Tournament Results
George Anderson Memorial

February 27, 2000

Choose a section to see the complete tournament charts.
The color highlighting indicates Trophy winners.

K/1 SECTION
PRIMARY SECTION
ELEMENTARY SECTION
RESERVE SECTION
CHAMPIONSHIP SECTION

Back to
results menu


GCDS WINTER SCHOLASTIC -- K/1 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 1 HEDLEY, NICOLE GCDS 1 E 1043 3.50 11.50 9.00 9.50 14.00 28 2 FIRESTONE, TIMMY GCDS 1 M U UNR 3.50 11.00 9.00 9.50 14.00 5 3 MILLS, BILLY GCDS 1 M E 0683 3.50 9.50 8.50 9.50 14.00 35 4 KUPERSMITH, COREY BRUN 1 M U UNR 3.50 9.00 7.50 8.50 14.00 2 5 GOODSTEIN, JOSHUA RYE 1 M E 1008 3.50 7.50 7.00 9.50 14.00 13 6 CIVETTA, PATRICK PIUS U UNR 3.00 10.50 8.50 8.00 13.00 12 7 MORGAN, MALIK LINC 1 M U UNR 3.00 9.50 8.50 7.00 13.00 32 8 MIAO, CHRISTOPHER GCDS K M U UNR 3.00 8.50 7.00 6.00 13.00 6 9 BAKROW, JAMIE GCDS 1 M E 0660 3.00 7.50 7.50 7.00 9.00 19 10 MC MAHON, JOSEPH PIUS U UNR 3.00 7.50 7.00 7.00 13.00 3 11 MONTGOMERY, GILES GCDS 1 M E 0757 2.50 10.50 9.00 6.50 11.00 17 12 MAC FARLANE, SAMMY BRUN 1 U UNR 2.50 10.00 8.50 7.00 11.00 23 13 ANGLAND, PAUL NORT 1 M U UNR 2.50 7.00 7.00 5.00 9.00 31 14 MALKIN, ANDREW GCDS 1 M U UNR 2.50 7.00 6.00 5.00 11.00 4 15 DADDINO, CLAIRE GCDS 1 F E 0740 2.50 7.00 5.50 5.00 11.00 16 16 HARDIN, BRENDON BRUN U UNR 2.50 6.50 6.00 6.00 11.00 9 17 HUBER, RYAN FATI 1 M U UNR 2.50 6.50 5.50 6.00 11.00 22 18 OLIVEIRA, LUCAS LINC M U UNR 2.00 9.50 5.00 5.00 10.00 30 19 WILSON, CHAD GCDS K M U UNR 2.00 9.50 4.50 7.00 10.00 8 20 KILMAN, ANDREW J HACK 1 M U UNR 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 20 21 COLLIGAN, SHANNON C GCDS K F U UNR 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 15 22 NAREA, CARLOS PEAR U UNR 2.00 8.00 3.50 6.00 10.00 42 23 BERK, ERIC GMIL 1 M U UNR 2.00 7.50 4.00 5.00 10.00 43 24 DELLI CARPINI, GUILIANACECI 1 F U UNR 2.00 7.00 4.00 5.00 10.00 26 25 MC GOWAN, PATRICK CHIL 1 M U UNR 2.00 6.50 3.50 3.00 6.00 41 26 EYDELMAN, MICHELLE DALE 1 F U UNR 2.00 6.50 3.00 5.00 10.00 18 27 MAC FARLANE, WILLIAM GCDS U UNR 1.50 9.50 6.00 5.00 8.00 29 28 CHOLNOKY, RYAN GCDS K M U UNR 1.50 8.00 5.50 5.00 8.00 38 29 KING, HALE GCDS K U UNR 1.50 8.00 5.50 3.00 8.00 10 30 KEMP, CLAIRE-MARIE GCDS 1 F U UNR 1.50 7.50 4.00 3.50 8.00 33 31 PONTEROTTO, CHRISS MARG U UNR 1.50 7.50 