Tournament Results
Brunswick Classic

February 25, 2001

Choose a section to see the complete tournament charts.                

K/1 SECTION
PRIMARY SECTION
ELEMENTARY SECTION
(NO RESERVE SECTION)
CHAMPIONSHIP SECTION

    Click on photo for printable enlargement
   

Back to
results menu


BRUNSWICK CLASSIC -- K/1 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 21 1 KAPLAN, AUSTIN HEAT 1 U UNR 4.00 8.50 7.00 10.00 16.00 22 2 GERSHENOV, BENJAMIN SOLO 1 U UNR 3.50 10.00 8.50 8.50 14.00 31 3 FARBER, ANDREW RYE 1 U UNR 3.50 10.00 8.00 8.50 14.00 3 4 WILSON, CHAD GCDS 1 M E 0672 3.00 10.00 8.50 9.00 13.00 33 5 COLLIGAN, SHANNON C GCDS 1 F U UNR 3.00 8.50 8.00 9.00 13.00 1 6 MAC FARLANE, WILLIAM BRUN 1 E 0732 3.00 8.50 7.00 8.00 13.00 16 7 RABB, NILE GCDS 1 U UNR 3.00 3.50 3.50 5.00 9.00 4 8 CHOLNOKY, RYAN GCDS 1 M E 0612 2.50 9.00 8.00 5.50 11.00 25 9 NAKAMURA, MIHO IMMA 1 U UNR 2.50 8.00 6.50 6.50 11.00 11 10 MEYERS, DOUGLAS HEAT 1 U UNR 2.50 7.00 6.00 6.50 11.00 2 11 STUART, GARRETT GCDS 1 M E 0705 2.00 11.00 6.00 7.00 10.00 32 12 CROLL, HARRISON BRUN 1 U UNR 2.00 10.00 4.50 5.50 9.00 23 13 HEDLEY, CHRIS GCDS K U UNR 2.00 8.50 4.00 5.50 9.00 13 14 COOPER, JAKE RYE U UNR 2.00 7.50 3.00 5.00 10.00 30 15 SAID, CHARLOTTE GCDS K U UNR 2.00 7.00 3.50 5.50 9.00 6 16 NAKA, NORIHITO FIEL 1 U UNR 2.00 7.00 3.00 3.00 10.00 20 17 GOLDSTEIN, SCOTT K U UNR 2.00 6.50 3.50 4.00 10.00 19 18 GUERRIERO, ANDREW BRUN 1 U UNR 2.00 6.50 3.50 2.00 6.00 8 19 MEDELIUS, JACK RIDG 1 U UNR 2.00 6.00 3.00 4.00 9.00 29 20 BACCILE, ZANDER BRUN 1 U UNR 1.50 10.50 7.00 5.50 8.00 26 21 BOZORGMIR, BRENDAN BRUN 1 U UNR 1.50 8.50 5.50 4.50 8.00 5 22 KEMP, LARKEN GCDS U UNR 1.50 7.00 3.00 3.00 7.00 28 23 MILLS, JONATHAN GCDS K U UNR 1.50 6.50 3.50 5.00 8.00 10 24 ALISBERG, MAGGIE GCDS K U UNR 1.50 5.50 3.50 4.00 8.00 27 25 CASSOLI, MATTHEW BRUN 1 U UNR 1.00 8.00 5.50 2.50 6.00 14 26 TONCKENS, NICHOLAS BRUN 1 U UNR 1.00 7.50 5.50 3.00 6.00 18 27 KUPERSMITH, CONNOR BRUN K U UNR 1.00 7.50 5.00 1.50 6.00 17 28 FERNANDEZ, ROBERT BRUN 1 U UNR 1.00 6.50 3.50 0.00 3.00 12 29 SPYRON, NICHOLAS BRUN 1 U UNR 0.00 8.00 5.50 0.00 4.00 9 30 SINGER, MAC BRUN 1 U UNR 0.00 2.50 0.00 0.00 1.00 7 31 VISHER, DYLAN BRUN 1 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 15 31 QUINTON, HARRY BRUN 1 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 24 31 HIMMELSTEIN, REBECCA POST 1 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 BRUNSWICK CLASSIC -- K/1 Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 11.50 31.00 28.00 28.50 46.00 2 BRUNSWICK SCHOOL BRUN 8.50 35.50 22.00 21.00 36.00 3 HEATHCOTE ELEMENTARY SCHO HEAT 6.50 15.50 13.00 16.50 27.00 4 RYE COUNTRY DAY RYE 5.50 17.50 11.00 13.50 24.00
