Tournament Results
Greenburgh Spring Classic

March 25, 2001

Choose a section to see the complete tournament charts.                

K/1 SECTION
PRIMARY SECTION
ELEMENTARY SECTION
RESERVE SECTION
CHAMPIONSHIP SECTION

 
Champion section winners
Rafael Ortiz and Gregory Fernandez

More pix...

Back to
results menu


GREENBURGH SPRING CLASSIC -- K/1 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 14 1 KAPLAN, AUSTIN HEAT 1 U UNR 4.00 8.00 8.00 10.00 16.00 1 2 RABIN, IAN QUAK 1 U UNR 3.00 11.00 10.00 9.00 13.00 12 3 SPITZER, JACOB QUAK K U UNR 3.00 10.00 8.00 8.00 13.00 10 4 GERSHENOV, BENJAMIN SOLO 1 U UNR 3.00 8.00 7.00 7.00 13.00 9 5 GILLENWATER, DARIN PIUS U UNR 3.00 7.00 6.00 8.00 13.00 13 6 MEYERS, DOUGLAS HEAT 1 U UNR 2.00 9.00 5.00 6.00 10.00 6 7 SGANGA, ALEX EDGM 1 U UNR 2.00 9.00 4.00 3.00 10.00 4 8 WIESENFELD, DAVID HEAT 1 U UNR 2.00 7.00 4.00 5.00 10.00 7 9 POMERANCE, BRANDON ROX 1 U UNR 2.00 7.00 3.00 4.00 10.00 5 10 BRONSON, DYLAN RYEP PK U UNR 1.00 8.00 5.00 4.00 7.00 3 11 YASPAN, MATTHEW HEAT 1 U UNR 1.00 7.00 4.00 2.00 7.00 2 12 JASINSKI, ERIK DOWS 1 U UNR 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 11 13 ERSKINE, HALEY ROX 1 U UNR 1.00 6.00 4.00 3.00 7.00 8 14 TORRES, LOUIS PS3X K U UNR 0.00 8.00 4.00 0.00 4.00 GREENBURGH SPRING CLASSIC -- K/1 Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 HEATHCOTE ELEMENTARY SCHO HEAT 9.00 31.00 21.00 23.00 43.00 2 QUAKER RIDGE SCHOOL QUAK 6.00 21.00 18.00 17.00 26.00 3 ROXBURY ELEMENTARY SCHOOL ROX 3.00 13.00 7.00 7.00 17.00
GREENBURGH SPRING CLASSIC -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 1 YING, JR., WILLIAM PS6 2 E 1007 4.00 11.00 9.00 10.00 16.00 5 2 HAYWARD, JOHN RESU 3 M E 0858 4.00 9.00 8.00 10.00 16.00 35 3 BENSON-TILSEN, TSVI EZRA 2 U UNR 4.00 8.50 6.50 10.00 16.00 2 4 SELTZER, GORDON WSOR 2 E 0953 3.00 10.50 9.00 9.00 13.00 18 5 HALLER, GREGORY PIUS 3 M E 0686 3.00 9.50 8.00 8.00 13.00 4 6 PACCHIANA, OLIVER GLEN E 0911 3.00 9.00 9.00 9.00 13.00 10 7 PERNIN, JORDAN HARR 3 E 0824 3.00 9.00 8.00 8.00 13.00 13 7 DAY, JEROME C GCDS 1 E 0733 3.00 9.00 8.00 8.00 13.00 6 9 SPINKS, KYLE EDGM 2 E 0857 3.00 9.00 7.50 7.00 13.00 25 10 BLOCH, JAMES IONG 2 U UNR 3.00 8.50 7.50 8.00 13.00 23 11 SCHLEIFER, TEDDY HIGH 3 E 0569 3.00 8.00 7.00 7.00 13.00 19 12 MORRICE, ZACHARY HIGH 3 M E 0646 3.00 8.00 7.00 6.00 13.00 14 13 TALESNIK, PETER LINC M E 0731 2.50 10.00 8.50 6.50 11.00 39 14 ROSENSTEIN, GILBERT WAMP 2 U UNR 2.50 7.50 7.00 7.50 11.00 38 15 EISLAND, JAKE DOWS 2 U UNR 2.00 11.00 5.00 6.00 10.00 9 16 MARTINEZ, DARRELL P291 3 M E 0831 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 16 17 DELGADO, AMANDA P291 3 F E 0698 2.00 9.50 4.50 6.00 10.00 8 18 COOPERSTONE, ALEX BICU 2 M E 0839 2.00 9.00 5.00 5.00 10.00 17 19 TAYLOR, MALCOLM PIUS 2 M E 0692 2.00 9.00 4.50 6.00 10.00 22 20 MORGAN, MALIK