8.50 4.50 4.00 10.00 12 17 ALEJANDRO, JONATHAN CS70 2 M E 0783 2.00 8.00 5.00 6.50 9.00 18 18 HANDORFF, PAUL P116 2 M E 0721 2.00 8.00 3.50 5.00 10.00 15 19 DRUCKER, FORREST RIPP 2 M E 0765 2.00 7.50 4.00 7.00 10.00 31 20 MILLAN, TANISHA CS70 3 F U UNR 2.00 7.50 4.00 5.00 10.00 14 21 DELGADO, CHANTZ CS70 2 E 0782 2.00 7.50 3.00 5.50 9.00 21 22 COLMAN, MOLLY HUNT 3 F E 0701 2.00 7.50 3.00 4.00 10.00 19 23 KEEGAN, AIDAN RIPP 3 M E 0717 2.00 6.50 3.50 4.00 10.00 27 24 SUKHOO, PATRICIA CS70 F E 0558 2.00 5.00 3.00 2.00 6.00 29 25 BARTMANN, MAX DALT 1 M U UNR 2.00 4.50 2.00 3.00 10.00 34 26 VILA, DANIEL COLG 3 E 0746 1.50 9.50 6.50 5.00 8.00 8 27 SPARKS, WYATT BRON 3 M E 0863 1.50 8.00 5.00 4.50 8.00 23 28 TOPOROFF, ANDREW RIPP 2 M E 0661 1.00 10.50 7.00 3.00 7.00 32 29 SHIMKO, ZEV MAND U UNR 1.00 7.00 5.00 2.00 7.00 28 30 BOHORQUEZ, JOHNNY FRIE 3 E 0534 1.00 7.00 4.50 2.00 3.00 25 31 LAUFER, JACOB HUNT 1 M E 0636 1.00 7.00 3.00 1.00 7.00 26 32 JEFFERY, WYNN RIPP 3 M E 0633 1.00 6.00 4.00 3.00 7.00 36 33 CELLUM, ALEXANDER PS41 3 M U UNR 1.00 5.50 3.50 2.00 7.00 33 34 SHIMKO, EPHRAIM MAND U UNR 1.00 5.00 3.00 0.00 3.00 30 35 SHIMKO, EITAN MAND U UNR 0.00 7.00 4.00 0.00 4.00 6 36 KIM, JONATHAN DALT 3 M E 0879 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
FEB. HUNTER TOURNAMENT -- RESERVE Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 2 1 LAI, KEVIN HUNT 3 M E 0940 4.00 9.50 7.50 10.00 16.00 6 2 KENGMANA, MICHAEL SSNY 2 M E 0917 3.50 10.50 8.00 9.00 14.00 1 3 MOONEY, TERENCE HUNT 4 M E 0962 3.50 6.00 6.00 7.50 12.00 8 4 PUOPOLO, MICHAEL PS41 4 M E 0900 3.00 11.00 9.00 9.00 13.00 19 5 SOTO, JOSHUA CS70 4 M E 0810 3.00 10.50 8.50 7.00 13.00 22 6 BERMAN, ALEX TRIN E 0800 3.00 10.00 8.00 9.00 13.00 10 7 LAUFER, WILLIAM HUNT 4 M E 0881 3.00 9.00 8.00 6.00 13.00 23 8 JAYARAMAN, VINODH LAB 4 M E 0742 3.00 7.00 7.00 8.00 13.00 20 9 FREEMAN, EMILY DALT 4 F E 0809 3.00 6.00 6.00 6.00 9.00 18 10 DEB-SEN, RAJEEV HMAN 4 M E 0814 2.50 10.00 8.50 8.00 11.00 21 11 GLICKSON, TOMMY LAB 4 M E 0800 2.50 10.00 8.00 7.50 11.00 4 12 MALKANI, KUNAL QUAK 4 E 0926 2.50 9.00 8.00 7.50 11.00 7 13 JONES, KYLE COLL 3 E 0912 2.50 9.00 7.00 4.50 11.00 17 14 SCOTT, ANDREW BROW 4 M E 0820 2.50 8.50 7.50 7.50 11.00 14 15 GOODSPEED, TAYLOR SPEN 4 F E 0830 2.50 8.50 7.00 5.00 11.00 28 16 LIEBMAN, JOSHUA DALT 4 M E 0641 2.00 9.00 4.50 7.00 10.00 13 17 ALISBERG, WILLIAM GCDS 5 M E 0842 2.00 9.00 4.00 6.00 10.00 16 18 BAKER, LEAH TREV 4 F E 0823 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 3 19 ROSEN, DANIEL YAUN 4 M E 0927 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 12 20 HECK, DAVID BRON 6 M E 0850 2.00 8.00 4.00 3.00 10.00 15 21 REDEL-TRAUB, JONAH HUNT 5 M E 0826 2.00 7.00 4.50 6.00 9.00 33 22 ADAMS, CHARLES RAMA 4 M E 0508 2.00 6.50 3.50 4.00 10.00 9 23 PRYOR, SAM BUCK 3 M E 0895 2.00 6.50 3.50 3.00 10.00 27 24 KENGMANA, DEVORAH TREV 4 F E 0663 2.00 6.00 3.50 5.00 10.00 32 25 