RIDGEWAY DECEMBER CLASSIC -- ELEMENTARY     

 

                      Placement by Score/Ties  - Round  4


Pair Place     Name            Schl Gr/Sx Ct Ratg  Scr   Tie1  Tie2  Tie3  Tie4  Tie5  Tie6
                                                          Sol   MMed  Cum   OCum

  6    1 PERNIN, JORDAN         HARR 5     E 0915  4.00  9.50  7.50 10.00 26.50 16.00  0.00
  4    2 BREIDENBACH, NATHAN    WAMP 5     E 1012  3.50  9.00  8.00  9.50 25.50 14.00  0.00
  9    3 BASULJEVIC, ARUN       MAHE 1     E 0887  3.50  9.00  7.50  9.50 23.00 14.00  0.00
 16    4 WEISS, ZANDER          WAMP 4     E 0830  3.00 10.00  9.00  9.00 24.00 13.00  0.00
  8    5 RAO, SHRINIDHI         PHAW 4     E 0900  3.00  8.00  7.00  8.00 24.00 13.00  0.00
 13    6 MAYOPOULOS, GUS        HARR 5  M  E 0854  3.00  8.00  7.00  7.00 22.00 13.00  0.00
  3    7 MIAO, CHRISTOPHER      GCDS 3  M  E 1047  3.00  8.00  6.50  6.00 20.50 13.00  0.00
 12    8 ARCHIE, ROLAND         CONR 4     E 0854  3.00  7.00  6.00  6.00 19.00 13.00  0.00
  7    9 WELCH, TJ              WOOS 5     E 0909  3.00  7.00  6.00  6.00 18.00 13.00  0.00
 37    9 PASCARELLI, REBECCA    WOOS 5     U UNR   3.00  7.00  6.00  6.00 18.00 13.00  0.00
 14   11 KOBAYASHI, SOMA        RYE  4     E 0852  2.50 10.50  8.50  7.50 23.50 11.00  0.00
 18   12 TALESNIK, PETER        LINC 5  M  E 0768  2.50  8.00  7.00  6.00 20.50 11.00  0.00
  1   13 SELTZER, GORDON        WSOR 4     E 1139  2.50  7.50  6.00  5.50 21.00 11.00  0.00
  2   14 ROSENSTEIN, GILBERT    WAMP 4     E 1098  2.50  7.00  6.50  7.00 19.00 11.00  0.00
 33   15 ZAGROBA, SARA          CONR 4     E 0206  2.50  6.00  6.00  4.00 18.00  7.00  0.00
 36   16 DAVIS, DOMINIC         P291       U UNR   2.00 11.00  6.00  7.00 25.00 10.00  0.00
 10   17 MORGAN, MALIK          LINC 4  M  E 0877  2.00 10.50  5.00  7.00 24.50 10.00  0.00
 39   18 CHA, HO JAE            IONG 4     U UNR   2.00  9.50  5.50  7.00 21.00 10.00  0.00
 19   19 JOHN, GINA             CONR 4     E 0755  2.00  9.00  5.00  6.00 23.00 10.00  0.00
 29   20 YOUMAN, DASHAWN        P291       E 0539  2.00  9.00  5.00  5.00 24.00 10.00  0.00
 25   21 CHIANG, MICHAEL        QUAK 2     E 0596  2.00  9.00  4.50  5.00 23.00 10.00  0.00
 23   22 DUNN, COLLEEN          CONR 5     E 0688  2.00  9.00  4.50  5.00 22.00 10.00  0.00
 21   23 CANDIDO, ANDRE         CONR 5  M  E 0704  2.00  8.50  5.00  6.00 20.00 10.00  0.00
 28   24 NGUYEN, BAO            P291       E 0542  2.00  8.50  4.00  4.00 18.00 10.00  0.00
 38   25 MELENDEZ, VICTOR       P291       U UNR   2.00  7.00  3.50  3.00 16.50 10.00  0.00
 30   26 CHERIAN, JUSTIN        PHAW 4     E 0526  2.00  5.50  2.00  2.00 15.50  6.00  0.00
 32   27 SIEBECKER, BRENDAN     GW   5     E 0385  1.50  7.00  4.50  4.00 20.00  8.00  0.00
  5   28 WILSON, CHAD           GCDS 3  M  E 0973  1.50  6.50  4.00  5.00 15.50  8.00  0.00
 34   29 D'AGOSTINO, MICHAEL    WAMP 5     U UNR   1.50  5.50  3.00  3.50 11.50  6.00  0.00
 35   30 GOYAL, AKASH           PURC 4     U UNR   1.50  5.00  2.00  3.50 11.00  6.00  0.00
 20   31 BAKROW, JAMIE          GCDS 4  M  E 0739  1.50  4.50  1.00  4.50 11.50  5.00  0.00
 17   32 MILLS, BILLY           GCDS 4  M  E 0789  1.50  2.00  0.00  3.50  7.00  1.00  0.00
 31   33 ARICA, FRANCISCO       CONR 5     E 0488  1.00  9.50  6.50  3.00 22.00  7.00  0.00
 26   34 CASTANO, SIMON         READ 4     E 0587  1.00  8.50  5.00  3.00 18.50  7.00  0.00
 22   35 MC CULLOUGH, SHANNON   CONR 4     E 0693  1.00  8.00  5.00  3.00 16.00  7.00  0.00
 40   36 MIDDLETON, BRENT       HAMI 4     U UNR   1.00  8.00  5.00  1.00 20.50  7.00  0.00
 43   37 LEO, STEVEN            COTT 4     U UNR   1.00  6.00  4.00  2.00 12.50  7.00  0.00
 44   38 PURCELL, BRANDON       QUAK 2     U UNR   1.00  6.00  4.00  0.00 13.00  3.00  0.00
 15   39 ABATE, JESSICA         CONR       E 0833  1.00  6.00  3.00  1.00 15.00  7.00  0.00
 24   40 KURIAN, JUSTIN         CONR 4     E 0636  0.50  6.50  4.00  2.00 17.00  5.00  0.00
 42   41 MARCH, JEFFREY         WAMP 4     U UNR   0.00  5.50  3.50  0.00 13.50  4.00  0.00
 11   42 ROYYURU, ADITYA        LAKW 4     E 0873  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00
 27   42 DALAVA, LAURA          CONR 3     E 0580  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00
 41   42 MORRIS, RANDY                     U UNR   0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00
 45   42 BLOOM, JOSH            DOWS 5     U UNR   0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00  0.00