LINC 2 M E 0577 2.00 9.00 4.00 6.00 10.00 3 21 ARDITTI, JONATHAN ROX 3 E 0917 2.00 8.50 4.00 5.00 10.00 11 22 LEVINE-WEINBERG, ETHAN HIGH 3 M E 0801 2.00 8.50 3.50 5.00 10.00 15 23 MC MAHON, JOSEPH PIUS 2 E 0700 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 30 24 DI SAPIO, BENJAMIN HAMI 2 U UNR 2.00 6.50 3.50 5.00 10.00 21 25 LEVINE-WEINBERG, MARK HIGH 3 M E 0640 2.00 6.50 3.50 4.00 10.00 27 26 SAVAGE, AARON CHAP 3 U UNR 2.00 6.00 3.00 4.00 10.00 33 27 LIEBLICH, JONATHAN HARR 2 M U UNR 2.00 6.00 3.00 3.00 6.00 44 28 MIZUNA, YOTA DOWS 2 U UNR 2.00 4.00 2.00 2.00 6.00 20 29 BRONSON, NICHOLAS OSB 3 E 0640 1.50 8.00 5.00 3.50 8.00 24 29 STEELE, CHRIS M FOX 3 E 0518 1.50 8.00 5.00 3.50 8.00 34 31 KRONTHAL, TAYLOR HARR 2 U UNR 1.50 7.00 4.50 3.50 8.00 42 32 MIZUNO, TAKU DOWS 2 U UNR 1.50 6.00 3.50 2.50 8.00 45 33 ERLANGER, ANDREW WAMP 2 U UNR 1.50 4.00 2.00 2.50 8.00 32 34 WYROUGH, HILL DOWS 3 U UNR 1.00 9.00 5.00 2.00 7.00 36 35 WEISS, ZANDER WAMP 2 U UNR 1.00 8.00 5.00 3.00 7.00 26 36 CUMMINGS, JUSTIN OSB 3 U UNR 1.00 7.00 4.00 2.00 7.00 41 36 ACOSTA, JASMINE PS3X U UNR 1.00 7.00 4.00 2.00 7.00 37 38 DAMIANCO, PATRICK RESU 2 U UNR 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 43 39 FULLER, WARD LINC U UNR 1.00 6.00 4.00 3.00 7.00 29 40 KUVEKE, PAUL COTT 3 U UNR 1.00 6.00 3.00 1.50 4.00 40 41 LYNCH, CHARLES HARR 2 M U UNR 0.50 5.50 3.00 1.50 3.00 31 42 POMERANCE, ALISON ROX 3 U UNR 0.00 7.50 4.50 0.00 4.00 28 43 STEELE, MICHAEL FOX 2 U UNR 0.00 5.50 3.50 0.00 4.00 7 44 MIAO, CHRISTOPHER GCDS 1 M E 0840 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 12 44 PATTERSON, DAQUAN P291 3 M E 0774 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 GREENBURGH SPRING CLASSIC -- PRIMARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 HIGHVIEW ELEMENTARY SCHOO HIGH 10.00 31.00 21.00 22.00 46.00 2 HARRISON AVE HARR 7.00 27.50 18.50 16.00 30.00 3 ST. PIUS PIUS 7.00 26.50 16.50 19.00 33.00 4 DOWS LANE ELEMENTARY SCHO DOWS 6.50 30.00 15.50 12.50 31.00 5 LINCOLN ELEMENTARY LINC 5.50 25.00 16.50 15.50 28.00 6 WAMPUS SCHOOL WAMP 5.00 19.50 14.00 13.00 26.00 7 RESURRECTION RESU 5.00 16.00 12.00 11.00 23.00 8 PS 291 P291 4.00 19.50 9.50 13.00 20.00 9 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 3.00 9.00 8.00 8.00 13.00 10 OSBORN OSB 2.50 15.00 9.00 5.50 15.00 11 ROXBURY ELEMENTARY SCHOOL ROX 2.00 16.00 8.50 5.00 14.00 12 FOX MEADOW ELEMENTARY SCH FOX 1.50 13.50 8.50 3.50 12.00