BHISE, ADITYA STBE 7 E 0546 2.00 6.00 3.50 4.00 10.00 26 26 BAXTER, RYAN HUNT 4 M E 0679 2.00 6.00 3.00 5.00 10.00 29 27 KAU, NICHOLAS TRIN 4 M E 0624 1.50 7.50 5.00 5.00 8.00 11 28 CHENFELD, LEN HUNT 2 M E 0855 1.50 6.00 3.50 3.50 6.00 24 29 HOLMAN, NAEEM CS70 5 M E 0733 1.00 8.00 4.50 2.00 7.00 38 30 SILVER, JAKE P116 5 M U UNR 1.00 7.50 4.50 3.00 7.00 37 31 GRAY, JEROME PS41 U UNR 1.00 7.00 5.00 2.00 7.00 25 32 WEINBERG, CHELSEA HUNT 4 F E 0710 1.00 6.50 4.00 3.00 7.00 30 33 WESTLING, TEDDY LAB 4 E 0582 1.00 6.00 4.00 3.00 7.00 5 34 COHEN, ELAD WAGN 6 M E 0924 1.00 6.00 3.50 1.00 7.00 31 35 SCHAEFFER, HAZEL LAB 4 F E 0557 1.00 4.50 2.00 1.00 7.00 35 36 KOURY, NICHOLAS S P116 5 M U UNR 0.00 7.00 5.00 0.00 4.00 34 37 SUKHU, DHEERAJ CS70 4 E 0468 0.00 7.00 4.00 0.00 4.00 36 38 DIETZ, CHRISTOPHER HUNT 4 M U UNR 0.00 6.00 4.00 0.00 4.00
FEB. HUNTER TOURNAMENT -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 10 1 TANG, JAMES DALT 8 M E 1143 3.50 10.00 9.00 9.50 14.00 12 2 SINGH, ANDREW M118 8 M E 1070 3.50 9.50 9.00 9.50 14.00 8 3 PETROU, PHIL TRIN 7 M E 1166 3.50 7.00 7.00 9.50 14.00 1 4 KILACHAND, JAY DALT 7 M D 1361 3.00 9.50 8.00 7.00 13.00 7 5 WEISSMANN, JORDAN HUNT 8 M E 1181 3.00 9.50 7.50 8.00 13.00 5 6 ZLETZ, MICHAEL HUNT 4 M D 1222 3.00 8.50 7.50 7.00 13.00 3 7 KNUDSEN, MARCEL L DALT 7 M D 1262 3.00 8.00 7.00 8.00 12.00 18 8 HOLDER-TONN, JEREMY HUNT 4 M E 1005 3.00 7.50 7.50 7.00 9.00 16 9 VAIDYA, NIKHIL LMK 6 M E 1010 2.50 6.50 5.50 5.00 11.00 19 10 SUKHOO, LEON CS70 5 M E 0993 2.00 9.50 5.00 5.00 10.00 23 11 WHITEHEAD, IAN DALT 9 M E 0969 2.00 8.00 4.50 6.00 10.00 15 12 DANIEL, ANTHONY DALT 8 M E 1019 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 2 13 WEST, JONATHAN RIPP 4 M D 1316 2.00 7.50 4.00 7.00 9.00 11 14 SINGH, BRIAN CS70 5 M E 1133 2.00 7.50 4.00 6.00 10.00 6 15 LALLI, SCOTT POUN 3 M E 1195 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 29 16 FEFFER, PHILIP HUNT 6 M E 0887 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 22 17 GOLANN, DOUGLAS BUCK 6 M E 0975 2.00 5.00 2.00 3.00 10.00 30 18 HESS, ROBERT BROW 2 M E 0840 2.00 4.50 2.50 4.00 10.00 14 19 HALFON, AVERY HUNT 6 M E 1061 1.50 10.50 7.50 5.50 8.00 27 20 GRAY, KHADEEJAH HUNT 4 E 0922 1.50 8.00 4.50 4.00 4.00 17 21 SUKHOO, KEVIN PS60 6 M E 1007 1.00 8.50 5.50 3.00 7.00 20 22 DAPUL-WEBERMAN, SARAH HUNT 2 F E 0984 1.00 8.00 6.00 3.00 7.00 28 23 ROGERS, RAN-DE HUNT 5 E 0900 1.00 7.50 5.50 4.00 7.00 24 24 BLUM, TONY RIPP 2 M E 0950 1.00 7.50 4.00 1.00 7.00 26 25 WHITE, STEVEN HUNT 4 M E 0930 1.00 6.50 3.00 0.00 3.00 9 26 MAHER, BOBBY YORK 8 M E 1148 1.00 5.00 3.00 3.00 6.00 25 27 GURIAN-PECK, DAVID HUNT 6 M E 0931 1.00 5.00 3.00 2.00 6.00 21 28 MOORE, HAL HUNT 4 M E 0976 0.00 8.50 5.00 0.00 4.00 4 29 ALVAREZ, EVAN CS70 5 M D 1253 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 13 29 DAVIS, BRAD CS70 5 M E 1064 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map