Tournament Results
St. Pius X Scholastic

April 8, 2000

Choose a section to see the complete tournament charts.
The color highlighting indicates Trophy winners.

K/1 SECTION
PRIMARY SECTION
ELEMENTARY SECTION
RESERVE SECTION
CHAMPIONSHIP SECTION

Back to
results menu


ST. PIUS X SCHOLASTIC -- K/1 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 10 1 MC MAHON, JOSEPH PIUS 1 U UNR 4.00 6.50 6.00 10.00 16.00 6 2 TAYLOR, MALCOLM PIUS 1 M U UNR 3.00 11.50 9.50 9.00 13.00 7 3 MATTHEWS, LEO MIDS 1 M U UNR 3.00 8.00 7.00 8.00 13.00 4 4 LYNCH, CHARLES HARR 1 M U UNR 2.50 6.00 5.00 4.50 11.00 1 5 CIVETTA, PATRICK PIUS 1 M E 0740 2.00 8.50 4.00 3.00 10.00 2 6 FREEMAN, JOSHUA PIUS 1 U UNR 2.00 7.50 4.00 6.00 10.00 5 7 JUDD, LIZZY SWAL PK U UNR 1.00 10.50 6.50 4.00 7.00 9 8 MATYCKAS, ONA PIUS K F U UNR 1.00 7.50 5.00 2.00 6.00 8 9 MATYCKAS, LINA PIUS K F U UNR 1.00 5.00 2.50 2.00 6.00 3 10 SPERDUTO, MICHAEL PIUS K U UNR 0.50 9.00 5.00 1.50 5.00 ST. PIUS X SCHOLASTIC -- K/1 Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 ST. PIUS PIUS 11.00 34.00 23.50 28.00 49.00
ST. PIUS X SCHOLASTIC -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 1 TAGUCHI, ATSUSHI CONC 2 E 1146 4.00 10.00 9.00 10.00 16.00 4 2 MEDINA, MICHAEL P291 3 M E 0971 4.00 9.00 7.00 10.00 16.00 19 3 PERNIN, JORDAN HARR 2 U UNR 3.00 9.50 9.00 8.00 13.00 3 4 TOBIAS, STEVEN P291 3 M E 1001 3.00 9.50 8.00 9.00 13.00 8 5 HAYWARD, JOHN PIUS 2 M E 0804 3.00 9.00 7.00 6.00 13.00 6 6 JUDD, DANIEL BICU 2 M E 0909 3.00 8.50 7.50 7.00 13.00 23 7 PACCHIANA, OLIVER GLEN U UNR 3.00 7.50 6.50 7.00 13.00 5 8 KONKOWSKI, ANTHONY P291 3 M E 0932 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 13 8 MORRICE, ZACHARY HIGH 2 M E 0723 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 17 10 MC GIRT, DOUGLAS HIGH 3 U UNR 2.00 9.50 4.50 4.00 10.00 9 11 JEROME, DEVON B HACK 3 M E 0778 2.00 7.50 4.00 6.00 10.00 2 12 WEBB, JOSEPH RIPP 1 E 1115 2.00 7.50 3.00 6.00 10.00 22 13 BRONSON, NICHOLAS OSB 2 U UNR 2.00 6.00 3.00 5.00 10.00 18 14 AGRONIN, ASRIEL RIDG 3 M U UNR 2.00 6.00 2.50 3.00 10.00 15 15 RUSH, DAVID QUAK 3 M U UNR 1.50 6.00 3.00 3.00 6.00 14 16 ESPOSITO, ALEXA PIUS 2 U UNR 1.50 5.50 2.50 2.00 8.00 10 17 FEDIDA, JAKE WAMP 2 M E 0774 1.00 9.50 5.50 3.00 7.00 12 18 PETERS, TERRENCE P291 3 M E 0725 1.00 8.00 5.00 3.00 7.00 11 19 HALLER, GREGORY PIUS 2 M E 0731 1.00 7.00 4.00 0.00 3.00 16 20 SAMUEL, NAYA PIUS 2 U UNR 1.00 6.00 3.00 2.00 7.00 21 21 SCHMITT, JOSEPH PIUS 2 U UNR 0.50 6.50 4.50 1.00 5.00 20 22 GENEROSA, LUCAS PIUS 3 M U UNR 0.00 6.00 4.00 0.00 4.00 7 23 LEWIS, ADAM DOWS 3 M E 0822 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 ST. PIUS X SCHOLASTIC -- PRIMARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 PS 291 P291 10.00 36.50 25.00 29.00 46.00 2 ST. PIUS PIUS 6.50 27.50 16.50 10.00 31.00 3 HIGHVIEW ELEMENTARY SCHOO HIGH 4.00 19.50 9.50 11.00 20.00