GREENBURGH SPRING CLASSIC -- ELEMENTARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 9 1 KRZEMIENSKI, NICHOLAS GW 5 M E 0519 4.00 9.50 8.00 10.00 16.00 8 2 POSNER, EVAN CONR 5 M E 0539 4.00 8.50 7.50 10.00 16.00 4 3 MURPHY, BRIAN GW 5 M E 0636 4.00 7.00 7.00 10.00 16.00 2 4 MALLARI, RICKY LYNN HAMI 4 E 0788 3.00 10.00 9.00 9.00 13.00 1 5 AVILES, DONOVAN HAMI 4 M E 0789 3.00 10.00 8.50 9.00 13.00 37 6 TSAO, DUKE PS15 5 U UNR 3.00 9.50 9.00 8.00 13.00 11 7 COLLINS, VAUGHN GW 5 M E 0474 3.00 9.50 8.00 8.00 13.00 10 8 SINGER, MARC CRIT 5 M E 0495 3.00 8.50 7.00 7.00 13.00 40 9 SUAZO, GLORIA PS3X U UNR 3.00 8.00 7.50 8.00 13.00 17 10 MESA, STEVEN PS32 4 U UNR 3.00 8.00 6.50 6.00 13.00 20 11 GRANT, JULIAN PS3X U UNR 3.00 7.50 7.00 8.00 13.00 28 12 KAPLAN, COURTNEY HEAT 4 U UNR 3.00 7.00 6.00 6.00 13.00 33 13 TRAVIN, DANIEL CRIT U UNR 2.50 7.50 7.00 4.50 11.00 27 14 BELLO, PETER GW 5 U UNR 2.50 5.50 5.50 5.50 9.00 3 15 FEDIDA, JAKE COMA 3 M E 0692 2.00 12.50 6.00 6.00 10.00 12 16 KOSMINSKY, ELI COMA E 0453 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 24 17 COOKE, GEORGE PS3X U UNR 2.00 9.00 4.50 6.00 10.00 41 17 PERRETTA, VICTOR CRIT 5 U UNR 2.00 9.00 4.50 6.00 10.00 14 19 BINET, MARLON PS32 5 E 0257 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 32 20 COSTABILE, JOSEPH RIDG 4 M U UNR 2.00 8.50 4.00 6.00 10.00 30 21 LEBRON, ROSELYN PS3X U UNR 2.00 8.00 5.00 4.00 6.00 23 22 SIMKINS, DEAN COMA 3 U UNR 2.00 8.00 3.00 5.00 10.00 19 23 ARONOWITZ, JULIAN UNYA 4 M U UNR 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 35 24 FLORES, LUIS PS3X U UNR 2.00 6.50 3.50 2.00 6.00 22 25 TSAO, STEPHANIE PS15 4 U UNR 2.00 6.50 3.00 5.00 10.00 6 26 DELACRUZ, MANUEL P291 5 M E 0618 2.00 6.00 3.00 5.00 10.00 5 27 SCHULER, MICHAEL CRIT 5 M E 0621 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 16 28 COOPER, JENIQUE CHAP 5 U UNR 1.50 9.00 6.00 3.50 8.00 34 29 ROBBINS, LAUREL COMA 4 U UNR 1.50 9.00 5.00 3.50 8.00 25 30 FRANKEL, NINA COMA 4 U UNR 1.50 8.00 5.00 3.50 8.00 38 31 TORRES, STEPHANIE PS3X U UNR 1.50 6.50 4.50 3.50 8.00 7 32 BOOTH, JIMMY RJ 4 M E 0562 1.50 5.50 3.50 2.50 8.00 43 33 MIKAWA, JUN MURR 4 U UNR 1.50 5.00 3.00 2.50 8.00 31 34 HINRICHS, NEIL COMA 4 U UNR 1.00 11.00 7.00 4.00 7.00 36 35 TANAKA, YUMA CENT 5 U UNR 1.00 7.00 5.00 3.00 7.00 26 36 RIVERA, IVAN PS3X U UNR 1.00 6.50 3.50 2.00 7.00 13 37 KOSMINSKY, LILLY WAMP 3 E 0373 1.00 6.50 3.50 2.00 3.00 15 38 RABIN, ADAM QUAK 4 U UNR 1.00 6.00 3.00 4.00 6.00 39 39 ABBOTT, JOHN PS32 U UNR 1.00 6.00 3.00 0.00 3.00 18 40 MESA, MAUREEN PS32 U UNR 1.00 5.50 4.00 2.00 6.00 42 41 DAVIS, SADE PS3X U UNR 1.00 5.00 3.00 2.00 6.00 21 42 POY, BUDY PS32 4 U UNR 0.50 8.00 5.00 1.50 5.00 29 43 HUGAR, GEORGE PS3X U UNR 0.00 9.50 5.50 0.00 4.00 GREENBURGH SPRING CLASSIC -- ELEMENTARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GEORGE WASHINGTON ELEMENT GW 13.50 31.50 28.50 33.50 54.00 2 PS 3 BRONX PS3X 10.00 32.50 24.00 26.00 42.00 3 HC CRITTENDEN CRIT 9.50 31.00 21.50 20.50 44.00 4 COMAN HILL COMA 7.50 39.50 19.00 21.50 38.00 5 PS 32 PS32 7.00 28.00 18.00 13.00 32.00 6 HAMILTON AVE HAMI 6.00 20.00 17.50 18.00 26.00 7 PS #15 PS15 5.00 16.00 12.00 13.00 23.00
                  GREENBURGH SPRING CLASSIC -- RESERVE        