4.00 2.50 4.00 27 32 GELLER, DOUGLAS POST 1 M U UNR 1.50 7.00 4.50 4.00 7.00 36 33 HEIDT, BILLY GCDS K U UNR 1.50 7.00 4.50 2.50 8.00 11 34 FULLMER, JOCK CHIL 1 U UNR 1.50 7.00 4.00 2.50 8.00 21 35 HARRINGTON, TUCKER B GCDS K U UNR 1.50 5.00 3.00 3.00 7.00 34 36 KING, MACAULAY GCDS K U UNR 1.00 8.50 5.50 4.00 7.00 24 37 GRANRUTH, CAROLINE GCDS K F U UNR 1.00 7.00 3.50 0.00 3.00 25 38 HARRIGTON, JAMISON C GCDS K U UNR 1.00 6.50 4.50 3.50 6.00 40 39 RODA, AMRIN S CANA K U UNR 1.00 6.00 4.00 2.50 6.00 14 40 KUPERSMITH, CONNOR BRUN K U UNR 1.00 5.50 3.00 1.00 7.00 7 41 DORAN, BRENDAN STAL U UNR 1.00 5.00 3.50 3.00 6.00 37 42 DE NUNZIO, ROBERT GCDS K M U UNR 0.50 7.50 5.00 2.00 5.00 39 43 STUART, GARRETT GCDS K M U UNR 0.50 7.50 4.50 1.00 5.00 GCDS WINTER SCHOLASTIC -- K/1 Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 13.50 40.50 33.50 34.50 55.00 2 BRUNSWICK ELEMENTARY SCHO BRUN 9.50 31.00 25.00 22.50 43.00 3 ST. PIUS PIUS 6.00 18.00 15.50 15.00 26.00 4 LINCOLN ELEMENTARY LINC 5.00 19.00 13.50 12.00 23.00 5 THE CHILDREN'S SCHOOL CHIL 3.50 13.50 7.50 5.50 14.00
GCDS WINTER SCHOLASTIC -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 13 1 WARREN, THOMPSON GCDS 3 M E 0821 4.00 11.00 9.00 10.00 16.00 24 1 KEEGAN, AIDAN RIPP 3 M E 0717 4.00 11.00 9.00 10.00 16.00 10 3 MALKANI, KABIR QUAK 1 M E 0884 4.00 10.00 8.00 10.00 16.00 1 4 BARRETT, OWEN DOWS 1 M E 1004 3.50 11.00 8.50 8.50 14.00 5 5 JUDD, DANIEL BICU 2 M E 0936 3.50 10.00 8.00 9.00 14.00 3 6 MALKIN, GEORGE GCDS 3 M E 0959 3.00 11.00 9.00 8.00 13.00 31 7 JEFFERY, WYNN RIPP 3 M E 0633 3.00 10.50 8.50 6.00 13.00 8 8 CHOLNOKY, TJ GCDS 3 M E 0897 3.00 10.00 8.00 9.00 13.00 11 9 SPARKS, WYATT BRON 3 M E 0863 3.00 10.00 8.00 8.00 13.00 2 10 FERTIG, DAVE GCDS 3 M E 0965 3.00 10.00 8.00 7.00 13.00 6 11 ROSS, CAMERON OXRI 3 M E 0926 3.00 9.50 8.50 6.00 13.00 19 12 SAID, ROBERT GCDS 1 M E 0779 3.00 9.50 7.50 6.00 13.00 72 13 GONZALES, AMANDA LONG 2 F U UNR 3.00 9.00 8.00 9.00 13.00 55 14 AVILES, DONOVAN HAMI 3 M U UNR 3.00 8.50 8.00 8.00 13.00 18 15 HEDLEY, WILLIAM GCDS 3 E 0785 3.00 8.50 7.50 7.00 13.00 49 16 SHEA, DENNIS OXRI 3 M U UNR 3.00 8.00 8.00 9.00 13.00 66 17 FILIPE, JONATHAN LINC 3 M U UNR 3.00 7.50 7.00 8.00 13.00 14 18 DROSOS, JONATHAN HAMI 3 M E 0817 3.00 7.50 6.50 7.00 13.00 16 19 STUART, JESSICA GCDS 2 F E 