BRUNSWICK CLASSIC -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 33 1 MIAO, CHRISTOPER GCDS U UNR 4.00 9.50 7.50 10.00 16.00 7 2 SAID, ROBERT GCDS 2 M E 0823 4.00 8.00 7.00 10.00 16.00 28 3 BENSON-TILSEN, TSVI EZRA 2 U UNR 3.50 9.50 9.00 9.50 14.00 5 4 STUART, JESSICA GCDS 3 F E 0860 3.50 9.50 7.50 9.50 14.00 3 5 PACCHIANA, OLIVER GLEN E 0911 3.00 11.00 10.00 9.00 13.00 11 6 MC MAHON, JOSEPH PIUS 2 E 0700 3.00 9.00 7.50 7.00 13.00 9 7 MILLS, BILLY GCDS 2 M E 0737 3.00 8.50 8.00 8.00 13.00 1 8 GOODSTEIN, JOSHUA RYE 2 M E 0921 3.00 8.00 7.00 8.00 13.00 13 9 BRONSON, NICHOLAS OSB 3 E 0640 3.00 8.00 7.00 7.00 13.00 22 9 BERK, ERIC GMIL 2 M U UNR 3.00 8.00 7.00 7.00 13.00 32 11 MORGAN, MALIK LINC 2 M E 0577 2.50 9.00 7.50 7.00 11.00 36 12 TALESNIK, PETER LINC M E 0731 2.50 8.00 6.50 6.00 11.00 26 13 KUPERSMITH, COREY BRUN 2 M U UNR 2.50 5.00 4.00 4.50 11.00 10 14 MAC FARLANE, SAMMY BRUN 2 E 0704 2.00 10.00 5.00 6.00 10.00 2 15 WELCH, TJ 3 E 0914 2.00 9.50 5.00 7.00 10.00 38 15 MIZUNO, TAKU DOWS 2 U UNR 2.00 9.50 5.00 7.00 10.00 15 17 DILLINGER, ANDREW BRUN 2 M E 0567 2.00 9.50 5.00 5.00 10.00 35 18 BENEDICT, LOUIS S BRUN 3 M E 1035 2.00 9.00 4.00 4.00 10.00 12 19 BAKROW, JAMIE GCDS 2 M E 0664 2.00 8.00 4.50 5.00 10.00 29 20 LYNCH, CHARLES HARR 2 M U UNR 2.00 7.50 4.00 5.00 10.00 6 21 MONTGOMERY, GILES GCDS 2 M E 0831 2.00 7.00 3.00 6.00 10.00 19 22 ROBBINS, DYLAN BRUN 2 U UNR 2.00 6.50 2.50 4.00 10.00 41 23 SOUFUE, SARAH WHIT U UNR 2.00 6.00 3.00 4.00 10.00 24 24 KRONTHAL, TAYLOR HARR 2 U UNR 1.50 9.00 6.50 4.00 8.00 25 25 MOSCATI, BRETT BRUN U UNR 1.50 6.50 3.50 2.50 8.00 18 26 BEHAR, MATTHEW BICU 2 U UNR 1.50 6.00 2.00 4.50 5.00 30 27 YACOBUCCI III, JAMES BRUN 2 U UNR 1.50 5.50 3.00 3.50 8.00 21 28 MILLER, MATTHEW SOLO U UNR 1.00 10.00 6.00 3.00 7.00 14 29 DADDINO, CLAIRE GCDS 2 F E 0594 1.00 8.50 5.50 4.00 7.00 17 30 SHUGRUE, CHARLIE HARR 5 U UNR 1.00 8.50 5.50 2.00 6.00 39 31 MIZUNO, YOTA DOWS U UNR 1.00 8.00 5.00 3.00 7.00 8 32 MARKBY, SPENCER BRUN 3 M E 0764 1.00 6.50 3.50 2.00 7.00 34 33 KOBAYASHI, SOMA RYE 2 U UNR 1.00 