Tournament Results
Ridgeway Fall Classic

December 2, 2000

Choose a section to see the complete tournament charts.                
The color highlighting indicates Trophy winners.

K/1 SECTION
PRIMARY SECTION
ELEMENTARY SECTION
RESERVE SECTION
CHAMPIONSHIP SECTION

PICTURES       CHESS CHALLENGE
 

Back to
results menu


RIDGEWAY FALL CLASSIC -- K/1 Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 6 1 MIAO, CHRISTOPHER GCDS 1 M U UNR 4.00 9.50 8.50 10.00 16.00 11 2 KAPLAN, AUSTIN HEAT 1 U UNR 3.00 10.00 9.00 8.00 13.00 18 3 DAY, JEROME C GCDS 1 U UNR 3.00 8.50 8.00 9.00 13.00 13 4 FARBER, ANDREW RYE 1 U UNR 3.00 8.00 6.50 7.00 13.00 17 5 WRIGHT, JAKE PARK U UNR 3.00 6.50 6.50 6.00 9.00 8 6 RABIN, IAN QUAK 1 U UNR 2.00 9.00 5.00 6.00 10.00 15 7 NG-YOW, ALEXANDER GCDS 1 U UNR 2.00 8.50 4.00 5.00 10.00 19 8 LAM, JESSICA POST 1 U UNR 2.00 7.00 3.00 6.00 9.00 9 9 NAKAMURA, MIHO IMMA 1 U UNR 2.00 6.50 3.50 4.50 9.00 16 10 DANIELS, BENJAMIN GCDS K U UNR 1.50 8.50 5.50 5.00 8.00 21 11 MARACHE, HERBIE GCDS K U UNR 1.50 8.00 4.00 2.50 4.00 3 12 RECOUPERO, JOHN PIUS K U UNR 1.50 6.50 3.50 2.00 8.00 2 13 HIMMELSTEIN, REBECCA POST 1 U UNR 1.50 6.00 3.00 1.00 4.00 5 14 ALISBERG, MAGGIE GCDS K U UNR 1.00 7.00 4.50 3.00 7.00 10 15 BARRY, MEGHAN POST 1 U UNR 1.00 5.50 2.50 1.00 3.00 1 16 WILSON, CHAD GCDS 1 M E 0714 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 4 16 BREFKA, HENRY GCDS K U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 7 16 SOCOLOF, ANNA POST 1 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 12 16 DANIELS, BENJAMIN GCDS K U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 14 16 HILL, BENJAMIN GCDS 1 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 20 16 TORRES, LOUIS PS3X K U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY FALL CLASSIC -- K/1 Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 10.50 35.00 26.00 29.00 47.00 2 POST ROAD ELEMENTARY POST 4.50 18.50 8.50 8.00 16.00
RIDGEWAY FALL CLASSIC -- PRIMARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 3 1 LIU, EDWARD QUAK 3 M E 0994 4.00 7.50 6.50 10.00 16.00 2 2 MAYOPOULOS, GUS HARR 3 M E 0997 3.50 8.50 7.50 9.50 14.00 40 3 ZHOU, FENGYEE P24X 2 U UNR 3.50 7.50 7.00 9.50 14.00 7 4 COOPERSTONE, ALEX BICU 2 M E 0820 3.00 9.50 7.50 9.00 13.00 4 5 SELTZER, GORDON WSOR 2 E 0961 3.00 9.00 9.00 9.00 13.00 35 6 MC MAHON, JOSEPH PIUS 2 U UNR 3.00 9.00 8.00 8.00 13.00 10 7 STAFMAN, JEREMY ACRE 3 E 0766 3.00 9.00 8.00 7.00 13.00 5 8 SONENSHINE, SAM FOX 3 M E 0879 3.00 8.50 7.00 6.00 13.00 1 9 WEISBERGER, NICHOLAS WILS 2 M E 1073 3.00 7.50 6.50 7.00 13.00 6 10 PERNIN, JORDAN HARR 3 E 