0802 3.00 7.00 6.50 7.00 13.00 43 20 GINZBERG, JOSHUA DALT 1 M U UNR 2.50 10.00 9.00 8.00 11.00 12 21 HUTTON, JACK BRON 3 M E 0841 2.50 10.00 9.00 7.50 11.00 20 22 MALLARI, RICKY LYNN HAMI 3 E 0779 2.50 9.00 7.00 5.50 11.00 37 23 SCHROEDER, ANNA GCDS U UNR 2.50 8.50 7.00 6.00 11.00 4 24 WONG, BRANDON OXRI 2 M E 0945 2.50 7.50 7.50 5.50 7.00 52 25 DESIDERIO, OSCAR MORS U UNR 2.50 7.50 6.50 5.00 11.00 39 26 RUSH, DAVID QUAK 3 M U UNR 2.50 6.50 6.50 6.50 9.00 15 27 HAYWARD, JOHN PIUS 2 M E 0816 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 27 28 BREFKA, PAUL GCDS 3 M E 0678 2.00 10.00 5.00 5.00 10.00 71 29 ESTRADA, MATTHEW LONG 3 M U UNR 2.00 9.50 4.50 5.50 9.00 42 30 MC GOWAN, JOSEPH FATI 3 U UNR 2.00 9.00 5.00 7.00 10.00 67 30 DYSENCHUK, NICHOLAS OXRI 3 M U UNR 2.00 9.00 5.00 7.00 10.00 7 32 JELLEY, RACHAEL GCDS 3 F E 0899 2.00 9.00 4.00 6.00 10.00 9 33 RUCHMAN, SAMUEL GCDS 2 M E 0885 2.00 9.00 4.00 5.00 10.00 17 34 LEWIS, ADAM DOWS 3 M E 0801 2.00 8.50 5.00 6.00 10.00 41 35 SCHLEGEL, DANIEL STAL 3 M U UNR 2.00 8.50 4.50 6.00 10.00 40 36 YOWAN, MICHAEL OXRI 3 M U UNR 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 74 37 FRIEND, CHRISTOPHER PEAR 2 M U UNR 2.00 8.50 4.50 4.00 10.00 63 38 CRAMPTON, ROBERT FATI 3 U UNR 2.00 7.50 4.00 5.50 9.00 26 39 ANGLAND, MARK NORT 3 M E 0710 2.00 7.50 3.50 3.00 10.00 23 40 FEDIDA, JAKE WAMP 2 M E 0744 2.00 7.50 3.00 4.00 10.00 51 41 DI SAPIO, MATTHEW HAMI 3 M U UNR 2.00 7.00 3.50 6.00 9.00 57 42 GONSALVES, CHRISTOPHER CEMA 3 M U UNR 2.00 7.00 3.50 4.00 10.00 25 43 TALESNIK, PETER LINC M E 0713 2.00 7.00 3.00 5.00 10.00 33 43 GRANRUTH, WILLIAM GCDS 3 M E 0485 2.00 7.00 3.00 5.00 10.00 38 45 BASMAJAN, RYAN WAMP U UNR 2.00 6.50 3.50 4.50 9.00 29 46 FOLEY JR., THOMAS C GCDS 3 M E 0657 2.00 6.50 3.50 3.00 10.00 22 47 MORRICE, ZACHARY HIGH 2 M E 0749 2.00 6.50 3.00 3.00 10.00 78 48 BEWKES, ALEC OXRI U UNR 2.00 6.00 3.50 5.00 6.00 28 49 GONDO, KEVIN HIGH 3 M E 0676 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 45 50 CRANE, MATTHEW HIND 3 M U UNR 2.00 5.50 3.00 5.00 10.00 64 51 TARANTINO, CHASE BRON 3 M U UNR 2.00 3.50 0.50 3.50 5.00 36 52 HUBER, CHRISTOPHER FATI 3 M U UNR 1.50 7.50 4.50 2.50 8.00 75 53 CREMA, MAXIMLIAN OXRI 3 M U UNR 1.50 7.00 4.50 5.00 8.00 32 54 HOLAS, LINDSAY EDGM 3 F E 0520 1.50 7.00 4.00 2.50 8.00 77 55 