6.00 4.00 1.00 3.00 31 34 YARNELL, CHASE BRUN 2 U UNR 1.00 5.50 3.00 2.50 5.00 4 35 KILMAN, ANDREW J HACK 2 M E 0879 1.00 3.50 1.50 3.00 5.00 37 36 CRUZ, STEVEN LINC 3 M E 0643 0.50 8.50 5.00 0.50 5.00 40 37 SOUFUE, JAY WHIT U UNR 0.50 6.00 3.50 1.50 4.00 23 38 ALINI, BRANDON HACK 2 U UNR 0.00 5.00 2.00 0.00 3.00 20 39 SMYTHE, RYAN HACK 2 U UNR 0.00 4.00 2.00 0.00 2.00 27 39 HUNTER, ANDREW J HACK 2 U UNR 0.00 4.00 2.00 0.00 2.00 16 41 MURPHY, CAITLAN GCDS 2 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 BRUNSWICK CLASSIC -- PRIMARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 14.50 35.50 30.00 37.50 59.00 2 BRUNSWICK SCHOOL BRUN 8.50 33.50 18.00 19.50 41.00 3 LINCOLN ELEMENTARY LINC 5.50 25.50 19.00 13.50 27.00 4 HARRISON AVE HARR 4.50 25.00 16.00 11.00 24.00 5 RYE COUNTRY DAY RYE 4.00 14.00 11.00 9.00 16.00 6 DOWS LANE ELEMENTARY SCHO DOWS 3.00 17.50 10.00 10.00 17.00 7 WHITBY SCHOOL WHIT 2.50 12.00 6.50 5.50 14.00 8 HACKLEY ELEMENTARY SCHOOL HACK 1.00 16.50 7.50 3.00 12.00
BRUNSWICK CLASSIC -- ELEMENTARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 4 1 SILVERMAN, JONATHAN ARDM 5 M E 0776 4.00 8.00 7.50 10.00 16.00 8 2 SCHROEDER, ANNA GCDS 4 F E 0682 3.50 7.50 6.50 9.00 14.00 12 3 KAPLAN, COURTNEY HEAT 4 U UNR 3.00 11.00 9.00 7.00 13.00 6 4 JELLEY, RACHAEL GCDS 4 F E 0721 3.00 7.50 6.50 6.00 13.00 3 5 HEDLEY, WILLIAM GCDS 4 E 0777 2.50 11.00 9.50 8.00 11.00 7 6 DADDINO, ADAM GCDS 4 M E 0713 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 5 7 OCH, JOSHUA HEAT 4 M E 0760 2.00 9.00 5.00 6.00 10.00 17 8 BENEDICT, WILLIAM BRUN 5 M E 0677 2.00 7.50 4.00 5.00 10.00 1 9 AVILES, DONOVAN HAMI 4 M E 0789 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 2 9 MALLARI, RICKY LYNN HAMI 4 E 0788 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 16 11 PRINCE, AARON SOLO 4 U UNR 2.00 5.00 2.50 3.00 6.00 15 12 MIKAWA, JUN MURR 4 U UNR 1.00 9.00 5.50 2.00 7.00 11 13 ALISBERG, KATIE GCDS 4 U UNR 1.00 6.50 2.50 0.00 3.00 14 14 HEICHMAN, DAN QUAK 4 U UNR 1.00 6.00 4.00 2.00 7.00 9 15 YARNELL, BRENT BRUN 4 M E 0621 1.00 6.00 3.00 3.00 6.00 13 16 TANAKA, YUMA CENT 5 U UNR 0.00 5.00 3.00 0.00 3.00 BRUNSWICK CLASSIC -- ELEMENTARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 11.00 36.00 27.50 30.00 48.00 2 HEATHCOTE ELEMENTARY SCHO HEAT 5.00 20.00 14.00 13.00 23.00 3 HAMILTON AVE HAMI 4.00 15.00 7.00 10.00 20.00 4 BRUNSWICK SCHOOL BRUN 3.00 13.50 7.00 8.00 16.00