0824 3.00 6.50 6.50 7.00 9.00 11 11 SEGALL, PETER DWEB 3 M E 0758 3.00 6.00 5.00 6.00 13.00 9 12 CINTRON, DERRICK P291 3 E 0770 3.00 5.50 5.50 7.00 13.00 30 13 KOBAYASHI, SOMA RYE 2 U UNR 2.50 7.00 6.00 4.50 11.00 39 14 MAHER, WILLIAM BRON 3 U UNR 2.50 5.50 4.50 4.50 11.00 12 15 BACKER, JACOB DWEB 3 M E 0740 2.00 12.00 6.00 7.00 10.00 37 16 DELPRIORI, JESSE HARR 2 M U UNR 2.00 11.00 6.00 7.00 10.00 8 17 PACCHIANA, OLIVER GLEN E 0811 2.00 10.50 5.00 7.00 10.00 17 18 FEDIDA, JAKE COMA 3 M E 0692 2.00 9.00 5.00 6.00 10.00 16 19 DELGADO, AMANDA P291 3 F E 0698 2.00 9.00 4.50 6.00 10.00 22 20 PARIKH, YASHEEL QUAK 3 U UNR 2.00 9.00 4.00 6.00 10.00 23 21 KOCHAV, ETHAN QUAK 3 U UNR 2.00 8.50 4.50 5.00 10.00 18 22 PYLE, NICHOLAS W HARR 3 E 0484 2.00 7.00 4.50 7.00 10.00 34 23 EDELSON, MARK THER 3 U UNR 2.00 6.50 3.50 4.00 10.00 41 23 BORGER, JEFFREY BRAN 3 U UNR 2.00 6.50 3.50 4.00 10.00 31 25 HASEGAWA, RYO DOWS 3 U UNR 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 15 26 DADDINO, CLAIRE GCDS 2 F E 0704 2.00 3.50 1.50 4.00 7.00 32 27 LYNCH, CHARLES HARR 2 M U UNR 1.50 8.50 5.50 4.00 8.00 42 28 CARROLL, LIAM MAMA 3 U UNR 1.50 7.50 4.50 3.50 8.00 27 29 HOFF, ANDREW HARR 3 U UNR 1.50 7.00 3.00 2.00 6.00 25 30 LOWENSTEIN, WOLFGANG RIDG 3 U UNR 1.50 6.50 3.50 2.50 8.00 33 31 MORGAN, MALIK LINC 2 M U UNR 1.00 12.00 8.00 4.00 7.00 21 32 PIANKA, MARK THER 2 U UNR 1.00 9.50 6.00 2.00 6.00 26 32 LEBRON, ROSELYN PS3X U UNR 1.00 9.50 6.00 2.00 6.00 20 34 PHILLIPS, ANDREW PIUS 2 U UNR 1.00 7.50 4.50 4.00 7.00 13 35 TALESNIK, PETER LINC M E 0731 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 38 36 SIEBECKER, BRENDAN GW 3 U UNR 1.00 6.50 3.50 1.00 7.00 24 37 LEONARD, JAMES POST 3 M U UNR 1.00 6.00 4.00 2.00 7.00 36 38 FREELING, SAM HARR 3 U UNR 0.50 5.50 2.00 1.50 3.00 19 39 BARRY, KEVIN POST 3 M E 0398 0.00 8.00 5.00 0.00 4.00 28 40 LINCH, JEREMY POST 3 U UNR 0.00 7.50 4.50 0.00 4.00 14 41 KEEGAN, ALAN BRUN 3 M E 0725 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 29 41 SCHWARTZ, CHARLIE FOX 3 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY FALL CLASSIC -- PRIMARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 HARRISON AVE HARR 10.50 33.00 24.50 30.50 43.00 PICTURES 2 QUAKER RIDGE SCHOOL QUAK 8.00 25.00 15.00 21.00 36.00 3 DANIEL WEBSTER DWEB 5.00 18.00 11.00 13.00 23.00 4 PS 291 P291 5.00 14.50 10.00 13.00 23.00 5 ST. PIUS PIUS 4.00 16.50 12.50 12.00 20.00 6 ST THERESA THER 3.00 16.00 9.50 6.00 16.00 7 FOX MEADOW ELEMENTARY SCH FOX 3.00 8.50 7.00 6.00 13.00 8 LINCOLN ELEMENTARY LINC 2.00 19.00 12.00 5.00 14.00 9 POST ROAD ELEMENTARY POST 1.00 21.50 13.50 2.00 15.00
