Tournament Results
HUNTER SCHOLASTIC #99

October 3, 1999

Choose a section to see the complete tournament charts.
The color highlighting indicates Trophy winners.

NOVICE K/1 SECTION
NOVICE 2/3 SECTION
PRIMARY SECTION
RESERVE SECTION
CHAMPIONSHIP SECTION

Back to
results menu



                  OCTOBER HUNTER TOURNAMENT -- NOVICE K/1     

                      Placement by Score/Ties  - Round  4

Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr    Tie1  Tie2  Tie3  Tie4
                                                          Sol   MMed  Cum   Kash

  6    1 BARTMANN, MAX          DALT 1  M  U UNR   3.50   9.50  8.50  9.00 14.00
  1    2 VURAL, COREY           HUNT 1     E 0827  3.50   9.50  7.50  9.00 14.00
  3    3 FREEMAN, ERIC          DALT 1  M  E 0602  3.00   9.50  8.50  9.00 13.00
  8    4 SZULANSKY, LUCAS       HUNT 1  M  U UNR   3.00   6.00  6.00  8.00 13.00
  2    5 CHIN FONG, ALEXANDER   HUNT 1  M  E 0697  2.00  11.00  5.50  6.00 10.00
  9    6 BROWNE, SAM            DALT 1  M  U UNR   2.00   9.50  5.00  5.00 10.00
  5    7 LAUFER, JACOB          HUNT 1  M  U UNR   2.00   9.00  4.00  5.00 10.00
  4    8 WHITE, KRISTIN         LAB  1  F  E 0479  2.00   7.50  3.00  5.00 10.00
 10    9 KATZ, BRANDON          DALT 1     U UNR   2.00   7.00  4.00  5.00 10.00 
 11   10 LABOURETTE, ERIC       DALT 1  M  U UNR   2.00   5.00  3.00  4.00 10.00 
  7   11 ALEJANDRO, NICHOLAS    CS70 1  M  U UNR   1.00   8.00  5.00  2.00  7.00
 12   12 LUBIN, ERIC            HMAN 1  M  U UNR   1.00   7.00  4.00  2.00  7.00
 13   13 LUPATKIN, DANIEL       PS9  1  M  U UNR   1.00   6.50  3.00  1.00  7.00
 15   14 COHEN, JEREMY          CATH K     U UNR   0.00   7.00  4.00  0.00  4.00
 14   15 HABERMAN, EVAN         HUNT K  M  U UNR   0.00   0.00  0.00  0.00  0.00