(NO RESERVE SECTION)
BRUNSWICK CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 4 1 VAIDYA, NIKHIL LMK 7 M E 1080 4.00 8.00 7.50 10.00 16.00 23 2 CRITELLI, JAMES ROYL 4 U UNR 3.50 10.50 8.50 9.50 14.00 6 3 WILSON, JAMIE GCDS 4 M E 0992 3.00 9.50 7.50 7.00 13.00 5 4 SAID, NICHOLAS T GCDS 5 M E 0993 3.00 9.00 9.00 9.00 13.00 2 5 ESSES, JOSHUA ROX 4 M E 1109 3.00 9.00 7.00 8.00 13.00 3 6 NAKAMURA, NAO DOWS 5 E 1095 3.00 8.50 7.50 8.00 13.00 1 7 LALLI, SCOTT POUN 4 M D 1312 2.50 11.00 9.50 7.50 11.00 13 8 LETT, RYAN INCR 5 E 0813 2.50 7.50 6.00 4.50 11.00 26 9 CRUZ, PEDRO LINC 6 M E 0635 2.00 10.00 5.00 6.00 10.00 7 10 CHOLNOKY, TJ GCDS 4 M E 0906 2.00 9.50 5.00 6.00 10.00 9 11 GREENWALD, AARON HEAT M E 0854 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 21 12 ERSKINE, ANDREW ROX 4 U UNR 2.00 7.50 4.50 5.00 10.00 22 13 CONDOS, STAVROS J JULI 4 M E 0786 2.00 7.50 4.50 4.00 10.00 25 14 WILSON, JOSHUA LINC 6 M E 0704 2.00 7.00 4.00 5.00 10.00 12 15 DI SAPIO, MATTHEW HAMI 4 M E 0817 2.00 7.00 3.00 4.00 10.00 19 16 AGRONIN, ASRIEL TDON 4 M E 0529 2.00 6.50 2.50 5.00 10.00 24 17 WILSON, JOHANNES LINC 6 M E 0793 2.00 6.00 3.00 4.00 10.00 18 18 KIKUCHI-WELLMAN, ZEN GW 5 M E 0675 1.50 6.50 4.00 3.50 8.00 20 19 GOLDSTEIN, ALISON BICU 6 E 0433 1.00 8.00 4.00 1.00 3.00 17 20 BREFKA, PAUL GCDS 4 M E 0702 1.00 5.50 3.50 2.00 7.00 8 21 SCHWARTZ, SCOTT POST 4 M E 0860 1.00 5.50 3.00 4.00 6.00 27 22 FOWLER, SAM ROX 4 U UNR 0.00 8.00 5.00 0.00 4.00 10 23 DROSOS, JONATHAN HAMI 4 M E 0851 0.00 7.50 5.50 0.00 4.00 14 24 JOHNSON, DANIEL LEON 6 M E 0747 0.00 5.00 2.00 0.00 2.00 11 25 COOPERSTONE, ALEX BICU 2 M E 0839 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 15 25 LEWIS, ADAM DOWS 4 M E 0737 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 16 25 HIMMELSTEIN, BENJAMIN POST 4 M E 0731 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 BRUNSWICK CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 9.00 33.50 25.00 24.00 43.00 2 LINCOLN ELEMENTARY LINC 6.00 23.00 12.00 15.00 30.00 3 ROXBURY ELEMENTARY SCHOOL ROX 5.00 24.50 16.50 13.00 27.00 4 DOWS LANE ELEMENTARY SCHO DOWS 3.00 8.50 7.50 8.00 13.00 5 HAMILTON AVE HAMI 2.00 14.50 8.50 4.00 14.00 6 BICULTURAL DAY SCHOOL BICU 1.00 8.00 4.00 1.00 3.00 7 POST ROAD ELEMENTARY POST 1.00 5.50 3.00 4.00 6.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map