                      Placement by Score/Ties  - Round  4

Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr    Tie1  Tie2  Tie3  Tie4
                                                          Sol   MMed  Cum   Kash

 54    1 AGERHOLM, JAMES        RLUD 8     U UNR   4.00  10.00  8.00 10.00 16.00
 14    2 ASH, SHMUEL            ASHA 8  M  E 0743  4.00   9.00  8.00 10.00 16.00
  6    3 FEDIDA, ETHAN R        CRIT 5  M  E 0828  3.50  10.50  8.50  8.50 14.00
 21    4 WILSON, JOSHUA         LINC 6  M  E 0704  3.50   8.50  8.50  8.50 14.00
 25    5 MARTINEZ, GERALDINE    PS15 5  F  E 0662  3.50   4.50  4.50  9.50 14.00**
 28    6 RATZKER, DENNIS        ASHA 8  M  E 0561  3.00  12.00 10.00  9.00 13.00
  3    7 HAYWARD, GEORGE        RESU 6  M  E 0860  3.00  10.00  9.00  8.00 13.00
 19    8 GONZALES, SALVADOR     PS15 5  M  E 0731  3.00   9.50  8.00  8.00 13.00
 34    9 ROBERTS, JAMES         PS3X 6  M  E 0450  3.00   9.00  9.00  9.00 13.00
  7   10 SAHEDEO, TULSIDAI      JH45 6  F  E 0820  3.00   8.50  7.50  6.00 13.00
 27   11 ROMAIN, LOUIS          JH45       E 0615  3.00   8.00  7.00  8.00 13.00
 32   11 MOTILALL, PAYSHADAT    JH45 8     E 0456  3.00   8.00  7.00  8.00 13.00
 12   13 GROSS, ETAI            ASHA 8  M  E 0761  3.00   8.00  7.00  7.00 13.00
 48   14 HINRICHS, JARED        CRIT 7     U UNR   3.00   7.50  6.50  6.00 13.00
  8   15 DI SAPIO, MATTHEW      HAMI 4  M  E 0817  2.50  10.00  8.50  6.00 11.00
  9   16 WILSON, JOHANNES       LINC 6  M  E 0793  2.50   9.50  8.00  7.50 11.00
  2   17 SONENSHINE, SAM        FOX  3  M  E 0879  2.50   8.50  8.50  6.50 11.00
 13   18 SAHEDEO, DHANWANDAI    JH45 6  F  E 0747  2.50   8.50  7.50  7.50 11.00
 20   19 STODDART, ANTHONY      JH45 6  M  E 0730  2.50   8.50  7.50  6.00 11.00
 18   20 CONTRACT, MATTHEW      ARDM 6  M  E 0731  2.50   6.00  5.50  5.00 11.00
  4   21 GINZBERG, JOSHUA       DALT 2  M  E 0830  2.00  11.00  5.00  6.00 10.00
 46   22 FRANCO, JUAN           M254 6     U UNR   2.00   9.00  5.00  5.00 10.00
 24   23 COULTER, MARTEN V      GERM 8     E 0673  2.00   9.00  5.00  4.00 10.00
 50   24 ERSKINE, ANDREW        ROX  4     U UNR   2.00   9.00  4.00  5.00 10.00
 16   25 LEWIS, ADAM            DOWS 4  M  E 0737  2.00   8.00  4.00  5.00 10.00
 33   26 GALVAN, NESTOR         PS3X 7  M  E 0451  2.00   8.00  3.50  4.00 10.00