CURTH, BRIAN OXRI 3 U UNR 1.50 5.00 3.00 3.50 8.00 44 56 MICHELE, CHARLIE OXRI 3 M U UNR 1.00 8.00 5.00 3.00 7.00 53 56 MILES, KEEGAN MHIL 2 U UNR 1.00 8.00 5.00 3.00 7.00 30 58 DADDINO, ADAM GCDS 3 M E 0639 1.00 8.00 5.00 2.00 7.00 34 59 GOODSTEIN, ELIZABETH RYE 3 F E 0435 1.00 8.00 5.00 1.00 3.00 65 60 MOLLOY, ALEXNADER STAL U UNR 1.00 7.50 5.50 4.00 7.00 59 61 BURKE, CHRISTIAN ROGE 2 M U UNR 1.00 7.50 4.50 3.00 7.00 50 62 SCHER, JACKSON WAMP 2 M U UNR 1.00 7.00 5.00 4.00 7.00 54 63 SCOTT, TYLER OXRI 3 M U UNR 1.00 7.00 5.00 3.00 6.00 60 64 WATSON, PETER OXRI 2 M U UNR 1.00 6.50 4.50 3.00 7.00 62 65 KATZ, JONATHAN ASHA 3 M U UNR 1.00 6.50 4.00 3.00 7.00 70 66 NALLEN, DANIEL LOTS U UNR 1.00 5.50 3.50 1.00 7.00 61 67 FISHKIS, RACHEL GW 3 F U UNR 1.00 5.50 2.50 3.00 4.00 58 68 AKUTAGAWA, KAZUKI OLDG 3 U UNR 1.00 4.50 2.50 2.50 5.00 69 69 RODA, GUNJAN CANA U UNR 1.00 4.00 2.00 1.00 7.00 76 70 KRATKY, MICHAEL OXRI 3 M U UNR 1.00 4.00 2.00 0.00 3.00 46 71 REILLY, GREG STAL 3 M U UNR 0.50 7.50 4.50 0.50 5.00 35 72 KELLY, SAM GCDS 3 M E 0420 0.50 6.00 4.00 1.50 5.00 56 73 SIMMONS, CLIFF GCDS 2 M U UNR 0.50 6.00 3.50 2.00 4.00 68 74 OLIVEIRA, STEVEN LINC 3 M U UNR 0.00 7.00 4.00 0.00 4.00 48 75 MOORE, ANDREW WAMP U UNR 0.00 6.00 4.00 0.00 4.00 21 76 LOOMIS, SAM GCDS 2 M E 0750 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 47 76 KOMINSKY, LILLY WAMP U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 73 76 JEAN-BAPTISTE, ROBINSONLINC U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 GCDS WINTER SCHOLASTIC -- PRIMARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 13.00 42.00 34.00 34.00 55.00 2 OXRIDGE OXRI 10.50 34.00 29.00 27.50 43.00 3 HAMILTON AVE HAMI 10.50 32.00 25.00 26.50 46.00 4 BRONXVILLE ELEMENTARY BRON 7.50 23.50 17.50 19.00 29.00 5 RIPPAWAM-CISQUA RIPP 7.00 21.50 17.50 16.00 29.00 6 QUAKER RIDGE SCHOOL QUAK 6.50 16.50 14.50 16.50 25.00 7 OUR LADY OF FATIMA FATI 5.50 24.00 13.50 15.00 27.00 8 DOWS LANE ELEMENTARY SCHO DOWS 5.50 19.50 13.50 14.50 24.00 9 WAMPUS SCHOOL WAMP 5.00 27.00 15.50 12.50 30.00 10 LINCOLN ELEMENTARY LINC 5.00 21.50 14.00 13.00 27.00 11 LONGFELLOW LONG 5.00 18.50 12.50 14.50 22.00 12 HIGHVIEW ELEMENTARY SCHOO HIGH 4.00 12.50 6.00 6.00 20.00 13 ST ALOYSIUS STAL 3.50 23.50 14.50 10.50 22.00