RIDGEWAY FALL CLASSIC -- ELEMENTARY Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 5 1 PETERS, TERRENCE P291 4 M E 0734 4.00 9.50 8.00 10.00 16.00 PICTURE 6 2 SCHWARTZ, JAMIE GLEN 5 E 0731 4.00 9.00 8.00 10.00 16.00 13 3 SCHULER, MICHAEL CRIT 5 M E 0621 3.50 8.50 7.50 8.50 14.00 1 4 O'BRIEN, SEAN BRAN 4 M E 0772 3.00 11.00 9.00 9.00 13.00 27 4 JUAREZ, BENI RIDG 5 U UNR 3.00 11.00 9.00 9.00 13.00 15 6 AGRONIN, ASRIEL TDON 4 M E 0529 3.00 10.00 8.00 7.00 13.00 30 7 ESTRADA, CATALINA LOUI 4 U UNR 3.00 8.50 8.00 6.00 13.00 2 8 GARCIA, VINCENT P291 4 M E 0770 3.00 8.50 7.50 6.00 13.00 7 9 DADDINO, ADAM GCDS 4 M E 0715 3.00 8.00 8.00 7.50 10.00 45 10 FITZGERALD, ERIN THER 5 U UNR 3.00 7.00 7.00 8.00 13.00 32 11 PRINCE, AARON SOLO 4 U UNR 3.00 7.00 7.00 6.00 13.00 39 12 BRITTAN, KEITH THER 5 U UNR 3.00 6.50 6.00 6.00 13.00 36 13 KAPLAN, COURTNEY HEAT 4 U UNR 3.00 4.50 4.00 6.00 13.00 24 14 STAFMAN, BRIAN ACRE 5 U UNR 2.50 8.50 8.00 7.50 11.00 43 15 EDELSON, STEVEN THER 5 U UNR 2.50 8.00 7.50 7.50 11.00 18 16 LEBRON, HARMARY PS3X E 0293 2.50 7.50 6.50 6.50 11.00 40 17 ZARAKAS, NICHOLAS THER U UNR 2.50 6.00 5.50 6.00 11.00 11 18 WALMSLEY, ANDREW SIWA 5 M E 0653 2.00 11.00 6.00 6.00 10.00 35 19 ARONOWITZ, JULIAN UNYA 4 M U UNR 2.00 9.00 4.00 6.00 10.00 3 20 MC SWEENEY, SCOTT DWEB 4 M E 0757 2.00 8.50 5.00 7.00 10.00 12 20 MURPHY, BRIAN GW 5 M E 0636 2.00 8.50 5.00 7.00 10.00 14 22 MAHER, EDWARD BRON 5 M E 0578 2.00 8.50 4.00 5.00 10.00 29 23 BELLO, PETER GW 5 U UNR 2.00 8.00 4.00 6.00 6.00 22 24 SINGER, MARC CRIT 5 M U UNR 2.00 7.00 2.50 5.00 10.00 10 25 MARTINEZ, GERALDINE P291 5 F E 0662 2.00 6.50 3.00 4.00 10.00 17 26 TORRES, ANDRES PS3X 5 E 0502 2.00 6.00 3.00 5.00 10.00 34 27 FELDMAN, ALEX M WNYA 5 U UNR 2.00 6.00 3.00 4.00 10.00 26 28 SANTIAGO, RALPH PS3X U UNR 2.00 6.00 2.50 3.00 10.00 33 28 NELSON, NICK BRAN 5 U UNR 2.00 6.00 2.50 3.00 10.00 8 30 SCHROEDER, ANNA GCDS 4 F E 0714 1.50 10.00 7.00 5.50 8.00 16 31 KRZEMIENSKI, NICHOLAS GW 5 M E 0519 1.50 8.50 5.50 4.00 8.00 31 32 HEICHMAN, DAN QUAK 4 U UNR 1.00 10.00 6.00 3.00 7.00 21 33 MESA, STEVEN PS32 U UNR 1.00 9.50 6.00 3.00 7.00 9 34 O'BRIEN, JASON BRAN 4 M E 0674 1.00 8.50 6.00 4.00 7.00 20 35 BINET, RICKY PS32 4 E 0249 1.00 7.50 4.50 2.00 3.00 19 36 BINET, MARLON PS32 5 E 0257 1.00 7.50 4.50 1.00 3.00 38 37 MBA-JONAS, RICHARD PS32 5 U UNR 1.00 7.00 4.00 0.00 3.00 42 38 ALISBERG, KATIE GCDS 4 U UNR 1.00 6.00 3.50 2.00 7.00 41 39 RABIN, ADAM QUAK 4 U UNR 1.00 5.00 3.00 2.00 7.00 37 40 DIAZ, RICHARD PS32 5 U UNR 0.50 6.50 4.50 0.50 5.00 28 41 DIAZ, JESSICA PS32 5 U UNR 0.50 6.50 3.50 0.50 5.00 23 42 EAGAN, RYAN RESU 4 