 45   27 MARTINEZ, DANIEL M     M254 8     U UNR   2.00   7.50  4.50  6.00 10.00
 22   28 PINERO, MATTHEW        JH45 8  M  E 0691  2.00   7.50  3.50  3.00 10.00
 17   29 PETERS, TERRENCE       P291 4  M  E 0734  2.00   7.50  3.00  4.00 10.00
 30   30 GALVAN, DAVID          PS3X       E 0521  2.00   7.00  4.00  6.00 10.00
 26   31 CAMPBELL, MICHAEL      JH45 8     E 0617  2.00   7.00  4.00  5.00 10.00
 31   32 TORRES, ANDRES         PS3X 5     E 0502  2.00   6.50  2.50  4.00  9.00
 37   33 QUINTANA, JOVAN        PS15 7     E 0388  2.00   4.50  2.50  3.00 10.00
 53   34 SANTIAGO, RALPH        PS3X       U UNR   2.00   4.00  2.50  4.00 10.00
 41   35 PARADES, RAFAEL        JH45       E 0562  2.00   4.00  2.00  4.00 10.00
 40   36 MARTINEZ, HECTOR                  U UNR   2.00   3.50  1.50  3.50  7.00
  5   37 GONZALES, STEPHANIE    P291 4  F  E 0828  1.50  10.50  7.50  4.00  8.00
 36   38 KAJTEZOVIC, ALMIR      JH45 8     E 0421  1.50   8.00  5.50  5.50  8.00
 51   39 ACQUAYE, JOSHUA        PS3X       U UNR   1.50   7.50  5.00  5.50  8.00
 23   40 KIKUCHI-WELLMAN, ZEN   GW   5  M  E 0675  1.50   7.00  4.50  4.50  6.00
 29   41 SCHLEIFER, HENRY       SOLO 7     E 0525  1.00   9.00  6.00  4.00  7.00
 39   41 LEBRON, HARMARY        PS3X       E 0222  1.00   9.00  6.00  4.00  7.00
 15   43 WAX, ROBERT            CRIT 6     E 0740  1.00   9.00  6.00  2.00  7.00
  1   44 KERR, JACKSON          DOWS 4  M  E 0896  1.00   8.50  4.50  2.00  7.00
 38   45 TORRES, ANA            PS3X 7     E 0300  1.00   7.50  4.00  3.00  7.00
 49   45 FLORES, SHWAN          PS3X       U UNR   1.00   7.50  4.00  3.00  7.00
 43   47 MARTINEZ, JR., MIGUEL  M254 6     U UNR   1.00   6.50  4.00  1.00  7.00
 44   48 HARRIS, DAVON          M254 6     U UNR   1.00   6.00  3.00  1.00  7.00
 35   49 REITER, MATHEW         CRIT 6  M  E 0435  1.00   5.50  3.50  2.00  7.00
 52   50 RODRIGUEZ, RICARDO     M254 6     U UNR   0.50   8.50  6.00  2.00  5.00
 10   51 KONKOWSKI, ANTHONY     P291 4  M  E 0786  0.00  11.00  7.50  0.00  4.00
 55   52 DE LA ROSA, ARLYNE     M254 6     U UNR   0.00   8.00  5.00  0.00  4.00
 42   53 SANCHEZ, LUIS          M254 7     U UNR   0.00   6.50  4.00  0.00  4.00
 47   54 LEBRON, AMARYLIS       PS3X       U UNR   0.00   6.00  4.00  0.00  4.00
 11   55 GARCIA, VINCENT        P291 4  M  E 0770  0.00   0.00  0.00  0.00  0.00
 