                    RIDGEWAY DECEMBER CLASSIC -- ELEMENTARY     

                    Team Placement by Score/Ties - Round  4

     Place         Name                Schl     Scr   Tie1  Tie2   Tie3   Tie4   Tie5   Tie6
                                                      Sol    MMed   Cum    OCum   Kash       

       1    WAMPUS SCHOOL              WAMP    10.50  31.50  26.50  29.00  80.00  44.00   0.00
       2    COLUMBUS ELEMENTARY        CONR     9.50  31.00  21.50  21.00  82.00  40.00   0.00
       3    PS 291                     P291     8.00  35.50  18.50  19.00  83.50  40.00   0.00
       4    GREENWICH COUNTRY DAY SCH  GCDS     7.50  21.00  11.50  19.00  54.50  27.00   0.00
       5    HARRISON AVE               HARR     7.00  17.50  14.50  17.00  48.50  29.00   0.00
       6    WOOSTER                    WOOS     6.00  14.00  12.00  12.00  36.00  26.00   0.00
       7    PEARLS HAWTHORNE           PHAW     5.00  13.50   9.00  10.00  39.50  19.00   0.00
       8    LINCOLN ELEMENTARY         LINC     4.50  18.50  12.00  13.00  45.00  21.00   0.00
       9    QUAKER RIDGE SCHOOL        QUAK     3.00  15.00   8.50   5.00  36.00  13.00   0.00