U UNR 0.50 6.00 3.50 0.00 3.00 25 43 BURGOS, JASHUA PS32 5 U UNR 0.00 9.00 6.00 0.00 4.00 4 44 BREFKA, PAUL GCDS 4 M E 0742 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 44 44 WALSH, MICHAEL MIDS 5 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY FALL CLASSIC -- ELEMENTARY Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 ST THERESA THER 11.00 27.50 26.00 27.50 48.00 PICTURE 2 PS 291 P291 9.00 24.50 18.50 20.00 39.00 3 PS 3 BRONX PS3X 6.50 19.50 12.00 14.50 31.00 4 BRANCHVILLE ELEMENTARY BRAN 6.00 25.50 17.50 16.00 30.00 5 GEORGE WASHINGTON ELEMENT GW 5.50 25.00 14.50 17.00 24.00 6 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 5.50 24.00 18.50 15.00 25.00 7 HC CRITTENDEN CRIT 5.50 15.50 10.00 13.50 24.00 8 PS 32 PS32 4.00 31.50 19.00 6.00 16.00 9 QUAKER RIDGE SCHOOL QUAK 2.00 15.00 9.00 5.00 14.00
RIDGEWAY FALL CLASSIC -- RESERVE Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 20 1 GONZALES, SALVADOR P291 5 M E 0731 4.00 9.00 7.50 10.00 16.00 PICTURE 12 2 MORALES, JOSEPHINE JH45 8 F E 0824 4.00 8.50 8.00 10.00 16.00 11 3 FEDIDA, ETHAN R CRIT 5 M E 0828 4.00 7.50 6.50 10.00 16.00 21 4 CONTRACT, MATTHEW ARDM 6 M E 0731 3.50 5.50 5.50 9.00 12.00 23 5 KIKUCHI-WELLMAN, ZEN GW 5 M E 0675 3.50 5.00 5.00 7.50 12.00 14 6 KIRKPATRICK, BRIAN WPMS 8 M E 0822 3.00 11.00 9.00 9.00 13.00 3 7 FERTIG, DAVE GCDS 4 M E 0977 3.00 10.00 8.00 9.00 13.00 25 8 CRUZ, PEDRO LINC 6 M E 0635 3.00 10.00 8.00 8.00 13.00 54 9 LOPEZ, JOSIEL JH45 6 U UNR 3.00 9.50 8.50 9.00 13.00 5 10 ALISBERG, WILLIAM GCDS 6 M E 0938 3.00 9.00 8.00 7.00 13.00 50 11 QUINTANA, JOVAN MS15 7 U UNR 3.00 9.00 7.50 8.00 13.00 19 12 CONDOS, STAVROS J JULI 4 M E 0786 3.00 8.50 7.00 6.00 13.00 22 13 WILSON, JOSHUA LINC 6 M E 0704 3.00 8.00 6.50 8.00 13.00 17 14 WILSON, JOHANNES LINC 6 M E 0793 3.00 6.00 5.00 7.00 13.00 30 15 PAPALIA, FRANK D SEEL 6 E 0507 3.00 5.00 4.00 6.00 13.00 4 16 WRIGHT, ZACHARY PARK 4 M E 0957 2.50 8.00 8.00 6.00 9.00 24 17 MC NALLY, WILL SEEL 6 M E 0665 2.50 3.00 3.00 5.00 9.00 31 18 BETANCOURT, NELSON JH45 6 M E 0487 2.00 11.00 5.00 7.00 10.00 28 19 ANGLAND, JOHN CENM 6 M E 0585 2.00 9.50 5.00 5.00 10.00 44 20 RAMPERSAUD, ANDY M254 7 U UNR 2.00 9.00 5.00 7.00 10.00 40 21 LUNA, JIMMY JH45 8 U UNR 2.00 9.00 4.50 7.00 10.00 13 22 KONKOWSKI, ANTHONY P291 4 M E 0822 2.00 8.50 5.00 6.00 10.00 1 23 TAGUCHI, ATSUSHI CONC 3 E 1159 2.00 8.50 4.00 4.00 9.00 27 24 CASINELLI, JENNIFER WPMS 8 F E 0606 2.00 8.50 3.50 6.00 9.00 51 25 KAJTEZOVIC, ALMIR JH45 8 U UNR 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 39 26 FRANCO, JUAN M254 6 U UNR 2.00 7.50 4.00 7.00 10.00 35 27 GALVAN, NESTOR