GCDS WINTER SCHOLASTIC -- ELEMENTARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 1 CONDOS, STAVROS J JULI 3 M E 0837 4.00 12.00 9.00 10.00 16.00 5 2 HAYWARD, GEORGE PIUS 5 M E 0734 4.00 9.50 7.50 10.00 16.00 12 3 ANGLAND, JOHN NORT 5 M E 0580 3.50 9.00 7.00 8.50 14.00 42 4 MAHER, EDWARD BRON 4 M U UNR 3.00 10.50 8.50 9.00 13.00 8 5 MC LEAN, RYAN ORCH 4 M E 0656 3.00 10.00 8.00 8.00 13.00 10 6 SCHWARTZ, JAMIE GLEN 4 E 0610 3.00 10.00 8.00 7.00 13.00 2 7 CONTRACT, MATTHEW ARDM 5 M E 0776 3.00 9.50 9.50 8.00 9.00 13 8 LALLI, KIRSTIN POUN 5 F E 0544 3.00 8.00 7.00 6.00 13.00 11 9 EYDELMAN, RENATA DALE 5 F E 0602 3.00 8.00 6.50 8.00 13.00 41 10 GRANT, MIKHAEL LINC 5 M U UNR 3.00 7.00 7.00 7.00 9.00 6 11 OBERBECK, CHRISTIAN GCDS E 0694 3.00 7.00 6.00 6.00 13.00 3 12 FEDIDA, ETHAN R COMA 4 M E 0775 2.50 10.50 8.50 6.50 11.00 17 13 FERREIRA, DELFIM LINC 4 E 0400 2.50 10.50 8.50 5.50 11.00 9 14 ALBAHAE, FELIX ROGE 4 M E 0624 2.50 6.00 6.00 6.50 11.00 21 15 BERMAN, SAMUEL Y KLHT 5 M U UNR 2.50 6.00 6.00 6.50 9.00 24 16 CAGLIOSTRO, MATHEW COMA 4 M U UNR 2.00 10.50 5.00 5.00 10.00 18 17 RUNKLE, PAUL HAMI 4 M E 0397 2.00 10.00 5.00 5.00 10.00 25 18 WAX, ROBERT COMA U UNR 2.00 9.50 5.00 6.00 10.00 19 19 DELLARIPA, DEREK LINC 5 M E 0155 2.00 9.00 5.00 6.00 10.00 15 20 MEITELES, ELLIOT BICU 5 M E 0495 2.00 8.00 4.50 5.00 10.00 43 21 FRANKLIN, ALLISON C PEAR 4 F U UNR 2.00 8.00 4.00 6.00 10.00 4 22 KAUFMAN, DAVID LINC E 0761 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 31 23 MAGGIO, JENNIFER LINC U UNR 2.00 8.00 4.00 4.00 10.00 35 24 GONZALES, VALERIE LONG 4 F U UNR 2.00 7.50 4.00 5.00 10.00 20 25 LEITNER, EMILY OXRI 4 F U UNR 2.00 7.50 3.50 4.50 9.00 22 26 WAX, KACIE COMA U UNR 2.00 7.00 4.00 3.00 10.00 16 27 GONDO, DAVID RJ 5 M E 0480 2.00 7.00 3.00 5.00 10.00 27 28 SINGER, MARC COMA 4 U UNR 2.00 6.50 3.00 5.00 7.00 7 29 RACHLIN, MATTHEW MORS 4 M E 0674 2.00 6.00 3.00 4.00 10.00 48 30 PETNER, EDDIE PEAR 5 U UNR 2.00 5.50 3.00 5.00 10.00 39 31 RICHARDSON, ANDREW KLHT 4 M U UNR 2.00 5.50 2.00 4.00 10.00 49 32 WEINSTEIN, ADAM U UNR 2.00 1.50 0.00 3.00 8.00 14 33 COLLINS, VAUGHN GW 4 M E 0508 1.50 7.00 4.00 2.50 6.00 36 34 GOLDSTEIN, DANIEL DALE 5 M U UNR 1.50 6.50 4.50 4.00 8.00 29 35 RHEIN, GEORGE OXRI 4 M U UNR 1.00 9.00 6.00 4.00 7.00 28 36 SHULER, MICHAEL COMA U UNR 1.00 8.00 6.00 4.00 7.00 33 37 KOSMINSKY, ELI COMA