 ** (Scoring error) Geraldine Martinez' score was adjusted upward, from 2.5 to 3.5
 
                  GREENBURGH SPRING CLASSIC -- RESERVE        

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4

     Place         Name                Schl     Scr    Tie1   Tie2   Tie3   Tie4
                                                       Sol    MMed   Cum    Kash

       1    JUNIOR HIGH SCHOOL 45      JH45    11.50  33.00  29.00  29.50  50.00
       2    A.S.H.A.R.                 ASHA    10.00  29.00  25.00  26.00  42.00
       3    PS 3 BRONX                 PS3X     9.00  32.50  19.50  23.00  42.00
       4    HC CRITTENDEN              CRIT     8.50  32.50  24.50  18.50  41.00
       5    PS #15                     PS15     7.50  19.50  15.00  17.50  34.00
       6    MS 254                     M254     6.00  29.00  16.50  13.00  34.00
       7    LINCOLN ELEMENTARY         LINC     6.00  19.00  16.50  16.00  25.00
       8    PS 291                     P291     4.50  28.00  17.00  11.00  25.00
       9    DOWS LANE ELEMENTARY SCHO  DOWS     3.00  16.50   8.50   7.00  17.00

GREENBURGH SPRING CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 2 1 ORTIZ, RAFAEL MANC 11 M E 1121 4.00 10.00 8.00 10.00 16.00 3 1 FERNANDEZ, GREGORY MANC E 1046 4.00 10.00 8.00 10.00 16.00 1 3 PRESSMAN, LEIF WPMS 6 M E 1162 3.00 8.00 8.00 8.00 13.00 4 3 CASINELLI, MICHAEL WPHS 10 M E 1014 3.00 8.00 8.00 8.00 13.00 5 5 SOKOL, GREGORY BICU 5 M E 0977 3.00 8.00 7.00 9.00 13.00 12 6 TUCK, CRYSTAL JH45 6 E 0723 3.00 7.00 7.00 6.00 13.00 20 7 CRITELLI, JAMES ROYL 4 U UNR 2.00 11.00 5.00 6.00 10.00 8 8 LOSPOTO, FRANKIE JH45 6 M E 0884 2.00 8.00 4.00 6.00 10.00 14 8 GHARBARAH, NAVINDRA JH45 8 E 0716 2.00 8.00 4.00 6.00 10.00 7 10 ALEXANDER, EMMANUEL PS15 7 M E 0889 2.00 8.00 4.00 4.00 10.00 10 11 BUI, ANTHONY JH45 8 E 0812 2.00 8.00 3.00 5.00 10.00 11 12 RODRIGUEZ, MELISSA PS15 5 F E 0802 2.00 8.00 3.00 4.00 10.00 9 13 ALIOSKI, MUSA JH45 6 M E 0837 2.00 6.00 3.00 5.00 10.00 17 14 SUAREZ, EDISON JH45 11 M E 0652 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 15 15 CASINELLI, JENNIFER WPMS 8 F E 0704 1.00 9.00 6.00 4.00 7.00 6 16 MARELL, MICHAEL WPHS 10 M E 0977 1.00 9.00 6.00 3.00 7.00 21 17 UNGCO, CHRISTOPHER PLEA 9 U UNR 1.00 6.00 4.00 1.00 7.00 16 18 RAMESH, ARVIND PLEA 9 M E 0702 1.00 5.00 3.00 2.00 7.00 19 19 KOLKO, NOAH 9 U UNR 0.00 9.00 6.00 0.00 4.00 18 20 BANSCHICK, GABRIEL BICU 5 E 0585 0.00 8.00 5.00 0.00 4.00 GREENBURGH SPRING CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 JUNIOR HIGH SCHOOL 45 JH45 9.00 31.00 18.00 23.00 43.00 2 MANHATTAN CENTER MANC 8.00 20.00 16.00 20.00 32.00 3 WHITE PLAINS MIDDLE SCHOO WPMS 4.00 17.00 14.00 12.00 20.00 4 WHITE PLAINS HIGH SCHOOL WPHS 4.00 17.00 14.00 11.00 20.00 5 PS #15 PS15 4.00 16.00 7.00 8.00 20.00 6 BICULTURAL DAY SCHOOL BICU 3.00 16.00 12.00 9.00 17.00 7 PLEASANTVILLE PLEA 2.00 11.00 7.00 3.00 14.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map