PS3X 7 M E 0423 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 46 27 POLANCO, BALDWIN M254 8 U UNR 2.00 7.50 3.50 5.00 10.00 37 29 TORRES, ANA PS3X 7 E 0263 2.00 7.00 3.00 5.00 10.00 16 30 LEVINE-WEINBERG, ETHAN HIGH 3 M E 0801 2.00 6.50 3.50 3.00 10.00 18 31 SEGALL, BENJAMIN LEON 6 M E 0789 2.00 6.50 3.00 3.00 10.00 55 32 MOTILALL, PAYSHADAT JH45 8 U UNR 2.00 6.00 3.00 4.00 10.00 29 33 GALVAN, DAVID PS3X E 0550 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 36 34 PERNIN, CAMERON LMK 6 E 0323 2.00 6.00 3.00 3.00 6.00 6 35 MALKIN, GEORGE GCDS 4 M E 0924 1.50 10.00 6.00 2.50 8.00 7 36 GONZALES, STEPHANIE P291 4 F E 0900 1.50 9.50 6.00 2.50 8.00 10 37 MARTINEZ, DARRELL P291 3 M E 0831 1.50 8.50 5.50 3.50 8.00 42 38 JIMENEZ, EDWARD M254 8 U UNR 1.50 7.50 4.50 3.50 8.00 45 39 BOLIVAR, FRANCISCO M254 7 U UNR 1.00 10.50 7.50 4.00 7.00 8 40 GREENWALD, AARON HEAT M E 0854 1.00 10.00 6.50 4.00 7.00 53 41 CAPLE, DAVID JH45 6 U UNR 1.00 8.50 5.00 4.00 7.00 26 42 ASOKAN, ASHWIN LEON 6 M E 0620 1.00 8.00 4.00 2.00 7.00 33 43 ROBERTS, JAMES PS3X 6 M E 0459 1.00 7.50 4.50 4.00 7.00 38 44 JIMENEZ, CARLOS PS3X 5 M E 0184 1.00 7.50 3.50 0.00 3.00 49 45 GONZALES, ABICAR JH45 7 U UNR 1.00 7.00 4.00 1.00 7.00 34 46 REITER, MATHEW CRIT 6 M E 0435 1.00 6.50 3.50 1.00 7.00 47 47 GRULLON, ANDY M254 8 U UNR 1.00 6.00 4.00 3.00 3.00 52 48 JENKINS, ROBERTO M254 7 U UNR 1.00 6.00 4.00 1.00 7.00 15 49 FISCH, DAVID QUAK 4 E 0811 1.00 5.50 2.50 2.00 6.00 41 50 MARTINEZ, MIGUEL M254 8 U UNR 0.00 5.50 3.50 0.00 4.00 48 50 MONSIVAIS, MIRIAM JH45 6 U UNR 0.00 5.50 3.50 0.00 4.00 56 50 PARRA, ROBERT JH45 U UNR 0.00 5.50 3.50 0.00 4.00 2 53 WILSON, JAMIE GCDS 4 M E 0987 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 9 53 WEINER, SAM RIDG 5 M E 0843 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 32 53 HARRIGAN, MYKAEL RESU 6 E 0484 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 43 53 LEAL, GABRIEL M254 7 U UNR 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 RIDGEWAY FALL CLASSIC -- RESERVE Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 JUNIOR HIGH SCHOOL 45 JH45 11.00 38.00 26.00 33.00 49.00 2 PS 291 P291 9.00 35.50 24.00 22.00 42.00 3 LINCOLN ELEMENTARY LINC 9.00 24.00 19.50 23.00 39.00 4 MS 254 M254 7.50 31.50 17.00 22.50 38.00 5 GREENWICH COUNTRY DAY SCH GCDS 7.50 29.00 22.00 18.50 34.00 6 PS 3 BRONX PS3X 7.00 28.00 14.00 17.00 37.00 7 SEELY PLACE SEEL 5.50 8.00 7.00 11.00 22.00 8 WHITE PLAINS MIDDLE SCHOO WPMS 5.00 19.50 12.50 15.00 22.00 9 HC CRITTENDEN CRIT 5.00 14.00 10.00 11.00 23.00 10 ALBERT LEONARD MIDDLE SCH LEON 3.00 14.50 7.00 5.00 17.00