ST. PIUS X SCHOLASTIC -- ELEMENTARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 5 1 DE SISTO, ANTHONY P205 5 M E 0579 4.00 6.00 5.50 10.00 16.00 1 2 HAYWARD, GEORGE PIUS 5 M E 0734 3.00 10.50 8.50 7.00 13.00 3 3 MARTINEZ, GERALDINE P291 4 F E 0609 3.00 10.00 10.00 8.00 9.00 8 4 BERDEGUEZ, MARCUS P205 4 E 0552 3.00 9.50 7.50 8.00 13.00 21 5 ROMANO, MICHAEL P205 4 U UNR 3.00 8.00 7.00 9.00 13.00 10 6 CLARK, TAISHA C P205 4 E 0490 3.00 7.00 6.50 7.00 13.00 6 7 MEROLLA, VINCENZO P205 4 E 0578 3.00 6.50 6.50 5.00 9.00 16 8 TINEO, STACEY PS32 4 U UNR 2.50 9.50 8.00 6.50 11.00 4 9 SPELLER, JR., JON P205 E 0606 2.50 8.00 7.00 6.50 11.00 2 10 SCHWARTZ, JAMIE GLEN 4 E 0610 2.00 10.50 5.00 7.00 10.00 19 11 HARRIGAN, MYKAEL PIUS 5 U UNR 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 12 12 TINEO, ANDRES PS32 5 U UNR 2.00 7.50 4.00 4.00 10.00 18 13 MAMUDOSKI, ERHAN P205 4 U UNR 2.00 7.00 3.50 6.00 10.00 23 14 PACCHIANA, NOLAN GLEN 5 U UNR 2.00 6.50 3.00 4.00 10.00 7 15 CLARK, JAMAL T P205 5 M E 0571 2.00 6.00 3.50 5.00 10.00 11 16 HENDLER, SAM HARR 4 U UNR 1.50 9.00 6.00 4.00 8.00 14 17 MAMUDOSKI, SENADA P205 5 U UNR 1.50 6.00 4.00 4.00 8.00 20 18 ESPINAL, ROBINSON P205 4 M U UNR 1.50 5.50 3.00 4.00 8.00 15 19 BROWN, ZANA PS32 4 F U UNR 1.00 9.00 5.00 2.00 7.00 13 20 PERNIN, CAMERON HARR 5 U UNR 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 22 21 FRANK, EVAN HARR 5 U UNR 1.00 6.50 3.50 1.00 3.00 17 22 LYNCH, JAMES HARR 4 U UNR 1.00 5.50 3.50 0.00 3.00 9 23 GUY, JONATHAN PS32 5 M E 0509 0.50 8.50 4.50 2.00 5.00 ST. PIUS X SCHOLASTIC -- ELEMENTARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 PS 205 P205 13.00 30.50 26.50 34.00 55.00 2 PS 32 PS32 6.00 34.50 21.50 14.50 33.00 3 ST. PIUS PIUS 5.00 19.00 13.00 12.00 23.00 4 HARRISON AVE HARR 4.50 28.00 17.00 6.00 21.00 5 GLENVILLE GLEN 4.00 17.00 8.00 11.00 20.00
ST. PIUS X SCHOLASTIC -- RESERVE Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 1 KONG, VANNARA JH45 7 E 0903 3.50 8.00 7.00 9.50 14.00 7 2 MORALES, JOSEPHINE JH45 7 F E 0757 3.00 11.00 9.00 8.00 13.00 3 3 GRULLON, LUIS JH45 7 M E 0837 3.00 10.00 8.00 7.00 13.00 4 4 SAHEDEO, TULSIDAI P205 5 F E 0819 3.00 8.00 8.00 8.50 12.00 18 5 GHARBARAH, NAVINDRA JH45 7 E 0552 3.00 8.00 6.50 7.00 13.00 2 6 MUCCIOLI, MATTHEW HWMS 6 M E 0884 2.50 9.50 8.00 6.00 11.00 5 7 OM, SAMON JH45 8 E 0816 2.50 8.00 7.00 8.00 11.00 17 8 PEREZ, REYNALDO P205 5 M E 0576 2.50 7.00 6.00 5.00 