OCTOBER HUNTER TOURNAMENT -- NOVICE 2/3 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 16 1 COLMAN, MOLLY HUNT 3 F U UNR 4.00 9.50 7.50 10.00 16.00 5 2 KNUDSEN, ELIOT DALT 3 M E 0463 3.00 8.00 8.00 5.00 9.00 14 3 ALEJANDRO, JONATHAN CS70 3 M U UNR 3.00 7.00 6.50 9.00 13.00 10 4 ROSENFIELD, SAM HUNT 2 M U UNR 3.00 7.00 5.50 7.00 13.00 8 5 RUSSELL, JASZMYNE HUNT F U UNR 3.00 5.50 5.00 6.00 13.00 2 6 MAHER, THOMAS HUNT 2 M E 0659 2.00 11.00 5.00 7.00 10.00 12 7 LINDY, AXEL DALT 1 U UNR 2.00 10.50 5.50 6.00 10.00 17 8 LOLOS, DAMIEN HUNT 3 U UNR 2.00 9.00 6.00 6.00 6.00 4 9 GREGORY, ANDREW DALT 2 M E 592/ 2.00 8.00 4.00 4.00 10.00 15 10 MILLAN, TANISHA CS70 3 F U UNR 2.00 7.00 4.00 5.00 10.00 13 11 DAVIDSON, JAKE DALT 2 M U UNR 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 18 12 SCHAFFER, JOSEPH HUNT 2 M U UNR 2.00 4.50 2.00 4.50 9.00 1 13 ZERVOUDAKIS, LAURA DALT 2 F E 693/ 1.50 9.00 6.00 3.50 8.00 9 14 SAMUELS, JAKE DALT 3 U UNR 1.50 5.00 3.00 2.00 4.00 7 15 HAKANOGLU, AVIVA DALT 2 U UNR 1.00 9.00 6.00 4.00 7.00 3 16 ROBB, ALICE DALT 2 F E 600/ 1.00 8.00 5.00 1.00 3.00 11 17 BHISE, DEVIKA BREA 3 F U UNR 1.00 6.50 4.50 3.00 6.00 6 18 ROSENBERG, JOSEPH DALT 2 M U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
OCTOBER HUNTER TOURNAMENT -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 11 1 PRYOR, SAM BUCK 3 M E 0854 3.50 10.00 8.50 9.50 14.00 6 2 LUPATKIN, JASON HUNT 3 M E 0926 3.50 9.00 8.50 9.50 14.00 12 3 DELGADO, CHANTZ CS70 2 E 0826 3.00 10.00 8.00 8.00 13.00 17 3 MATSUZAKI, SHO HUNT 2 E 0735 3.00 10.00 8.00 8.00 13.00 8 5 JUDD, DANIEL BICU 2 M E 0907 2.50 8.00 7.50 5.50 11.00 20 6 HODES, SPENCER HUNT 3 M E 0705 2.50 6.00 6.00 5.50 11.00 9 7 KENGMANA, MICHAEL SSNY 2 M E 0877 2.50 6.00 5.50 6.00 11.00 4 8 KAUSIK, VENKAT PS6 3 E 0943 2.00 10.00 5.50 6.00 10.00 15 9 SCHRECK, JESSE DALT 2 E 0756 2.00 8.00 4.50 5.00 10.00 5 10 BLUM, TONY RIPP 2 M E 0933 2.00 8.00 3.50 5.00 10.00 16 11 YAMADA, CONNOR HUNT 1 M E 0742 2.00 7.50 4.50 6.00 10.00 3 12 MALKANI, KABIR QUAK 1 M E 0960 2.00 6.50 4.00 4.00 10.00 13 13 SILVERSTEIN, ROBBY DALT 3 M E 0813 2.00 5.50 2.00 4.50 5.00 10 14 SUGINO, CHRISTOPHER HUNT 1 M E 0876 2.00 4.00 2.00 4.50 9.00 14 15 KIM, JONATHAN DALT 3 M E 0810 1.50 7.00 5.00 2.50 8.00 21 16 MC CASKILL, KHALID HUNT 2 M E 0699 1.50 6.50 4.00 3.00 8.00 19 17 LISS, DANIEL DALT 2 M E 0717 1.00 8.00 4.50 1.00 3.00 1 18 LIEBESKIND, LEO HUNT 1 M E 0991 1.00 7.00 3.50 3.00 6.00 18 19 SCHLEIFF, SIDNEY DALT 2 E 0730 0.50 8.50 6.00 2.00 5.00 7 20 LARSON, HARRY DALT 2 M E 909/ 0.00 8.50 6.00 0.00 4.00 2 21 DAPUL-WEBERMAN, SARAH HUNT 2 F E 0980 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 22 21 HANFT, GIDEON HUNT 2 M E 0652 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
OCTOBER HUNTER TOURNAMENT -- RESERVE Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 1 TANG, JAMES DALT 8 M E 1105 4.00 8.50 6.50 10.00 16.00 9 2 MOORE, HAL HUNT 4 M E 0918 4.00 8.00 7.00 10.00 16.00 24 3 MAINA, WACIUMA MOTT 6 E 0741 3.00 9.50 7.50 8.00 13.00 16 4 HECK, DAVID BRON 6 M E 826* 3.00 9.00 9.00 9.00 13.00 7 5 WHITE, STEVEN HUNT 4 M E 0933 3.00 9.00 8.00 7.00 13.00 12 6 LAUFER, WILLIAM HUNT 4 M E 0840 3.00 8.00 8.00 8.00 9.00 5 7 LAI, KEVIN HUNT 3 M E 0953 3.00 7.00 6.00 7.00 13.00 3 8 DANIEL, ANTHONY DALT 8 M E 0969 3.00 7.00 6.00 6.00 13.00 6 9 MOONEY, TERENCE HUNT 4 M E 0947 3.00 6.50 6.50 6.00 10.00 4 10 FUKUI, ISAMU HUNT 4 M E 0963 2.50 8.50 7.50 5.50 11.00 2 11 RAMASWAMI, DEEPAK LMAR 5 M E 0971 2.50 8.00 7.00 4.50 11.00 