U UNR 1.00 8.00 5.00 4.00 7.00 30 38 REITER, MATHEW COMA 5 M U UNR 1.00 7.50 5.00 1.00 7.00 34 39 FONSECA, SAM FATI U UNR 1.00 7.00 5.00 4.00 7.00 26 40 GEORGE, LAURENCE RIDA 4 M U UNR 1.00 6.50 4.00 4.00 7.00 44 41 SCHAU, KRISTIN OXRI 4 F U UNR 1.00 5.50 3.00 3.00 7.00 40 42 WHITE, BRYAN HAMI 5 M U UNR 1.00 5.00 3.00 2.00 7.00 32 43 BORGES, GINA LINC U UNR 1.00 5.00 3.00 1.00 7.00 45 44 SCHLEGEL, ELEANOR F STAL 4 F U UNR 1.00 4.50 3.00 2.00 7.00 38 45 XENIKACKIS, DEMETRIUS LINC 3 M U UNR 0.00 9.50 6.50 0.00 4.00 37 46 GLASSMAN, JARED COMA 4 M U UNR 0.00 4.00 3.00 0.00 4.00 23 47 BEWKES, ALEC OXRI U UNR 0.00 3.00 0.00 0.00 1.00 46 48 JEAN-BAPTISTE, NICKERSOLINC U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 47 48 HARE, ALEXANDER PEAR 4 M U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 GCDS WINTER SCHOLASTIC -- ELEMENTARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 LINCOLN ELEMENTARY LINC 9.50 34.50 24.50 23.50 40.00 2 COMAN HILL COMA 8.50 37.50 22.50 20.50 41.00 3 SPRINGDALE ELEMENTARY DALE 4.50 14.50 11.00 12.00 21.00 4 KING & LOW HAYWOOD THOMAS KLHT 4.50 11.50 8.00 10.50 19.00 5 OXRIDGE OXRI 4.00 25.00 12.50 11.50 24.00 6 PEAR TREE POINT SCHOOL PEAR 4.00 13.50 7.00 11.00 20.00 7 HAMILTON AVE HAMI 3.00 15.00 8.00 7.00 17.00
GCDS WINTER SCHOLASTIC -- RESERVE Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 2 1 SAID, NICHOLAS T GCDS 4 M E 0971 4.00 10.00 8.00 10.00 16.00 21 2 GROSS, ETAI ASHA 7 M E 0607 4.00 9.00 8.00 10.00 16.00 26 3 GONZALES, SHARON LONG 8 F E 0393 3.00 11.50 9.50 9.00 13.00 6 4 NAKAMURA, NAO DOWS 4 E 0899 3.00 9.50 8.00 8.00 13.00 15 5 CHAITOVSKY, YITZCHAK ASHA 6 M E 0686 3.00 9.50 7.50 7.00 13.00 8 6 KINLOCK, NICHOLAS LONG 6 M E 0844 3.00 9.00 8.00 9.00 13.00 19 7 ASH, SHMUEL ASHA 7 M E 0667 3.00 9.00 8.00 6.00 13.00 5 8 MALKANI, KUNAL QUAK 4 E 0926 3.00 8.00 7.00 8.00 13.00 1 9 VARGHESE, ROJAN NEWC 3 M E 1181 3.00 5.00 5.00 6.00 13.00 33 10 KEARNS, TODD U UNR 2.50 8.50 7.50 5.00 11.00 9 11 ALISBERG, WILLIAM GCDS 5 M E 0842 2.50 6.50 6.50 5.00 11.00 7 12 LASMAN, SAM DRIS 4 M E 0893 2.00 11.00 5.00 7.00 10.00 18 13 ORTIZ, JEREMY LINC 6 M E 0672 2.00 9.00 5.00 5.00 10.00 10 14 GHEBREGHIORGIS, ZIED LINC 4 F E 0812 2.00 9.00 4.00 5.00 10.00 3 15 WILSON, JAMIE GCDS 3 M E 0967 2.00 8.50 4.50 7.00 10.00 31 16 WEINSTEIN, NATHAN PMS 8 U