RIDGEWAY FALL CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Placement by Score/Ties - Round 4 Pair Place Name Schl Gr/Sx Ct Ratg Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 13 1 ALIOSKI, MUSA JH45 6 M E 0822 3.50 10.00 9.50 9.50 14.00 11 2 ALEXANDER, EMMANUEL P291 7 M E 0889 3.50 10.00 8.00 9.00 14.00 PICTURE 7 3 FERNANDEZ, GREGORY MANC E 1046 3.50 8.00 7.00 9.50 14.00 3 4 SUON, PISEY JH45 12 M E 1097 3.50 6.50 6.50 8.00 10.00 2 5 ORTIZ, RAFAEL MANC 11 M E 1121 3.00 10.50 9.00 9.00 13.00 5 6 NAKAMURA, NAO DOWS 5 E 1077 3.00 10.00 8.00 7.00 13.00 8 7 CASINELLI, MICHAEL WPHS 10 M E 1014 3.00 8.50 7.50 8.00 13.00 9 8 MARELL, MICHAEL WPHS 10 M E 0977 3.00 8.00 7.00 8.00 13.00 18 9 GHARBARAH, NAVINDRA JH45 8 E 0669 3.00 7.50 6.50 6.00 13.00 1 10 PRESSMAN, LEIF WPMS 6 M E 1140 2.50 8.50 7.00 6.00 11.00 12 11 LOSPOTO, FRANKIE JH45 6 M E 0884 2.50 7.00 7.00 7.50 11.00 19 12 VAZQUEZ, PETER JH45 8 M E 0655 2.50 6.00 6.00 7.00 11.00 16 13 TUCK, CRYSTAL JH45 6 E 0739 2.00 10.00 5.00 6.00 10.00 28 14 JOHNSON, JAMIE HALL U UNR 2.00 9.50 5.00 4.00 10.00 15 15 SAHEDEO, DHANWANDAI JH45 6 F E 0747 2.00 8.00 4.00 5.00 10.00 14 16 SAHEDEO, TULSIDAI JH45 6 F E 0820 2.00 8.00 3.50 4.00 10.00 20 17 SUAREZ, EDISON JH45 11 M E 0652 2.00 7.50 4.00 5.00 10.00 32 18 MARTINEZ, VICTOR HALL U UNR 2.00 6.00 3.50 4.00 10.00 17 19 STODDART, ANTHONY JH45 6 M E 0695 2.00 6.00 3.00 3.00 10.00 21 20 CAMPBELL, MICHAEL JH45 8 E 0590 2.00 5.50 3.00 2.00 6.00 4 21 HUTTON, JACK BRON 4 M E 1096 1.50 9.50 6.00 5.00 8.00 6 22 DURAKAJ, GERTAIN LEHM 10 E 1046 1.50 9.00 6.00 5.50 8.00 10 23 MUCCIOLI, MATTHEW HWMS 7 M E 0929 1.50 8.50 5.50 5.00 8.00 30 24 BUTTS, JAMAR HALL U UNR 1.00 7.50 4.00 0.00 3.00 26 25 RIVAS, DANIEL MANC U UNR 1.00 7.00 4.00 3.00 7.00 24 26 ACHODIAN, JASON HALL U UNR 1.00 7.00 3.50 2.00 7.00 31 27 MOSES, JOHN HALL U UNR 1.00 6.50 4.50 2.00 7.00 25 28 GARDNER, DANA HALL U UNR 1.00 6.50 3.50 2.00 7.00 27 29 MANDATO, JOHN HALL U UNR 1.00 5.50 2.50 1.00 7.00 22 30 BERMAN, ANDREW BBHS 10 E 0498 1.00 1.50 0.00 4.00 4.00 29 31 THOMAS, THEODORE HALL U UNR 0.00 7.00 4.50 0.00 4.00 23 32 TORRES, VINCENT HALL U UNR 0.00 7.00 4.00 0.00 4.00 RIDGEWAY FALL CLASSIC -- CHAMPIONSHIP Team Placement by Score/Ties - Round 4 Place Name Schl Scr Tie1 Tie2 Tie3 Tie4 Sol MMed Cum Kash 1 JUNIOR HIGH SCHOOL 45 JH45 12.50 31.00 29.50 31.00 48.00 2 MANHATTAN CENTER MANC 7.50 25.50 20.00 21.50 34.00 3 LINCOLN HALL HALL 6.00 30.00 16.00 10.00 30.00 4 WHITE PLAINS HIGH SCHOOL WPHS 6.00 16.50 14.50 16.00 26.00

Tournament Director: Polly Wright
Pairings by PairPlus, Copyright, 1990, Jo Eglen





Privacy policy     /     Site Map