14 12 ALISBERG, WILLIAM GCDS 5 M E 0835 2.50 7.50 6.50 6.50 11.00 21 13 BAKER, LEAH TREV 4 F E 0793 2.00 11.50 5.50 7.00 10.00 17 14 FREEMAN, EMILY DALT 4 F E 0825 2.00 10.50 5.50 7.00 10.00 22 15 NUNEZ, CHRISTIAN MOTT 6 M E 0788 2.00 10.00 5.50 5.00 10.00 23 16 SEIDEN, DANIEL HUNT 5 E 0787 2.00 10.00 5.00 7.00 10.00 19 17 GOLDEN, JAHN HUNT 4 M E 0798 2.00 9.50 4.50 7.00 10.00 20 18 DEB-SEN, RAJEEV HMAN 4 M E 0794 2.00 9.50 4.50 5.00 10.00 15 19 GURIAN-PECK, DAVID HUNT 6 M E 832* 2.00 9.00 4.00 5.00 10.00 8 20 MALKANI, KUNAL QUAK 4 E 0923 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 26 21 MILLSON, JACK BRON 6 E 0719 2.00 8.00 4.00 4.00 10.00 18 22 FREITAG, STEPHANIE PHAW 5 F E 0815 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 11 23 SOTO, JOSHUA CS70 4 M E 0880 2.00 7.00 3.50 5.00 10.00 13 24 BACCUS, LISA CS70 5 F E 0837 2.00 7.00 3.00 5.50 9.00 36 25 MINKOFF, BENJAMIN RIVD 5 M U UNR 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 10 26 FLOYD, MALCOLM PS9 4 M E 0892 1.50 7.00 5.00 4.50 8.00 27 27 BAXTER, RYAN HUNT 4 M E 0691 1.50 6.00 4.00 4.00 8.00 30 28 PARIKH, VISHAL MOTT 7 M E 620* 1.00 8.50 4.50 2.00 7.00 38 29 COFFIL, ROBERT MOTT 5 M U UNR 1.00 8.00 5.00 3.00 7.00 28 30 CEBALLO, DAVID MOTT 6 E 0662 1.00 7.50 4.50 3.00 7.00 32 31 ARTOLA, OMAR MOTT 5 E 0522 1.00 7.50 4.50 1.00 7.00 33 32 DENBURG, ABIGAIL DALT 4 F E 0431 1.00 6.50 4.50 2.00 7.00 29 33 BAYANI, ALLISON HUNT 5 F E 0633 1.00 5.00 3.00 2.00 7.00 34 34 SULLIVAN, CONNOR MOTT 5 M U UNR 1.00 5.00 3.00 1.00 7.00 35 35 SISSELMAN, REBECCA L HUNT 4 F U UNR 0.00 6.00 3.00 0.00 4.00 37 36 CHIN FONG, CHRISTOPHER EPIP 4 M U UNR 0.00 5.50 3.50 0.00 4.00 25 37 REHFELD, BRETT D HUNT 7 M E 734* 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 31 37 LIEBMAN, JOSHUA DALT 4 M E 0619 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
OCTOBER HUNTER TOURNAMENT -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 5 1 ZLETZ, MICHAEL HUNT 4 M D 1204 4.00 8.50 8.50 9.00 12.00 11 2 FROIKIN, BEN CHUL 9 M E 1072 3.00 9.50 8.50 8.00 13.00 8 3 ARLUCK, JACOB HUNT 6 M E 1083 3.00 9.00 7.50 9.00 13.00 1 4 KAUFMAN, ANDREW HUNT 6 M D 1301 3.00 7.50 6.50 7.00 12.00 6 5 KNUDSEN, MARCEL L DALT 7 M E 1190 3.00 7.00 7.00 7.00 13.00 9 6 CALIGARIS, GAGE PRIN 6 M E 1079 2.50 9.50 8.00 6.50 11.00 4 7 ARNOLD, ZACK RIVD 6 M D 1218 2.50 9.00 7.50 7.00 11.00 2 8 ROTHSTEIN, MAX PACK 3 M D 1287 2.50 9.00 7.50 5.00 11.00 10 9 KONRAD, ALEX HUNT 5 M E 1073 2.50 8.50 6.50 6.50 11.00 16 10 WEIDMAN, JONATHAN HUNT 6 M E 0976 2.50 8.00 6.50 5.00 11.00 3 11 CARUANA, FABIANO BERK 2 M D 1257 2.00 10.00 5.50 7.00 10.00 12 12 HALFON, AVERY HUNT 6 M E 1041 2.00 9.50 5.00 7.00 10.00 17 13 KRANT, DMITRY MOTT 7 E 0969 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 23 14 VAN, SONNY MOTT 8 E 0863 2.00 6.00 3.50 4.00 10.00 24 15 HIDALGO, ANTHONY MOTT 6 E 0825 2.00 6.00 2.50 4.50 9.00 14 16 LU, SANDY MOTT 6 E 1025 1.50 9.00 6.00 3.00 8.00 21 17 HERNANDEZ, KENNY MOTT 7 E 0920 1.50 8.50 5.50 3.50 8.00 7 18 YIBO, CHEN MOTT 8 E 1085 1.50 7.00 4.50 5.00 8.00 15 19 VAIDYA, NIKHIL LMK 6 M E 1016 1.50 7.00 4.50 4.00 8.00 13 20 DAVIS, BRAD CS70 5 M E 1028 1.00 7.00 5.00 2.00 7.00 19 21 FEFFER, PHILIP HUNT 6 M E 0940 1.00 7.00 4.00 2.50 4.00 25 22 SERULLA, RENEE MOTT 8 F E 0430 1.00 6.00 3.00 2.00 7.00 22 23 GRAY, KHADEEJAH HUNT 4 E 0918 1.00 4.00 2.50 1.00 7.00 20 24 SIEGEL, NOAH D RIVD 6 E 0928 0.00 7.00 4.00 0.00 4.00 18 25 HANFT, PAUL LAB 5 M E 0942 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map