UNR 2.00 8.50 4.00 5.00 10.00 17 17 TANANBAUM, WILLIE LINC 5 M E 0678 2.00 8.00 4.00 6.00 10.00 11 18 OBERBECK, JOHN E GCDS 4 M E 0804 2.00 7.00 4.00 6.00 10.00 13 19 SCHWARTZ, DAVID ASHA 6 M E 0728 2.00 7.00 3.00 5.00 10.00 32 20 RATZKER, DENNIS ASHA 7 M U UNR 2.00 6.00 2.50 5.00 10.00 24 21 ROSENBLATT, DANIEL ASHA 7 M E 0581 2.00 5.00 3.00 3.00 10.00 12 22 HOLAS, SEAN EDGM 6 M E 0800 1.50 7.50 5.50 4.50 8.00 23 23 KAUFMAN, DANIELLE LINC F E 0584 1.50 5.50 2.50 2.50 8.00 16 24 WILSON, JOSHUA LINC 5 M E 0678 1.00 10.00 7.00 4.00 7.00 4 25 DERBY, SPENCER OLDG 4 M E 0942 1.00 9.50 5.50 3.00 7.00 22 26 WILSON, JOHANNES LINC 5 M E 0593 1.00 8.00 5.00 2.00 7.00 34 27 KATZ, SHLOMO ASHA 7 M U UNR 1.00 7.50 5.50 3.00 7.00 25 28 BEWKES, ROBERT MMS 6 M E 0553 1.00 7.00 4.00 2.00 7.00 20 29 TALESNIK, ERIKA LINC F E 0617 1.00 6.00 3.00 1.00 7.00 27 30 KATZ, AARON ASHA 7 M U UNR 1.00 5.50 3.00 1.00 7.00 30 31 XENIKAKIS, IOANNA LINC U UNR 0.00 7.50 5.00 0.00 4.00 28 32 HOFFNUNG, GAVI ASHA 7 M U UNR 0.00 7.50 4.50 0.00 4.00 14 33 RAMESH, ARVIND PLEA 8 M E 0704 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 29 33 MURRAY, RYAN LINC 5 M U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 GCDS WINTER SCHOLASTIC -- RESERVE Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 A.S.H.A.R. ASHA 12.00 34.50 26.50 28.00 52.00 2 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 10.50 32.00 23.00 28.00 47.00 3 LINCOLN ELEMENTARY LINC 7.50 31.50 15.50 18.50 38.00 4 LONGFELLOW LONG 6.00 20.50 17.50 18.00 26.00
GCDS WINTER SCHOLASTIC -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 2 1 HACK, GREGORY WPMS 8 M E 1028 4.00 8.00 7.00 10.00 16.00 3 2 VAIDYA, NIKHIL LMK 6 M E 1010 3.00 9.00 8.00 7.00 13.00 1 3 LALLI, SCOTT POUN 3 M E 1195 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 4 4 PRESSMAN, LEIF MAMA 5 M E 1000 2.00 9.00 4.00 6.00 10.00 8 5 ROSENBERG, JOHN RIPM 6 M E 0770 2.00 7.00 3.00 4.00 10.00 6 6 HAWLEY, DOUG CLOO 6 M E 0862 1.00 8.00 4.00 3.00 7.00 7 7 RODRIGUEZ, MELISSA P291 4 F E 0786 1.00 7.00 4.00 2.00 7.00 5 8 KUMTHEKAR, ROHAN LMK 7 M E 0935 1.00 6.00 4.00 1.00 7.00 GCDS WINTER SCHOLASTIC -- CHAMPIONSHIP Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 LOUIS M. KLEIN MIDDLE SCH LMK 4.00 15.00 12.00 8.00 20.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map