11.00 14 9 STODDART, ANTHONY P205 5 M E 0595 2.00 9.00 5.00 4.00 10.00 15 10 BUI, ANTHONY JH45 7 E 0587 2.00 8.50 4.50 6.00 10.00 11 11 VAZQUEZ, PETER JH45 7 M E 0657 2.00 8.00 4.00 5.50 9.00 9 12 MISKU, MEDI JH45 8 E 0717 2.00 5.00 2.00 3.00 10.00 10 13 GONZALES, SALVADOR P291 4 M E 0687 2.00 3.00 2.00 3.00 10.00 8 14 SAHEDEO, DHANWANDAI P205 5 F E 0736 1.50 8.00 5.00 4.00 8.00 6 15 ALIOSKI, MUSA P205 5 M E 0758 1.50 7.50 5.00 3.50 8.00 20 16 CHHOUTH, STEPHEN JH45 7 M U UNR 1.00 9.00 5.50 4.00 7.00 19 17 CAMPBELL, MICHAEL JH45 7 E 0526 1.00 8.50 6.00 4.00 7.00 16 18 TAHIR, MERCEDES PIUS 7 F E 0584 1.00 8.50 6.00 3.00 7.00 12 19 TAHIR, MAX PIUS 6 M E 0628 1.00 8.00 4.50 1.00 7.00 13 20 NEAK, CYAN JH45 7 E 0608 0.00 7.50 4.50 0.00 4.00 ST. PIUS X SCHOLASTIC -- RESERVE Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 JUNIOR HIGH SCHOOL 45 JH45 12.50 37.00 30.50 31.50 53.00 2 PS 205 P205 9.00 32.00 24.00 21.50 41.00 3 ST. PIUS PIUS 2.00 16.50 10.50 4.00 14.00
ST. PIUS X SCHOLASTIC -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 3 1 FERREAS, PEDRO PWHS 10 M E 1120 3.50 10.00 9.00 9.00 14.00 4 2 SUON, PISEY ROOS 11 M E 1057 3.50 9.00 8.00 9.00 14.00 7 3 PRESSMAN, LEIF MAMA 5 M E 0998 3.00 9.00 8.00 7.00 13.00 8 4 ORTIZ, RAFAEL MANC 10 M E 0997 3.00 6.50 6.50 7.00 13.00 1 5 NGUYEN, TRUNG ROOS 10 M D 1332 2.50 10.00 9.00 8.00 11.00 6 6 DURAKAJ, GERTAIN LEHM 9 E 1013 2.50 10.00 8.00 8.00 11.00 11 7 PEREZ, JORGE HMAN 8 M E 0906 2.50 7.50 6.50 6.00 11.00 2 8 SUON, REASEY JH45 M E 1130 2.50 6.50 6.50 5.00 11.00 5 9 JUDD, ADAM BICU 5 M E 1017 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 13 9 BOSHNJAKU, BESMIR JH45 9 E 0873 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 9 11 KHAN, SALMA LEHM 9 F E 0922 2.00 8.00 3.50 6.00 10.00 15 12 BALISALISA, NEIL JH45 8 M E 0836 2.00 6.50 3.50 5.00 10.00 12 13 MEDINA, MELVIN P291 4 M E 0880 1.00 9.00 5.50 3.00 7.00 14 14 SHAW-CAMBELL, KAREEM P291 4 M E 0863 1.00 8.50 5.00 3.00 7.00 16 15 FEDIDA, ETHAN R COMA 4 M E 0800 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 10 16 NHIL, SAVAN JH45 9 M E 0922 1.00 6.00 3.50 1.00 7.00 18 17 ORTIZ, ARIELA MANC 9 F E 0609 1.00 5.00 3.00 2.00 7.00 17 18 RODRIGUEZ, MELISSA P291 4 F E 0752 0.00 8.50 5.50 0.00 4.00 ST. PIUS X SCHOLASTIC -- CHAMPIONSHIP Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 JUNIOR HIGH SCHOOL 45 JH45 7.50 27.50 18.00 16.00 38.00 2 ROOSEVELT HIGH SCHOOL ROOS 6.00 19.00 17.00 17.00 25.00 3 LEHMAN HIGH SCHOOL LEHM 4.50 18.00 11.50 14.00 21.00 4 MANHATTAN CENTER MANC 4.00 11.50 9.50 9.00 20.00 5 PS 291 P291 2.00 26.00 16.00 6.00 18.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map