ST. PIUS SPRING SCHOLASTIC -- RESERVE        

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

 12    1 ROSEN, DAVID           GVIL 6     E 0817  4.00  9.50  8.50 10.00 24.50 16.00  0.00
  3    2 HARTER, PATRICK        LEON 7     E 1079  4.00  7.00  7.00 10.00 19.00 16.00  0.00
  7    3 ABRAHAM, ANDREW        IYMS 7     E 0914  3.00 10.50  9.00  9.00 27.00 13.00  0.00
  6    4 MORRICE, ZACHARY       KENS 5  M  E 0951  3.00  9.00  8.50  9.00 24.00 13.00  0.00
  8    5 BRONSON, NICHOLAS      OSB  5     E 0890  3.00  9.00  7.00  8.00 25.00 13.00  0.00
  5    6 YOUNG, CHRISTOPHER T   IONG 7     E 0972  3.00  8.50  7.50  7.00 21.00 13.00  0.00
 25    7 GRAHAM, NICKY          GCDS 6     U UNR   3.00  8.50  7.00  7.00 23.00 13.00  0.00
  1    8 HALLER, GREGORY        PIUS 5  M  E 1097  3.00  6.00  5.50  7.00 18.50 13.00  0.00
  4    9 CHOLNOKY, TJ           GCDS 6  M  E 0983  2.50  7.00  7.00  5.50 17.00  9.00  0.00
 28   10 NAIR, NITYAN           FARR 6     U UNR   2.50  6.00  5.00  6.00 15.00 11.00  0.00
 13   11 MENDOZA, ERIC          IYMS 7     E 0816  2.00 10.50  6.00  7.00 25.00 10.00  0.00
  2   12 ESTRADA, CATALINA      AUBR 6     E 1089  2.00  9.50  5.50  6.00 23.00 10.00  0.00
 11   13 MC MAHON, JOSEPH       PIUS 4     E 0871  2.00  8.50  4.50  5.00 19.50 10.00  0.00
 10   14 ORDMAN, JULIAN         FARR 6     E 0878  2.00  8.00  5.00  7.00 19.00 10.00  0.00
 21   15 LUGO, JAKEJAMES        FARR 9     U UNR   2.00  8.00  5.00  3.00 19.00  6.00  0.00
 17   16 CASTANO, SIMON         READ 4     E 0544  2.00  7.50  3.00  3.00 19.00 10.00  0.00
 22   17 DARIN, J. BRANDON      IONG 6     U UNR   2.00  6.50  3.00  3.00 18.00 10.00  0.00
 14   18 PETRICCIONE, TOMMY     IONG 5     E 0697  1.50  8.00  5.50  3.00 17.50  8.00  0.00
  9   19 CIVETTA, PATRICK       PIUS 4  M  E 0880  1.50  7.50  5.00  4.00 17.00  8.00  0.00
 15   20 FISCH, DAVID           SCAR 6     E 0638  1.50  4.00  1.00  1.50 10.00  6.00  0.00
 19   21 CASTANO, MATEO         READ 7     E 0505  1.00  8.50  5.50  3.00 16.50  7.00  0.00
 20   22 GALVEZ, MATTHEW        IONG 7     E 0412  1.00  8.00  5.00  3.00 19.00  3.00  0.00
 26   23 RASKIN, ANTON          MUSE 6     U UNR   1.00  8.00  4.00  3.00 19.00  7.00  0.00
 18   24 DIPAOLA, ALEX          IONG 7     E 0528  1.00  6.50  3.50  3.00 16.00  6.00  0.00
 27   25 OLANA, MICHAEL         FARR 6     U UNR   1.00  5.50  3.50  0.00 13.00  3.00  0.00
 16   26 EDELSON, STEVEN        THER 7     E 0628  1.00  5.50  3.00  2.00 15.00  7.00  0.00
 23   27 GRAY, CJ               IONG 6     U UNR   1.00  3.50  1.50  2.50  9.00  3.00  0.00
 24   28 SEPULVEDA, JULIAN S    IONG 6     U UNR   0.00  8.50  4.50  0.00 20.50  4.00  0.00

                ST. PIUS SPRING SCHOLASTIC -- RESERVE        

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4


     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       


       1    IONA GRAMMAR               IONG     7.50  31.00  21.00  16.00  75.50  34.00   0.00
       2    FARRAGUT MS                FARR     7.50  27.50  18.50  16.00  66.00  30.00   0.00
       3    ST. PIUS                   PIUS     6.50  22.00  15.00  16.00  55.00  31.00   0.00
       4    GREENWICH COUNTRY DAY SCH  GCDS     5.50  15.50  14.00  12.50  40.00  22.00   0.00
       5    ISAAC YOUNG MIDDLE SCHOOL  IYMS     5.00  21.00  15.00  16.00  52.00  23.00   0.00
       6    READ                       READ     3.00  16.00   8.50   6.00  35.50  17.00   0.00